Teisme paaiškėjo, jog moteris 11 metų dirbo Anglijoje, ten uždirbdavo apie 1000 svarų ir jau netrukus gaus pensiją ir iš svečios šalies. Nušalintąjį prezidentą Rolandą Paksą gynęs moters advokatas piktinasi, esą teismas dabar tiesiog perša idėją moteriai butą parduoti ir prašyti paramos iš sūnaus.
„Tai visiškai skirtingi klausimai. Už tuos sutaupytus pinigus ji galėjo nusipirkti butą arba galėjo pragerti. Ji pasirinko nusipirkti. Tai, vadinasi, ji dabar pati kalta, kad nepragėrė, ar ne?“, - klausia advokatas Stanislovas Tomas.
42 eurai. Tiek, pasak senjorės, jai lieka sumokėjus visus mokesčius. Tad po beveik pusantro euro dienai. Štai čia matome, jog tikrai neprabangesnes prekes įsigyja ir kiti garbingo amžiaus žmonės. Tik būtiniausi maisto produktai. Duona, pienas, bulvės. Na, o besibylinėjanti ponia Ona, pati išsidavė, jog jai tenka ir į Londoną nuskristi, mat ir ten turi butą. Taigi, ką sakyti ir į kokį teismą kreiptis tiems senjorams, kurie nei apartamentais užsienyje, nei angliška pensija, nei oriu gyvenimu Lietuvoje džiaugtis negali?
„Sodra" tikina, kad Onai Rimkienei paskaičiuota lygiai tokia pati pensija, kuri būtų skirta bet kuriam kitam 30 metų stažą turinčiam ir tokiomis pat aplinkybėmis dirbusiam žmogui. Tad jos darbas užsienyje pensijos dydžio nekoreagavo.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.