Tikri vilkai žmonių kiemuose pastaruoju metu tikrai apsilanko, tačiau Jonavoje filmuotą vaizdo įrašą išvydę specialistai neabejojo, jog čia lankėsi į vilką panašaus šuns mišrūnas.
Vaikinas griebė telefoną ir įamžino aplink namą apie pusę dviejų nakties slampinėjusį nekviestą svečią.
„Buvo sniego, išgirdau, kaip kažkas vaikšto kieme, gana garsiai. Neįprastai, ne kaip kokia katė eitų ir nusprendžiau pasižiūrėti pro langą. Kažkiek nejauku pasidarė <...> Kai atsidariau langą, jis į mane pasižiūrėjo, bet nieko nereagavo“, – neslėpė išgąstį patyręs Jonavos gyventojas.
Medžiotojai siūlo atkreipti dėmesį į uodegą
Šeima užfiksuotais vaizdais pasidalijo su pažįstamais gamtos žinovais – šie tikino, kad keturkojis kaip iš akies trauktas vilkas. Vilkas tai ar šuo, paklausėme ir medžiotojo Deivido Staponkaus. Pernykštis jo laimikis – net trys sumedžioti vilkai.
„Kaip matot, gale uodega yra užriesta, toks kaip pirato kablys, pas vilką uodegos niekada nebus, ji gali būti šiek tiek lenkta, bet ne iki tokio lygio“, – aiškino medžiotojas D. Staponkus.
Riesta uodega pirmiausia krito į akis ir VDU Medžioklėtyros laboratorijos lektorei. Sako, ir kailio spalva ne kaip pas vilką.
„Jis toks labai stambus, netgi riebus, sakyčiau, ir eina gana sunkiai, kas nebūdinga vilkui“, – lygino VDU Medžioklėtyros laboratorijos lektorė Renata Špinkytė-Bačkaitienė.
Vilko didelė galva lyginant su kūnu
„Jeigu žiūrint į vilką, jo galva proporcingai gana didelė lyginant su kūnu, o šiuo atveju matom, kad šuniukas yra gerai pavalgęs, galva nėra didelė“, – pridėjo medžiotojas D. Staponkus.
Pasak specialistų, nieko nuostabaus, kad žmonės gali supainioti. Kai kurios šunų veislės ar mišrūnai – stebėtinai panašūs į vilkus, tik įgudusi akis gali atskirti. O pėdsakų panašių dar daugiau – dratharo, Sibiro laikos, čekų vilkšunio ar vokiečių aviganio.
O kad žmonių kiemuose ir tikrieji pilkiai drąsiai apsilanko lengvo grobio ieškodami, įprastas reiškinys – štai tokį, nors ir šlubą, plėšrūną užfiksavo Kalvarijos savivaldybės Mockų kaimo gyventojo kameros gruodį, kai šis kieme puolė sarginį šunį, gretimo kaimo gyventojai pasakojo, kad pilkis net ir iš panosės nusinešė mažesnę augintinę – takso mišrūnę.
„Gali ir sužeistas, ir nesužeistas vilkas ateiti ir nusitempti šunį iš kiemo, taip gali atsitikti, tokių atvejų yra Lietuvoje ir ne taip mažai. Vilkai keliaudami užeina net į Europos didmiesčius, pereina juos“, – sakė Renata Špinkytė-Bačkaitienė.
Skaičiuojama, kad šiuo metu Lietuvoje gyvena per tūkstantį vilkų. Vilkų medžioklės sezonas yra nuo spalio 15 iki kovo 31, arba kol sumedžiojamas leistinas vilkų skaičius. Šiemet šis skaičius siekia 341. Jau sumedžioti 237 vilkai.
Visą TV3 žinių reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.