„Svarbiausias dalykas gyvenime - būti laimingu dabar, šioje magiškoje ir stebuklingoje akimirkoje“ - Džo Vitali (Joe Vitale)
Praeitoje dalyje aptarėme nuostatas bei jų įtaką (dažniausiai neigiamą) mūsų gyvenimuose. Aprašėme tai, kaip neigiamus įsitikinimus paversti teigiamais, kad šie padėtų mums siekti savų tikslų.
Šioje dalyje aptarsime nepaprastą vizualizacijos galią, cituosime vokiečių mąstytoją Getę bei paaiškinsime, kodėl svarbu iš anksto pajusti emocijas, dar prieš įgyvendinant tikslus.
Žingsnis nr. 4: pajuskite tai, ko norite
Ketvirtasis traukos dėsnio žingsnis yra gebėjimas pajusti tai, ko norite, tarsi tai jau turėtumėte. Reikia pajusti šios scenos tikroviškumo dvelksmą. Pajusti, kad noras išsipildė. Kaip?
Pradėkite atsakydami į klausimą: „Ką norėčiau turėti, daryti ar kuo būti?“ Dabar pajuskite, tarsi jau būtumėte tai pasiekę. Kitaip tariant, jei jūsų tikslas šiemet uždirbti 200 tūkst. dolerių, koks jausmas apima manant, kad tai jau pasiekėte? Patirkite tai. Galite tai vaizduotis, bet nepajutę, tarsi tai jau būtų pasiek praleiskite svarbų traukos proceso žingsnį.
Didysis vokiečių mąstytojas Getė geriausiai tai suformulavo šiais įkvepiančiais žodžiais:
„Kol nepasirašysi, tol abejosi, galvosi, kad gali atsitruakti, būsi neveiksnus. Visas iniciatyvas vienija viena tiesa; jei jos nežinosi, gausybė idėjų ir planų bus sužlugdyti: tai pasiryžimo akimirka, po kurios prasideda veiksmas ir atsitinka gausybė dalykų, kurie kitaip nebūtų atsitikę.“
Viena iš nuostabiausių technikų, padėsiančių jums įgyvendinti savo tikslus vadinama scenarijaus rašymu. Jos esmė paprasta - tiesiog įsivaizduokite, kad jau turite tai, ko norite, ir aprašykite tai vaizduojančią sceną. Apibūdinkite taip išsamiai, kad pajustumėte. Įsivaizduokite esantys kino režisieriai ir parašykite reikiamų potyrių scenarijų.
Kodėl neskyrus kelių minučių ir neparašius savo scenarijaus tiesiog čia, dabar? Pasiimkite popieriaus ir imkite kurti savo ateitį. Pirmiausia, pamatykite viziją. Kalbu apie svajonę, nuostabių nuostabiausią svajonę. Tada paklauskite savęs: „Kaip jausčiausi, jei tai būtų tiesa, ir dabar būčiau toks žmogus, koks svajoju būti?“ Tada pagaukite išsipildžiusios svajonės nuotaiką ir imkite veikti.
Dabar apsispręskite, ką norite patirti. Kad ir kas tai būtų, aprašykite, tarsi tai jau būtų įvykę. Užuot rašę: „Noriu, kad man paskambintų klientas ir pateiktų didelį užsakymą“, rašykite: „Man ką tik paskambino visiškai naujas klientas ir pateikė 5000 LT. vertės užsakymą. Jaučiuosi fantastiškai!“
Supratote mintį? Įsivaizduokite, kad, dienai baigiantis. jūs aprašote žurnale tai, ko norėtumėt, būtuoju laiku. Būkite išsamūs. Džiaugsmingi. Mėgaukitės procesu. Aprašykite tarsi faktą, kaip būtų pagal jūsų norus. Tiesiog dabar!
Būsimas akimirkas kuriate šią akimirką. Tai, ką darote dabar, yra jūsų skleidžiama energija, pritraukianti tai, ką patiriate vėliau. Prisiminkite, tai traukos dėsnis. Rašydami scenarijų, įpindami į šį darbą emocijų, suteikiate minčiai lakų pavidalą, energijos pliūpsnį, ir jis iškeliauja į pasaulį, kad paverstų jūsų scenarijų tiesa.
Dar noriu tarti keletą žodžių apie senovės kinų gydymo meną, pavadinimu Čikung. Ja gydoma, atkuriama, gerinama energija ir medžiagų apytaka, tai padeda pasiekti ir išlaikyti kūno bei proto sveikatą.
Galite pasinaudoti paprastu Čikung pratimu energijai į savo kūną pritraukti ir paskleisti ją tikslui pasiekti. Visų pirma nuspręskite, ko norite. Po to išsiaiškinkite, kas jums trukdo pasiekti tikslą. Galiausiai sutelkite energiją kūne galvodami apie ketinimus.
Tai kur kas paprasčiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jums tereikia kvėpuoti. Įkvėpdami įsivaizduokite, kad oras yra energija. Vaizduokitės, kaip ji keliauja į jūsų kūną ir į jūsų trokšimo įgyvendinimą. Čikung mene daug kas priklauso nuo jūsų minčių kvėpuojant ir judinant kūną.
Štai ko jūsų prašau: mintyse matykite tikslą. Gal matote jį jau pasiektą? Gal nematote, bet tarsi žinote, kaip jausitės, kai jis bus pasiektas? Eikite ten. Pasitelkite protą, kad patirtumėte savo ketinimus. Įkvėpdami įsivaizduokite, kad oras yra energija, keliaujanti į šį mintyse esantį potyrį. Stebėkite, kaip energija jį pripildo, padaro tikrą.
Kitoje dalyje aptarsime paskutinį traukos dėsnio principą - vadžių atleidimą. Tai vienas svarbiausių dėsnių, norint įgyvendinti savo troškimus.