• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kartu gyvenančios poros dalijasi buitimi ir jos išlaidomis. Todėl vienas kitam per mėnesį perveda kelis šimtus eurų. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) tikina, kad buičiai skirtų pinigų neapmokestina, tačiau gyventojai tvirtina priešingai.

Kartu gyvenančios poros dalijasi buitimi ir jos išlaidomis. Todėl vienas kitam per mėnesį perveda kelis šimtus eurų. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) tikina, kad buičiai skirtų pinigų neapmokestina, tačiau gyventojai tvirtina priešingai.

REKLAMA

Portalo tv3.lt skaitytoja Kamilė pasakojo, kad jau 2 metus gyvena su vaikinu.

„Gyvename mano bute, todėl vaikinas kiekvieną mėnesį man perveda 400 eurų komunalinėms išlaidoms ir maistui. Taip esame sutarę ir pasiskirstę poros finansus.

Viskas buvo gerai, tačiau šiemet gavau žinią iš VMI, kad turiu susimokėti mokesčius“, – pasakojo mergina.

Ji piktinosi, kad pinigai, skirti mokesčiams ir kasdienėms išlaidoms, buvo apmokestinti.

„Juk gauname algas, tie pinigai jau buvo apmokestinti, tačiau, panašu, kad VMI nori dar kartą pasipelnyti.

Kur turėtume kreiptis, kad nereikėtų mokėti mokesčių?“ – klausė Kamilė.

Pinigų buitiniams pirkiniams neapmokestina

VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė teigė, kad tais atvejais, kai gyventojas bendrai su kitu asmeniu dalinasi išlaidas už nuomą, komunalines paslaugas ar kitus buitinius pirkinius ir perveda jam už tai pinigines lėšas, šios lėšos nėra laikomos mokesčių objektu ir nėra apmokestinamos.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, ribojimų, kiek piniginių lėšų tokiu tikslu galima pervesti, nėra.

„VMI nerenka informacijos apie gyventojų bankinius pavedimus, pavedimų paskirtis ir neturi prieigos prie banko sąskaitų prisijungimų ar sąskaitų išklotinių, taigi pavedimo paskirtyje nurodytos informacijos taip pat nemato.

REKLAMA

Tačiau, atliekant bankinį pavedimą, svarbu nurodyti teisingus duomenis, todėl rekomenduojama pavedimo paskirtyje nurodyti tikrąją pinigų paskirtį“, – patarė VMI atstovė.

Įspėja paskirtį nurodyti teisingą, kitaip pinigų neleis pervesti

SEB banko atstovė Ieva Dauguvietytė-Daškevičienė komentavo, kad lėšų pavedimas yra oficialus dokumentas, todėl klientams patariama mokėjimo paskirtį nurodyti tiksliai ir aiškiai.

REKLAMA
REKLAMA

„Swedbank“ atstovai irgi tikino, kad atliekant pavedimus svarbiausia nurodyti sąskaitos numerį, gavėjo pavadinimą, o mokėjimo paskirtis yra tik papildoma informacija, reikalinga konkretų pavedimą atpažinti, jei sumos ir kiti atributai sutampa.

„Pavedimų sumų limitai priklauso nuo pasirinktų nustatymų – juos galima keisti pagal poreikį. Bankas vykdo griežtą rizikos valdymo politiką, todėl netoleruoja mokėjimo pervedimų paskirtyje jokių įrašų, kurie gali būti tiesiogiai ar netiesiogiai siejami su bet kokia neteisėta veikla, nepaisant tikrųjų mokėtojo ketinimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokias mokėjimo operacijas stabdome, o jų neįvykdžius lėšos yra grąžinamos atgal į sąskaitą. Todėl gyventojus raginame mokėjimo paskirties laukelyje nenaudoti žodžių, kurie gali būti siejami su neteisėta veikla, pavyzdžiui, kontrabanda ir pan.“ – įspėjo banko atstovai.

Dovanų apmokestinimas

Tačiau VMI Teisės departamento direktorė R. Virvilienė įspėjo, kad dovanoti pinigai gali būti apmokestinami.

REKLAMA

„Jeigu žmogus iš kito gyventojo, kuris nėra artimas šeimos narys (t. y. ne iš sutuoktinio, vaikų, tėvų, brolių ar seserų, vaikaičių ar senelių), gauna dovanų ir jų vertė per metus yra didesnė nei 2 500 eurų, tai šią sumą viršijanti dovanų vertė yra apmokestinama taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą.

Toks apmokestinimas taikomas tada, kai dovanų suma, kuri kartu su kitomis metinėmis pajamomis ne iš darbo santykių ar jų esmę atitinkančių santykių neviršija 120 VDU sumos (2022 m. – 180 492 eurų; 2023 – 202 188 eurų)“ – skaičiavo VMI atstovė.

REKLAMA

Anot jos, kai dovanų ir kitų su darbo santykiais nesusijusių pajamų suma viršija 120 VDU sumą, tokių pajamų viršijančiai daliai taikomas 20 proc. pajamų mokesčio tarifas.

„Deklaruoti iš kitų gyventojų gautas didesnes nei 2 500 eurų dovanas bei sumokėti pajamų mokesčio deklaracijoje apskaičiuotą pajamų mokestį iki kitų metų gegužės 1 d. pareiga tenka apdovanotam gyventojui“, – sakė R. Virvilienė.

tv3.lt

si stebuklu salis dakasius.. Pervedate pinigus apmokestins, padedate paimate is banko apmokestins, turi savo pinigu banke visu negali nusiimti, kiek nori kada nori apmokestins. Pervedi seimos nariams, giminems, draugams apmokestins. Kur, pasisuksi tik mokesciai, baudos, mokesciai apmokestins. Kaip gali normalus zmones gyventi tokioje bauduvos salyje, kai jie egzistuoja , o sedintys prie lovio ta eilini zmogu kasdien, vis labiau spaudzia ir spaudzia, kaip tik gali vis daugiau ir daugiau. Tuoj ir ora, apmokestins kad, kvepuoji.. Vagiu ir banditu salis.. P.s. i Rusija nesiulykit varyti, nusibode visokie vatufkes, veltiniai ir veilokai su siulymais cemodan, vokzal i xu j skazal...
O Stepukonis prasmuko ir per visus bankus, ir per VMĮ...
O dar kažkas svajoja pinigus į elektronine erdvę sukist.. Tokiu atveju čia matai kaip dėdes dar reikės prašyt ir atsiklaust ar galima ta ar aną su savo pinigais daryti, nes "geri dėdės" iš banko ar VMI apmokestins arba užblokuos tavo pinigus ir dar nieko net nepraneš..nepasakys.. Teks pačiam aiškintis kas čia per stebūklai vyksta.. Kitaip tariant banke pinigai ne jūsų.. Ne jūs ir disponuojat jais ar kontroliuojat juos..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų