„Žiūrim, kad kažkas būtų pigiau. Nes dabar tai... ir prekės brangios, ir maistas brangus labai, o nori kažko vis tiek per šventes kad būtų skaniau, ypatingiau. Labai tenka taupyti, netgi labai“, - pasakojasi vilnietė Toma.
Kalėdų barometro apklausa rodo, kad statistinė trijų asmenų lietuvių šeima šventėms skyrė net apie trečdalį mėnesio pajamų – iš viso maždaug 583 eurus. Kalėdinės nuotaikos kūrimui skiriama suma lietuviai lenkia ne tik visas Europos šalis, išskyrus sąrašo viršuje esančią Vokietiją, bet ir Kanadą ar Australiją.
„Lietuviai yra antra valstybė pagal išleidžiamą proporciją nuo savo mėnesinių pajamų, ir ši suma šiemet yra keturiais procentais didesnė nei pernai. Apklausos rezultatai rodo, kad Kalėdoms lietuviai tikrai netaupo. Taip pat pastebime, kad iš tikrųjų žmonės didžiąją dalį šių išlaidų nukelia į gruodžio mėnesį, kas rodytų, taip, galbūt ankstyvo planavimo šitoje srityje taip pat nėra“, - sako „Ferratum Finance“ vadovas Antanas Krasauskas.
Kad gruodžio mėnesį itin kenčia piniginė, sutinka kone kiekvienas sostinėje kalbintas žmogus.
Tai, kad lietuviai per šventes išleidžia jų pajamoms neproporcingai dideles pinigų sumas, lemia ir psichologinės, ir socialinės priežastys.
„Jis geriau pasijaučia, jis nors kažkada gali sau leisti, jis nors kažkada tuos pinigus leidžia, jis atsipalaiduoja. Vyksta ta kompensacija, na, nes jis nesijaučia gerai, kad jis turintis pinigų, kad jis yra turtingas. Be abejo, nors kažkada va tokiu jis gali pasijausti“, - tvirtina psichologas Marius Daugelavičius.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.