• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionu pernai tapęs 28 metų Justinas Kinderis įrašė savo vardą į sporto istoriją ir įgyvendino vaikystės svajonę – tapti geriausiu penkiakovininku pasaulyje.

REKLAMA
REKLAMA

Panašu, kad tai – tik kuklaus lietuvio karjeros pradžia. Pastarąjį šiuolaikinės penkiakovės sezoną į lyderio poziciją taikėsi net keli kandidatai, tačiau J. Kinderis pasinaudojo išskirtiniu gebėjimu koncentruotis ir nepaliko varžovams šansų. Lietuvis neabejotinai šįmet sulauks milžiško spaudimo ir daugybės mėginimų nuversti jį nuo penkiakovės viršūnės, tačiau yra pasirengęs išsaugoti lyderio vietą.

REKLAMA

Po trijų savaičių treniruočių stovyklos Kolorado valstijoje duodamas interviu oficialiai Šiuolaikinės penkiakovės federacijos interneto svetainei J. Kinderis pasidalijo mintimis apie naują sezoną ir artimiausios ateities taikinį – Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių medalį.

– 2013 metai jums buvo įspūdingi?

– Viskas prasidėjo, kai vasarį pakeičiau trenerį, su kuriuo kartu dirbome 11 metų. Tai nebuvo lengvas žingsnis, tačiau viduje jaučiau, kad būtina tai padaryti. Man reikėjo šviežio požiūrio į fechtavimąsi. Pakeitęs trenerį fechtuotis pradėjau daug geriau, tai pastebėjau pasaulio čempionate, vieną po kitos skindamas pergales. Kinų Taipėjus visuomet išliks atmintyje, tačiau buvo tik naujo etapo mano karjeroje pradžia.

REKLAMA
REKLAMA

– Kas padėjo jums tapti geresniam?

– Turime kelis gerus atletus Lietuvoje, taip pat buvusius čempionus, pradėjusius treniruoti, tokius kaip Andrejus Zadneprovskis. Pastarasis šiuo metu yra rinktinės treneris. Turėjau galimybę mokytis iš jų. Šie žmonės daug padėjo – subrendau ir fiziškai, ir psichologiškai. Būti apsuptam pasaulio čempionų ir olimpinių žaidynių prizininkų yra didelė dovana – jie suteikė daug žinių ir didingų akimirkų patirties. Suvokiau, kaip mąsto čempionai. Jie žino receptą, kaip pasiekti aukščiausią apdovanojimų laiptelį, ir aš jų klausiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Esate pasaulio reitingo lyderis ir pasaulio čempionas. Tikriausiai tai nuostabus jausmas. Ar jaučiate dėl to spaudimą?

– Būti pirmam reitinge – geras ir netikėtas jausmas. Jei kas karjeros pradžioje būtų paklausęs, būčiau atsakęs, kad nesitikiu pasiekti tokį lygį, nors ir svajojau apie tai. Pasaulyje yra daugybė gerų atletų, turinčių ir talento, ir galimybių tapti lyderiais. Nejaučiu jokio papildomo varžovų spaudimo. Atvirkščiai, esu atsipalaidavęs. Tai daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Mano svajonė išsipildė. Po olimpiados turėjau tikslą tapti Europos arba pasaulio čempionu ir jį pasiekiau. Dabar esu alkanas ir trokštu dar daugiau sėkmės. Noriu pasiekti naują lygmenį ir apginti savo vietą bei titulą.

REKLAMA

 

 

– Kaip sekasi psichologiškai tvarkytis su žinia, kad esi pirmas?

– Negalvoju, kad esu geriausias. Tiesiog noriu dirbti savo darbą. Pasaulio čempiono titulas – jau praeityje. Žvelgiu į ateitį. Jei per daug apie tai galvosi, nevalingai imsi save spausti. Vienu metu reikia žengti vieną žingsnį. Ne daugiau. Privalai išlikti budrus ir tvirtai stovėti ant žemės. Penkiakovininkai gerbia vieni kitus ir yra puikūs draugai. Niekas nėra išskiriamas, net jei esi geriausias.

REKLAMA

– Kaip Lietuvoje buvo reaguojama į J. Kinderio sėkmę?

– Tai buvo staigmena, nes pergalę pasiekiau netikėtai. Visi manė, kad laimės Londono olimpinių žaidynių čempionė Laura Asadauskaitė. Dabar žmonės tiki manimi. Reakcija buvo pozityvi.

– Koks bus kitas žingsnis?

