„Man labai patikdavo rašyti laiškus, tuo metu juos rašydavau ranka. Susirašinėdavau su daugybę merginų iš Kauno, Klaipėdos ir kitų miestų. Visa tai atrodė labai romantiška. Vėliau, kai jau dirbau, nebuvo laiko vaikščioti po barus ir ieškoti pažinčių, nors ir šiaip keistas tas pažinčių ieškojimas baruose, matyt, ne man. Taigi, pažinčių portalai buvo išeitis, kur gali susipažinti“, – prisimena Aloyzas.
Vėliau, pasak Aloyzo, buvo pažinčių svetainės draugas.lt etapas, tačiau ten jam nepatiko. Tada pažįstama mergina pasiūlė registruotis rimtame pažinčių portale darnipora.lt.
„Nuėjau patikrinti. Patiko tai, kad registruojantis reikia atsakyti į daugybę psichologinio testo klausimų. Pagal pateiktus atsakymus sistema atrenka labiausiai vienas kitam tinkančius žmones. Psichologinis testas padeda įvertinti vertybių, seksualinį ir charakterių suderinamumą.“
Blogi įpročiai sulaukia daugiau dėmesio
„Buvo etapas, kai tiesiog eksperimentuodavau – pakeisdavau anketos dalį apie save. Iš tiesų, niekam nėra įdomu, kai rašai įprastus dalykus, kad esi komunikabilus, draugiškas ir panašiai, todėl pradėjau kurti vaidmenis.
Geriausias ir labiausiai patinkantis merginoms – „blogo bičo“ vaidmuo, tada sulaukiau daugiausia dėmesio. Parašiau visus blogus dalykus apie save, jų buvo gal 16 punktų. Tada mane žmonės ėmė guosti, kai kurie pas psichologą siūlė kreiptis.
Kai būdavo daugiau laiko, apimdavo žaidimo azartas. Pamenu, kai per dieną turėjau tris pasimatymus. Ganėtinai įdomu, sutikau labai įdomių žmonių. Iš tų pasimatymų su viena mergina draugavau metus, su kita – pusę metų, buvom kartu apsigyvenę.“
Skirtingos asmenybės pusės
Aloyzas pasakoja, kad pažinčių svetainėse dažniausiai žmonės vieni kitus renkasi pagal nuotraukas, todėl linkę jas gerokai pagražinti. Taip pat patobulina ir skiltį, kur pasakoja apie save, nuslepia blogus įpročius.
„Niekada nesuprasdavau žmonių, kurie skiltyje apie save parašo „bla bla bla bla“ arba „ne man spręsti apie save“, – nelabai aišku, ko žmonės išvis čia ieško. Nesuprantu žmonių, kurie pažinčių portaluose kelia labai daug nuotraukų, ypač merginų, kurios viešina, jų nuomone, seksualias nuotraukas.
Buvo tokių atvejų, kai susitikus su mergina, kuri anketoje nurodė visiškai nerūkanti, ji išsitraukė cigarečių pakelį ir rūkė kartu su manim. Dar būna tokių, kurios savo profilyje mėgsta rašyti poeziją, Paulo Coelho citatas, bet susitikus dažniausiai paaiškėja, kad jos neturi jokios kultūros.
Mano nuomone, pažinčių portaluose sėdi tie, kurie bijo prieiti ir užkalbinti autobuse, bare, gatvėje ar kitoje vietoje. Ir kai susiranda patinkantį žmogų svetainėje, su kuriuo gera bendrauti, jie suskuba pradėti rimtą draugystę, kartu apsigyventi, tuoktis, gimdyti vaikų. Susirašinėdami žmonės kartais neišsiaiškina kai kurių faktų, todėl man labiau patinka susitikti gyvai.“
Anot pašnekovo, svetainėje darnipora.lt dažniau registruojasi vyresnio amžiaus žmonės, jie linkę pateikti save daugiau iš gerosios pusės.
„Buvo filmas „Pamiršti Paryžių“, kur nuskamba frazė: „Buvau įjungęs penktą savo žavesio pavarą“, tai – blogiausias dalykas, ką galima padaryti, nes žmonės tik susipažįsta, o vienas jų jau važiuoja ne pirma, o penkta pavara ir bando iš savęs kažką daug geresnio padaryti.“
– Kuria pavarai pats važiuodavai?
– Jau sakiau, kad keisdavau anketos informaciją ir stebėdavau, kaip žmonės reaguoja į tam tikrus dalykus.
Kartais ateidavau į pasimatymą ir galvoje skambėdavo mintys, kad man visiškai nusispjauti ir noriu namo, ir išvis, kam čia atėjau. Kartais būdavau žaismingas ir visiškai nusišnekėdavau kaip nevisprotis. Tačiau kai elgiesi lyg ne pilno proto aiškiai parodai, kad kitas žmogus tau nelabai ką reiškia.
Į vieną iš lemtingų pasimatymų, kai kažkas išsirutuliojo, – atėjau nesiskutęs kokias keturias savaites, tada dar lijo, buvau su baisia striuke nuo lietaus. Ėjau nusiteikęs, kad man visiškai neįdomu. Tam žmogui parašiau tik dėl to, kad jos vardas buvo toks, kokį man tėvai būtų davę, jei būčiau gimęs mergaite. Tačiau mane užkabino kaip susitiko mūsų žvilgsniai. Jos akyse buvo pilna gyvybės.
