• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Estetinės chirurgijos centro vadovas Martynas Norkus paneigia klaidingai susiformavusias „tiesas“ apie vieną populiariausių plastinių operacijų.

Estetinės chirurgijos centro vadovas Martynas Norkus paneigia klaidingai susiformavusias „tiesas“ apie vieną populiariausių plastinių operacijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įprasta, kad baigiantis karštajam metų sezonui, skubame į parduotuves įsigyti šiltesnį drabužį, nusimegzti pirštinaites ar skarą. Taip pat ir mūsų organizmas „puola“ kaupti maisto atsargų banką.

REKLAMA

Vienas niūrus lietingas vakaras prie televizoriaus su arbatos puodeliu ir šokoladiniu pyragaičiu, antras - su smagia kompanija ir šeimynine pica, ir rezultatai tampa pastebimi: artimieji pusiau juokais užsimena apie paryškėjusias „meilės rankenėles“, o užsitempus mėgiamus džinsus ir pati pajunti kaip siūlės braška... Kas belieka – dieta, sportas, plastinė chirurgija?

REKLAMA
REKLAMA

Plastikos chirurgas M. Norkus teigia, kad dažna moteris, o ir neretas vyras ryžtasi riebalų nusiurbimo operacijai. Juk mitybos reguliavimas, ar varginančios treniruotės reikalauja daug laiko sąnaudų ir ne visada būna veiksmingi, o riebalų nusiurbimo operacijos, trunkančios vieną - kelias valandas, rezultatais galima džiaugtis daug greičiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, ši operacija išlieka kontraversiška – „Ar rezultatai tikrai akivaizdūs?“, „Ar negrįš nusiurbti riebalai?“. Gydytojas M. Norkus atsako į dažniausiai pacientams iškilusius klausimus, susijusius su riebalų nusiurbimu.

Ar tiesa, kad nusiurbti riebalai atauga?

Riebalų nusiurbimo metu, riebalų ląstelės yra pašalinamos iš probleminės kūno srities. Praėjus ankstyvajam pooperaciniam laikotarpiui stebimi akivaizdūs rezultatai. Jeigu laikomasi sveikos gyvensenos principų ir fizinio aktyvumo, riebalai tikrai neatauga. Jeigu vartojamas vos didesnis dienos kilokalorijų kiekis riebalinės ląstelės negrįžta, tačiau vis dar esančios ląstelės gali padidėti. Jei žmogaus kūno svoris padidėja bent 10 proc., riebalinių ląstelių pradeda daugėti tiek nusiurbtose vietose, tiek ir kitose. Tačiau mano praktika rodo, kad pacientai po riebalų nusiurbimo operacijų, įgauna daugiau pasitikėjimo savimi, atsiranda stimulas visapusiškai rūpintis savo kūnu ir jo kontūrais.

REKLAMA

Ar riebalų nusiurbimas tinkamas kovai su nutukimu?

Nepaisant to, kad labai didelės apimties riebalų nusiurbimas (operacijos metu nusiurbiamų riebalų kiekis neturėtų viršyti 4 litrų) yra pavojingas organizmo gyvybiniams procesams, vien riebalų nusiurbimas be subalansuotos dietos ir sporto neduos pageidaujamų rezultatų. Riebalų nusiurbimo operacija tinkama tiems žmonėms, kuriuos vargina lokalizuotos riebalų sankaupos – pasmakrės, žastų, juosmens, sėdmenų, kojų, o tiek, kurie peržengia KMI 30 balų ribą, turėtų kreiptis į nutukimo gydymo specialistus.

REKLAMA

Ar riebalų nusiurbimas panaikina celiulitą?

Riebalų nusiurbimo operacijos metu, riebalai pašalinami iš gilesnio poodinio riebalų sluoksnio, o celiulitas formuojasi odos paviršiuje. Be to, riebalų nusiurbimo operacijos metu pašalinamos riebalinės ląstelės, tačiau operacija visiškai nepaveikia organizme vykstančių procesų – nepagerina mikrocirkuliacijos ir limfos atitekėjimo į riebalinį sluoksnį, o tai – pagrindiniai celiulito formavimosi veiksniai. Į šį klausimą atsakymas būtų – nepanaikina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar nusiurbus riebalus oda nelieka „laisva“, suglebusi?

Riebalų nusiurbimo operacijos rezultatai priklauso nuo odos elastingumo, nusiurbiamo riebalų kiekio, probleminės srities ir plastikos chirurgo kompetencijos. Operacijos metu labai svarbu tolygiai nusiurbti riebalus, kad nesusidarytų nelygūs kontūrai, taip pat po operacijos kai kuriais atvejais būtina nešioti kompresinę aprangą. Jei prieš operaciją buvo „laisvos“ odos, riebalų nusiurbimo operacija tikrai nepadės jai susitraukti. Ne kartą esu perspėjęs pacientes, kad, nusiurbus didelį riebalinio audinio kiekį nuo pilvo srities, gali prireikti ir pilvo plastikos operacijos – laisvos odos pertekliaus pašalinimo.

REKLAMA

Ar chirurginis riebalų nusiurbimas – jau praeitis?

Tikrai ne. Nors pastaraisiais metais atsirado riebalų nusiurbimas lazeriu, chirurginis (vakuuminis) riebalų nusiurbimas išlieka populiariausias ir labai efektyvus dėl galimai didesnio riebalinio audinio kiekio pašalinimo. Visi gydymo metodai yra geri ir didžiausią skirtumą sudaro ne operacijos metodas, o gydytojo kompetencija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų