Kovo 7-ąją Kurigoje, Kadūnos valstijoje, įvykdytas pagrobimas buvo vienas didžiausių tokių išpuolių per pastaruosius metus ir sukėlė nacionalinį pasipiktinimą dėl nesaugumo.
Mokytojai ir gyventojai anksčiau teigė, kad buvo pagrobta apie 280 vaikų, tačiau kariuomenė pranešė, kad buvo išlaisvinti 137 mokiniai.
„Tarp išgelbėtų įkaitų, kurių iš viso yra 137, yra 76 mergaitės ir 61 berniukas. Jie buvo išgelbėti Zamfaros valstijoje ir bus pervežti bei perduoti Kadūnos valstijos vyriausybei tolesniems veiksmams“, – sakė kariuomenės atstovas spaudai generolas majoras Edwardas Buba.
Jis sakė naujienų agentūrai AFP, kad šis skaičius apima visus pagrobtus mokinius. Nigerijoje pagrobtųjų skaičius dažnai sumažėja, kai laikytieji dingusiais be žinios patys grįžta namo.
Spaudos pranešimuose teigiama, kad mokiniai buvo nuo aštuonerių iki 15 metų amžiaus.
„Pagrobti Kurigos mokyklos mokiniai buvo paleisti nenukentėję“, – pareiškime nurodė Kadunos valstijos gubernatorius Uba Sani.
Vis dėlto jame nenurodoma, kaip buvo išlaisvinti moksleiviai.
Pareiškime gubernatorius padėkojo Nigerijos prezidentui Bolai Tinubu, „ypač už tai, kad pagrobti Kurigos mokyklos mokiniai buvo paleisti nenukentėję“.
B. Tinubu žadėjo išgelbėti vaikus „nesumokant nė cento“ išpirkos.
Mokinių grobimai iš mokyklų Nigerijoje yra dažnas reiškinys, keliantis didelį susirūpinimą nuo 2014 metų, kai islamo ekstremistai pagrobė daugiau kaip 200 mergaičių Borno valstijos Čiboko kaime.
Pastaraisiais metais daugiausia pagrobimų įvykdyta šalies šiaurės vakarų ir centriniuose regionuose, kur dešimtys ginkluotų grupuočių dažnai taikosi į kaimų gyventojus ir keliautojus, norėdamos gauti išpirką.