Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
butent kad tie zmones nenori dirbti. gali, bet nenori... tegu eina gatviu sluoti, plytu statybose nesioti... bet jiems gerai taip, kaip yra. Kaip skatinti tokius zmones dirbti?
Visai neseniai nustebau: ėjau pro šiukšlių konteinerius (jie kažkodėl statomi ant šaligavių), prie jų stoviniavo gana tvarkingai apsirengusi, gal kiek įkaušusi pusamžė moteris, ji man (pensininkei) ir sako: "ar jums negėda! Tai argi man, išdirbusiai 42 metus, turi būt gėda dėl nenorinčios dirbti apsileidėlės, kuri kapstosi konteineryje? Kažko nebesuprantu...
viena iš psichinės ligos požymių.
Cia kalta sistema, o ne zmones ar kaimynai. Gal laikas keisti Lietuvos socialine politika?
Asocialių žmonių neišvengsi, jų buvo , yra ir bus, tai nelabai priklauso nei nuo santvarkos ar šalies gerbūvio. Tai gyvenimo nuostata, gal tingumas, gal liguistas potraukis "laisvei". Bet padėt jiems, pernelyg nesikišant, reikia. Mano nuomone , jie laiks nuo laiko turi gauti - sanitarijos paslaugų, sveikatos priežiūros, vaistų, psichologo patarimų, drabužių, maisto. Auklėti, smerkti, versti mokytis, siūlyti dirbti, gėdinti - beprasmis užsiėminmas, tai juos žeidžia. Jie gerai jaučiasi bendruomenėse, savi tarp savų (kaip rokeriai, pankai, priklausomybės ligoniai komunose, "maištaujantys" -brigadose). Tikslinga teikti jiems ( kai susensta, pasiligoja) nemokamus būstus. Visuomenė gali išlaikyti 2-5 procentus savo žmonių, nes jie dėl savo asocialumo nėra kalti, jie juk visuomenės nariai.
Kaip žiūrima į idėją daugiau teisių savo kaimynų atžvilgiu suteikti bendrijoms? Ačiū.
Išvežti į šiukšlyną,ką gi daugiau.Kiom kalti noramlūs žmonės?Nei jie sutinka bendrijas kurti,per juos gyvenimo nebėra.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų