Kritikai pasmerkė tokį PETA (People for the Ethical Rights of Animals) elgesį ir pavadino PETA būstinę „eutanazijos klinika“, o ne „prieglobsčiu“. Gindamasi organizacija teigia, kad eutanazijai pasmerkti gyvūnai buvo ligoti ir „negalimi atiduoti globai“.
Iš 1647 kačių ir šunų, kuriuos PETA prižiūrėjo pernai, tik 19 susirado naujus namus. Ir iš 34 kitų gyvūnėlių, kuriuos globojo PETA, tokių kaip triušiai ir jūrų kiaulytės, 28 buvo užmigdyti ir tik keturi buvo atiduoti globai.
Visuomeninės organizacijos paskaičiavo, kad nuo 1998-ųjų PETA užmigdė 29398 gyvūnų.
PETA, kurios biudžetą sudaro 36 mln. dolerių, turėtų ieškoti savo gyvūnams naujų namų, o ne kuo greičiau jų atsikratyti – vietoje „Aš geriau apsinuoginsiu“ fotosesijų kuriose dalyvauja pasaulinės žvaigždės, teigiama CCF ataskaitoje. Akcentuojama, kad PETA kovodama už „pelių ir kiaulių teises gyventi“, pati žudo tūkstančius gyvūnų.
PETA neigia tokius kaltinimus ir teigia, kad eutanazija tokiems gyvūnams yra daug geresnis pasirinkimas negu laisvė jiems bėgioti gatvėse ar metų metais būti laikomiems narvuose.
„Tik maža dalis mūsų darbuotojų gali užsiimti darbu su pamestais gyvūnais ir dauguma tokių gyvūnų yra atstumtieji – agresyvūs, sunkiomis ligomis sergantys ar dėl kitų priežasčių negalimi atiduoti laikymui namuose,“ - pasakojo PETA atstovė Jane Dollinger.
Tačiau kritikai teigia, kad žinant PETA biudžetą galima būtų tą pačią dieną pasiekti ne 85, o 0 proc. nužudytų gyvūnų ribą.