„Kiekvieną dieną manimi rūpinosi, mane nešiojo mano mama. Aš nuolat alpau, negalėjau atlikti paprastų fizinių veiksmų, o kraujospūdis buvo kritinės būklės“, - naujienų portalui „Daily Mail Australia“ teigia mergina, kuri net penkis metus, kiekvieną dieną, sirgo mėnesinėmis. „Raudonosios dienos“ Chloe prasidėjo būnant 14-os ir nesustojo.
Vidutiniškai moteris menstruacijų metu praranda apie 20-60 mililitrų kraujo, o didesnis kraujavimas laikomas pavojingu sveikatai. Chloe per keturias dienas prarasdavo daugiau nei pusę litro kraujo. Dėl retos sveikatos būklės merginos būklė buvo itin sunki, o geležies kiekis kraujyje – kritinis.
„Žinojau, kad man kažkas negerai, tačiau gėdijausi apie tai kalbėti. Jaučiausi esanti kitokia ir vieniša“, - pasakoja Chloe.
Dabar 27-erių Chloe nustatytas paveldimas kraujavimo sutrikimas. Tokios būklės žmonės turi problemų dėl baltymų, kurie reguliuoja kraujavimą, veikimo. Vis dėlto daktarai ilgai negalėjo nustatyti moters būklės, tad Chloe gydėsi tik kraujavimą slopinančiais vaistais. Jie veikdavo vos dvylika valandų, o situacija nesikeitė daugiau nei septynis metus. Vėliau moteris nusprendė nebenaudoti vaistų, tačiau vienintelė išeitis buvo operacija – histerektomija – kurios Chloe vengė.
Po ilgo tyrinėjimo moteris surado ligoninę, kuri jai paskyrė gydymą nuo hemofilijos. Tai - reta, dažniausiai paveldima, kuriai būdingas VIII arba IX krešėjimo faktorių trūkumas, dėl kurio sergančio žmogaus kraujas kreša kur kas lėčiau arba visai nekreša, todėl kraujavimas tęsiasi ilgą laiką. Skelbiama, kad hemofilija dažniausiai serga beveik vyrai, todėl Australijoje jiems suteikiamos vaistų lengvatos. Būtent todėl dabar Chloe kovoja su farmacija, kad galėtų išsikovoti lygias teises ir gautų pigesnių vaistų.
Moteris susikūrė labdaros puslapį, kur atvirai atskleidė savo ligos detales ir taip bando kovoti prieš esamą diskriminaciją.
„Taip nutiko tik dėl žinių trūkumo, tačiau tikiu, kad pasaulyje yra daugiau merginų, kurios kenčia nuo šios ligos ir nežino, ką daryti. Nė viena iš jų nėra apsaugotos“, - atvirai kalba moteris, kuri net ir tokioje situacijoje išlieka pozityvi ir džiaugiasi, kad bent pavyko nustatyti diagnozę.