Penktadienį pasaulinėje valiutų rinkoje sėkmingesnė diena buvo JAV doleriui, kuris stiprėjo pagrindinių valiutų atžvilgiu. Prekyba rinkoje praėjusią savaitę buvo labai permaininga. Panašu, kad bangavimas šią savaitę ne tik kad neišnyks, tačiau gali net didėti.
Didžiausių Europos kompanijų akcijas aprėpiantis FTSEurofirst 300 indeksas penktadienį smuktelėjo 0.3%, tačiau per savaitę paaugo 2,9%. JAV akcijų rinkos indeksai Dow Jones ir S&P 500 penktadienį atitinkamai krito 1,19% ir 1,24%. Per mėnesį JAV indeksai neteko apie 8% savo reikšmių. Naftos žaliavos (WTI) kaina pirmadienį ryte svyravo virš 74 JAV dolerių už barelį. Aukso uncijos kaina penktadienį prekybą baigė ties 1212,2 JAV doleriais. Auksas brango visas penkias praėjusios savaitės dienas.
Euro ir JAV dolerio valiutų poros kursas penktadienį nusileido 0.71% iki 1.2270. Euro bandymus brangti sužlugdė sumažinti Ispanijos skolinimosi reitingai. „Fitch“ sumažino reitingus nuo AAA iki AA+, kas nulėmė staigų kurso kritimą per kelias minutes. Pastebėtina, kad reitingai buvo sumažinti Ispanijos vyriausybei jau patvirtinus 15 mlrd. eurų biudžeto taupymo programą. Tai gali būti vienas signalų, kad reitingų agentūra netiki šio plano įgyvendinimu. Ispanijos ekonomika keliskart didesnė už Graikijos ir turi ženklesnę įtaką bendram euro zonos ūkiui. Jei rinka sulauks prastų naujienų, tuomet tai gali būti dar vienas smūgis eurui. Rinkoje įtampa nemažėja ir bet kokios naujienos gali sukelti didelius svyravimus. Šią savaitę bus sulaukta svarbių ekonominių duomenų iš Europos, o ypač iš JAV.
Didžiosios Britanijos svaro ir JAV dolerio valiutų poros kursas nusileido 0,82% iki 1,4458 lygio. Svarą neigiamai veikė kritęs vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksas. Tai buvo trečias mėnuo paeiliui, kuomet D.Britanijos vartotojų nuotaikos prastėjo. Britus ko gero neigiamai veikia vis dar negerėjanti bendra padėtis Europoje, be to vyriausybės ryžtas mažinti išlaidas ir gal netgi didinti mokesčius taip pat nedžiugino. Svarui neigiamos įtakos turėjo ir neoptimistiniai Anglijos centrinio banko atstovų komentarai. Šiandien D.Britanijos finansų centrai nedirba, tačiau šią savaitę bus skelbiami verslo aktyvumo indeksai, kurie gali turėti įtakos svaro kursui.
JAV dolerio ir Japonijos jenos kursas penktadienį svyravo beveik 100 p. diapazone, tačiau dieną baigė beveik tame pačiame lygyje, kaip ir pradėjo (91.05). Pirmadienį ryte kursas stiebėsi aukštyn iki 91.40 lygio. Pastebėtina, kad Japonijos jena brango prieš visas likusias valiutas, išskyrus JAV dolerį. Paskelbti Japonijos ekonomikos duomenys nebuvo labai džiuginantys. Iš JAV buvo sulaukti vartotojų išlaidų ir pajamų rodikliai, kurie buvo prastesni nei prognozuoti. JAV vartotojų išlaidos balandį, palyginti su kovo mėnesiu, nepakito, o pajamos padidėjo 0,4 procento.
Šiandien JAV rinka nedirba, tačiau šią savaitę prekyba nusimato įdomi. Labiausiai laukiamas rinkos įvykis gero bus JAV darbo rinkos duomenys. Be abejo valiutų rinką veiks ir naujienos iš Europos. Jie jos bus prastos, tuomet tikėtinas apetito rizikai mažėjimas ir JAV dolerio bei jenos stiprėjimas. Tačiau neatmestinas ir atvirkštinis variantas.