• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Susisiekimo ministerija už 600 tūkst. litų visuomenei nupirko penkis ekspertų pasiūlymus, ką daryti su Lietuvos oro uostais. Vienas pasiūlymų – nedaryti nieko.

REKLAMA
REKLAMA

Brangiai – už šnipštą

Dar pernai Algirdo Butkevičiaus vadovaujamos Susisiekimo ministerijos, Civilinės aviacijos administracijos ir kitų ministerijos institucijų samdyti ekspertai pagaliau paruošė genialią studiją už 600 tūkst. litų, ką daryti su oro uostais Lietuvoje. Ministerijai ekspertais prisistatę UAB "Ekonominės konsultacijos ir tyrimai" bei tarptautinė kompanija „Ramboll“ pasiūlė penkis oro uostų plėtros scenarijus. Viename jų aiškinama, kad keisti nereikėtų visiškai nieko ir palikti tris - Vilniaus, Kauno bei Palangos oro uostus. Kitame siūloma palikti vieną didžiųjų - Kauno arba Vilniaus - oro uostą, kitą - uždaryti. Palangoje esantis ir toliau liktų regioniniu.

REKLAMA

Be to, ekspertai gąsdina, kad 2025 metais Vilniaus oro uostas „pasieks savo galimybių ribas“, o žmonėms jau bus įgrisęs jo keliamas triukšmas. Todėl reikia naujo – 50 km nuo Vilniaus. Kauno oro uostas turėtų būti uždarytas, o senasis Vilniuje – naudojamas kaip atsarginis. Iš kur reikėtų paimti keletą milijardų litų naujam projektui – nepaaiškinama.



Neverta nė lito

REKLAMA
REKLAMA

Ar studija labai džiaugiasi susisiekimo ministras Eligijus Masiulis?

„Mes dar įdėmiai analizuosime pasiūlytus variantus. Kiekvienas teorinis pamąstymas turi būti paremtas konkrečiais faktais ir statistika. Skaičių atžvilgiu, tie scenarijai man kelia abejonių“, – prisipažino E.Masiulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susisiekimo ministras siūlymą „nieko nedaryti“, už kurį ministerija taip pat sumokėjo „ekspertams“, vertino kaip absurdišką.

„Toks pasiūlymas kelia šypseną. Pasiūlymas nieko nekeisti iš konsultantų yra visiškas akibrokštas ir nesusipratimas. Mes patys tokį pasiūlymą galime greit sugalvoti ir už dyką. Į šį pasiūlymą rimtai nežiūriu. Apskritai, studija neatsako į daug socialinių ir ekonominių skaičiavimų. Yra vizijos, bet norint jas įgyvendinti, reikalingi kur kas detalesni skaičiavimai“, - aiškino E.Masiulis.

REKLAMA

Tačiau sužinojęs, kad šis ekspertų „šedevras“ kainavo 600 tūkst. litų, E.Masiulis gerokai nustebo.

„Oho! Jei aš būčiau užsakęs – tikrai būtų pigiau. Kaina labai įdomi. Bet sutartys jau bet kuriuo atveju pasirašytos. Bet tokių palikimų per dieną randame vis po vieną“, – teigė jis ir pripažino, kad valstybė pinigų jau nebeatgaus.



Ignas Jačauskas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų