„Mes į tai žiūrime labai rimtai. Raginame Kremlių pakeisti kursą. Puikiai suprantame, kokias pasekmes tai turi saugumui tiek Europoje, tiek Indijos ir Ramiojo vandenyno regione. Putinas Ukrainoje nelaimės, net ir su didesne Šiaurės Korėjos pagalba“, – pabrėžė Pentagono vadovas.
Tuo pat metu L. Austinas nenurodė, kokių konkrečių veiksmų Jungtinės Valstijos imasi reaguodamos į Šiaurės Korėjos karių dislokavimą Rusijoje. Jis taip pat pažymėjo, kad kol kas negali konkrečiai pasakyti, ar jie dalyvaus kovoje, tačiau dar kartą išreiškė „didelį susirūpinimą“ dėl šio fakto.
„Tačiau jei jie yra susiję, tai kelia didelį susirūpinimą. Todėl mums labai neramu, kad jie ketina panaudoti šiuos karius kovoje“, – sakė jis.
Jis pažymėjo, kad Šiaurės Korėja išsiuntė apie 10 tūkst. karių mokytis į Rusiją, o Kremlius aprūpina šiuos karius savo kariuomenės apranga ir ginklais.
Žiniasklaida: Šiaurės Korėjos kareiviai veržiasi į karą su Ukraina, nors daugelis jų negrįš gyvi
Šiaurės Korėja nusiuntė į Rusiją tūkstančius jaunų kareivių, kurie priklauso elitinėms specialiosioms pajėgoms, tačiau, anot ekspertų, jie greičiausiai masiškai žus kare, kadangi neturi kovinės patirties, nepažįsta vietovės ir bus mesti į įnirtingiausias kautynes.
Kaip rašo leidinys „The Independent“, kuriuo remiasi UNIAN, buvę Šiaurės Korėjos kariškiai pažymi, kad šie kariai tikriausiai nesuvokia savo liūdnos ateities ir didžiuodamiesi laiko kelionę į Rusiją reta galimybe gerai užsidirbti, pirmą kartą pamatyti svetimą šalį ir pelnyti privilegijuotą padėtį savo šeimoms tėvynėje.
„Jie dar pernelyg jauni ir nesupranta, ką tai reiškia. Jie tiesiog laikys garbe tai, kad iš daugybės Šiaurės Korėjos kareivių buvo išrinkti vykti į Rusiją. Bet aš manau, kad daugelis jų vargu ar grįš į namus gyvi“, – sako Lee Woong-gilas, buvęs KLDR kariškis, pabėgęs į Pietų Korėją.
Savo ruožtu buvęs Šiaurės Korėjos armijos pirmasis leitenantas Ahn Chan-ilas mano, kad šiems kareiviams greičiausiai bus pasiūlyta įvairių paskatų, kurios pagerins jų socialinę padėtį, pavyzdžiui, narystė valdančiojoje Darbo partijoje ir teisė persikelti į Pchenjaną. Net į Rusiją išsiųstų karių šeimų nariai gali gauti tokių lengvatų, kaip kokybiški namai ar priėmimas į gerus universitetus.
„Šiaurės Korėjos kariai laiko kelionę į Rusiją vieną kartą gyvenime pasitaikančia galimybe“, – teigia Ahn Chan-ilas.
Nors dideli KLDR kariuomenės nuostoliai būtų rimtas politinis smūgis šalies vadovui Kim Jong-unui, ekspertai mano, kad diktatorius tai laiko būdu gauti užsienio valiutos ir užsitikrinti Rusijos paramą saugumo srityje.
„Kim Jong-unas ryžtasi didelei avantiūrai. Jei nebus daug aukų, jis tam tikru mastu gaus tai, ko nori. Tačiau viskas labai pasikeis, jei mūšyje žus daug jo karių“, - sako Ahn Chan-ilas.
Anksčiau televizijos kanalas CNN pranešė, kad dalis Šiaurės Korėjos kariškių jau yra Ukrainoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!