Apskritai, arba būna kabliukas arba ne. Nesėdi ir negalvoji, o gal pabandyti, juk ji visai nieko, išgėrė tris alaus bokalus ir nepasigėrė.
Vyrų atranka – 16 pasimatymų
„Viena mergina pasakojo, kaip atsirinkdavo vyrus. Ji eidavo į 16 pasimatymų, iš 16 vyrų atsirinko 8, su kuriais dar sykį norėtų susitikti, tada iš tų 8 vėl atsirinkdavo 4 ir taip iki tol, kol lieka vienas. Atsimenu, būtent su ta mergina susitarėm susitikti ir ji vėlavo į pasimatymą, nes prieš tai dar buvo susitikusi su dviem vaikinais. Galiausiai ji pasirinko mane“.
– Dažniau pats rinkdavaisi ar tave rinkdavosi?
– Darnipora.lt yra labai puiki terpė bendravimui, jei nori tiesiog pakalbėti, o ne ieškai olialia pupytės, neperžiūrinėji visų nuotraukų, kuri tau graži.
Aš nustatydavau filtrą, kad rodytų žmones, kurie prisijungę. Aišku, atkreipdavau dėmesį ir į nuotraukas. Kitas rodiklis – amžius, jei tau 28 metai tikrai nepradedi susirašinėti su 48 metų moterimi, kuri turi du vaikus. Taip pat man būdavo įdomu, ką žmogus rašo apie save ir kokie žalingi įpročiai, nes negeriančių ir nerūkančių tikrai nebūna.
Kas ką rinkdavosi, manau, kad vyrai dažniau pradeda pokalbį. Pats dažniausiai susilaukdavau laiškų iš vyresnių moterų. Jos galbūt drąsesnės.
Yra merginų, kurios save laiko labai aukšto kalibro. Kitos pačios nežino ko nori.
– Aukšto kalibro merginos, kaip nusprendei, kad jos tokios?
– Jei mergina nurodo anketoje, kad yra dainininkė arba šokėja ir paklausi, kaip jei sekasi, pavyzdžiui, šokiai – tikiesi normalaus atsakymo, o ne „man neįdomu apie tai kalbėti.“
Dar būna tokių, kurie eina į pasimatymus jau turėdami antrąsias puses, tai – man visiškai nesuprantama. Aš išsiregistruodavau iš svetainės, kai susirasdavau ką nors. Tokių apgavysčių negaliu pateisinti. Susitikdamas su tokia mergina jaučiuosi kažkokiu nusikaltėliu, nes ji jau turi kitą žmogų.
Iš tiesų, greičiausiai būdas patraukti dėmesį – išsiskirti iš kitų pirmu laišku. Geriausias kabliukas: „Labas, tiesiog negalėjau tau neparašyti“. Kartais labai suveikia pasakos.
– Pasakos?
– Taip. Sukuri pasaką įtraukdamas to žmogaus vardą.
Dar galiu pasakyti, kas tikrai niekada neveikia, – „labas, gal nori susitikti?“. Nebent pataikai, kad žmogus irgi nusiteikęs ieškoti nuotykių, bet ne seksualine prasme, o šiaip pažinčių, bendravimo – tada eina susitikti.
Pirmi kartai
„Būna pasimatymų, kai per 2 minutes supranti, kad nereikėjo eiti ir jūsų poliai visiškai nesutampa, nors, kai susirašinėjote, atrodė, kad viskas sekasi normaliai. Tačiau susitikus pasimato, kad žmogus bijo atsiskleisti , parodyti savo tikrąjį veidą. Daugelis į internetines pažintis žiūri kaip į teatrą – čia gali parodyti save kaip nori ir būti kokiu nori, nuslėpti savo praeitį, nepasakoti, ką iš tiesų gyvenime veiki. Tapti tuo, kuo nori.
Ypač būna baisu, kai pirmą kartą matai žmogų, o jis pradeda kalbėti apie jūsų bendrą ateitį arba prašosi į svečius per pirmą pasimatymą. Dar baisiau, kai prisigeriama pirmo pasimatymo metu. Kartais labai nejauku, kai žmogus tik klauso ir visai nekalba.
Vėliau ateina deja vu jausmas, kai kiekvieną sykį pasakoji tą patį. Buvo net kilusi mintis atsispausdinti savo gyvenimo istoriją ir susitikus duoti paskaityti, o aš tuo metu arbatos atsigersiu.
Svarbiausia ne išvaizda
Aloyzas, paklaustas, kas svarbiau testo rezultatų rodomas suderinamumas ar išvaizdos patrauklumas, sako, kad niekada nesirinko antros pusės pagal grožį.
„Dažniausiai rašydavau pagal bendrą suderinamumą, visada žiūrėdavau ar sutampa vertybės ir dar, ką apie save pasirašo. Neturiu nusistatęs jokių išvaizdos kriterijų. Man patinka, kai žmogus žino ko nori, siekia užsibrėžto tikslo, nenuleidžia rankų ir moka rasti išeitį iš sudėtingų situacijų. Be to, kai sako, kad moterims reikia peties išsiverkti, manau, to paties reikia ir vyrams."