– Jei pasieki vieną tikslą, privalai išsikelti naują, turėti naują taikinį. Mano uždavinys dabar – didesnė koncentracija ir motyvacija. Giliai mano svajonėse yra 2016 metų Rio de Žaneiro olimpiada ir olimpinis medalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Kokios jūsų ambicijos 2014 metais?

– Noriu parodyti, kad esu vertas būti geriausias pasaulyje. Yra dvejojančių mano gebėjimais, todėl noriu įrodyti, kad mano titulas buvo ne tik sėkmė, bet ir sunkaus treniruočių darbo rezultatas. Dabar visą dėmesį skiriu pasaulio taurės etapui Čengdu. Kinijoje iki šiol sekėsi, ten mano rezultatai buvo geri, dukart lipau ant prizininkų pakylos, kartą buvau šeštas. Noriu ten patekti bent į stipriausiųjų šešetą. Svarbiausi tikslai šįmet – Europos ir pasaulio čempionai. Čia noriu būti geriausios sportinės formos.

REKLAMA

– Ką laikote pagrindiniais savo varžovais šiais metais?

– Rusas Aleksandras Lezunas labai stiprus. Jis visąlaik tobulėja ir šiemet bus galingas varžovas. Visa prancūzų komanda labai stipri, Valentinas Pradesas ir aš turime surinkę tiek pat reitingo taškų. Žinoma, vengrai su Adamu Marosi ir Robertu Kasza priešakyje. Visi atletai iš pirmojo dvidešimtuko yra pajėgūs. Laimėti gali visi. Lygis toks aukštas, kad matuojant savo jėgas su tais vaikinais, intrigos tikrai netrūksta. Niekas nesitiki, kad išlaikysiu čempiono titulą, tačiau jiems nebus lengva, nes esu pasirengęs likti pirmas.

REKLAMA

– Papasakokite apie savo treniruotes?

– Treniruotis penkiakovėje tenka daug. Viskas priklauso nuo metų laiko, tačiau paprastai per savaitę treniruojuosi 40–50 valandų, šešias dienas, o sekmadienį ilsiuosi. Diena prasideda nuo 7 val. Rytais vyksta fechtavimo treniruotė, paskui plaukimo ir bėgimo. Lietuvoje triskart per savaitę jodinėju. Paprastai šokame per kliūtis, tačiau darome ir kitų pratimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Kokia rungtis teikia daugiausia malonumo?

– Fechtavimasis. Tai pirmoji varžybų disciplina, todėl svarbu dieną pradėti gerai. Tai motyvuoja ir padeda judėti toliau. Plaukimas ir bėgimas – kova su savimi. Čia laikas pastovus, todėl žinai, ko gali tikėtis. Šaudymo rezultatą man pavyko pagerinti – viskas priklauso nuo šaltakraujiškumo ir atsipalaidavimo. Daugiausia įvairovės turi fechtavimosi rungtis – čia nuolat gauni kitą varžovą, kovoji dėl pozicijos. Ši rungtis greita ir įtempta.

REKLAMA

– Ar laikotės specialios dietos?

– Man nereikia jokių išskirtinių patiekalų ar maisto. Visuomet stengiuosi valgyti sveiką ir subalansuotą maistą. Paprastai tai yra daržovės ir mėsa.

– Ką pasakytumėte jauniems žmonėms, pradedantiems sportinę karjerą?

– Vykitės savo svajonę. Jei norite ką nors pasiekti, galite. Niekuomet negavau medalio jaunių ir jaunimo varžybose, tačiau nenuleidau rankų ir siekiau svajonės. Tapau pasaulio čempionu. Esu laimingas ir didžiuojuosi. Įrodžiau – jei sunkiai dirbi ir tiki savimi, gali tapti kuo nori. Jei turite svajonę, niekuomet nesustokite.

REKLAMA

TIK FAKTAI

2012 metų Londono olimpiadoje debiutavusiam J. Kinderiui labiausiai koją pakišo fechtavimosi rungtis. Tuomet lietuviui nepavyko pratęsti tradicijos ir laimėti šiuolaikinės penkiakovės medalio. 2004 metais Atėnų olimpiadoje bronzą laimėjo Andrejus Zadneprovskis, 2008-aisiais Pekine A. Zadneprovskis pakartojo savo pasiekimą, o Edvinas Krungolcas tapo olimpiniu vicečempionu.

J. Kinderis geriausių 2013 metų Lietuvos sportininkų rinkimuose liko šeštas, tačiau buvo paskelbtas geriausiu 2013-ųjų Vilniaus sportininku. Trečias pasaulio šuolaikinės penkiakovės etapas vyks balandžio 16–20 dienomis Pierre de Coubertino vardo stadione Čengdu, Kinijoje.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų