„Esu vedęs daugybę meditacijos ir streso valdymo užsiėmimų tokių kaip „Grabslot media“, „Globerian“bei kitų įmonių darbuotojams Indijoje. Mūsų protas vienu metu turi apdoroti begalę emocijų – pykčio, susijaudinimo, džiaugsmo, atsižvelgiant į daugybę aplinkinių veiksnių. Todėl emocinės pusiausvyros ugdymas yra labai svarbus, jei mes norime tobulėti ir gebėti sutelkti savo dėmesį, vidinę ramybę ir išmintį, o tai padaryti geriausiai padeda meditacija” – teigė jau 5 metus meditacijas biure vedantis ekspertas Vidhi.
Mokytojas Vidhi Chhariya ilgus metus dirbo didelėse korporacijose (nuo IT iki finansinių paslaugų srities) vadovaujančiose pareigose, tačiau jau nuo mažens domėjosi įvairiomis dvasinėmis ir sveikatingumo puoselėjimo metodikomis. Nusprendęs pasišvęsti vidinio tobulėjimo praktikai ir atsisakęs vadovo darbo Delyje, jis toliau gilinosi į koncentracijos ir atsipalaidavimo metodikas, mokėsi įvairių gydomojo masažo ir meditacijos technikų.
Lietuvoje meditacijos sesijos darbo vietoje - visiškai nauja praktika ir tik maža dalis įmonių yra jas išbandę. Tuo tarpu tokios pasaulinio garso įmonės kaip „Google”, „McKinsey”, KPMG, „Barclays”, „Procter&Gamble”, „Starbucks” ir dauguma kitų investavo į savo darbuotojų meditacijos mokymus, teigdamos, kad tai veiksmingas būdas pagerinti darbo efektyvumą ir darbuotojų atsparumą stresui.
UAB „Verslo konsultantai“ plėtros vadovės Vilijos Mogenytės nuomone, pasaulyje, kur visas dėmesys sutelkiamas į tai, kaip pasiekti daugiau, geriau ir greičiau, mintis apie pertraukėlę, ramiai sėdint ir atliekant jogos pratimus, daugumai atrodo nesuvokiama. Tačiau leidus sau ar savo darbuotojams ramiai pabūti su mintimis, akimirkai sustotiir pamedituoti, galima pasiekti žymiai daugiau.
Viešėdamas Lietuvoje Vidhi savo talentu sukurti ramybę ir harmoniją dalinsis ne tik su Lietuvos įmonėmis, bet taip pat surengs dvasingumo kursus moterims „Tu esi Stebuklas“, kurių svarbiausia idėja skatinti moteris atrasti savyje vidinę energiją ir gyventi „čia ir dabar“, tačiau nebėgant nuo buities, šeimyninio gyvenimo ir darbo įsipareigojimų.
Pasaulyje, daugiausiai Amerikoje ir Vakarų Europoje dalis įmonių kasdien savo darbą pradeda medituojant ar atliekant kvėpavimo bei jogos pratimus, siekdamos pagerinti įmonės ir jos darbuotojų gyvenimo bei darbo balanso kokybę. Yra atlikta daug tyrimų meditacijos tema ir dauguma mokslininkų pritaria nuomonei, kad meditacijos praktikavimas darbo vietoje skatina darbuotojų kūrybiškumą, padidina jų koncentraciją, sukuria vidinės ramybės pojūtį, padeda efektyviau veikti stresinėse ir krizinėse situacijose.
LRT „Labas rytas“ reportažas apie meditaciją biure su mokytoju Vidhi Chhariya: