Reportaže papasakosime apie tai, kaip reikėtų teisingai užsibrėžti ir pildyti sau duotus pažadus, kad kitąmet, užuot eilinį kartą skaičiavus neišpildytus pažadus, juos pasiekę džiaugtumėmės, ir keltume jau naujus, dar ambicingesnius tikslus.
Gruodžio pabaiga. Jau tuoj naujieji metai – simbolinis laikas, kai ryžtas naujoms pradžioms įgauna kitokią prasmę, nes tos pradžios kartu su naujųjų metu pradžia – galingesnės. Bent jau taip mano daugelis tautiečių, kurie prieš naujus metus rašosi tikslų kitiems metams sąrašus, ar tiesiog prisižada sau be jokių sąrašų. Kai kurių tikslai panašūs, kaip ir kasmet.
„Svori numest, mažiau valgyti, daugiau judėti.“
„Svoris tai tenkina, noriu judėti ir tiesiog džiaugtis gyvenimu.“
„Suprast artimą arčiau.“
„Svarbiausia, kad būtume sveiki.“
„Visiems galbūt būt šiek tiek geresniems aplinkiniams.“
„Daug nepatirtų įspūdžių, kelionių, kaip visada, ir daugiau darbų.“
„Rasti laiko sportuoti, ir turbūt gyventi, o ne tik dirbti.“
„Ką gi gali pensininkas daryt. Pasimelsti, sveikatėlės paprašyti Dievulio.“
„Ką čia gali pasižadėti. Saugiau judėti, daugiau aukoti, pagelbėti daugiau kitiems.“
„Daugiau laiko skirti sau, ir daug tobulėt.“
„Norėčiau nukeliauti toki, kaip Kinija, Tailandas, būtų faina aplankyti fainą kraštą.“
„Noriu daryti viską toliau.“
„Po šitų gražių švenčių visi pasižadam, kad mažiau valgysim. Daugiau sportuot, judėt.“
„Visi nori po naujųjų dietų laikytis, bėgiot.“
Yra ir tų, kurie į naujametinius pažadus žiūri skeptiškai.
„Kažkada pažadėjau sau, kad daugiau nebežadėsiu ir viskas. Nes jie neišsipildo tie pažadai, aš juos sulaužau.
Visi pasižada kažką mesti ar kažką įgyti. Bet dažniausiai mesti, bet visi labai pergyvena, galvoja – mesiu, ir tada pradėsiu, bet reikia dabar ir čia. Svarbiausia nemesti žmonos ir viskas“, – kalbėjo aktorius Giedrius Savickas.
Tačiau šiemet prie tradicinių tikslų žmonės mini ir norą - taikos, kurios svarbą neišvengiamai pervertinom visi, kai vasarį nuo Rusijos smūgių ėmė kraujuoti Ukraina.
„Noriu, kad būtų greičiau taika.“
„Svarbiausia taika būtų, o visą kitą.“
„Šiemet visi įvertinom taikos kaina, prisidėt prie tų kam reikia pagalbos, ir tiesiog gyvent šia diena, ir su šiais iššūkiais, būt žmonišku visiems.“
„Kad Lietuvoje būtų taika, laukime ir tikėkime, kad bus geriau.“
O štai žmonių ryžtą keistis ir sveikatintis artėjant naujiesiems metams mato ir sporto klubai.
„Pastebėjome, kad gruodžio mėnesį didesnę dalis klientų, galvodami apie kalėdines dovanas savo artimiesiems, pasirinko dovanų čekius į sporto klubus. Tarpušvenčiu taip pat pastebime, kad daugiau žmonių ateina sportuoti dienos metu“, – kalbėjo „Impuls“ vadovė Greta Radzevičienė.
O esą 20 proc. didesnį klientų srautą sporto klubų tinklas paprastai stebi sausį.
„Noriu, kad dar judėčiau, negulėčiau, todėl judu, visą laiką judu.“
„Atsirinkti į olimpines žaidynes. O kitais metais bus atranka, tai reikia atsirinkt 2023 metais.“
„Sportuojam tikslingai. O nuo naujųjų varysim jau į stovyklas, sportuoti, rimčiau ruoštis.“
Kokie tikslai bebūtų – pradėti sportuoti, mesti svorį, išmokti naują kalbą, ar mesti rūkyti. Psichologas sako, kad juos užsibrėžti reikia realistiškai, kitu atveju yra rizika perdegti ir emocingai bei motyvuotai pradėtus darbus greitai mesti.
„Mes visi per šventes turim vilčių siekti pokyčių, esam įkvėpti siekti pokyčių, yra gera nuotaika, visa banga, visi linki kitiems ko geriausio. Bet tas įkvėpimas, nuotaika išblėsta, ir kai vėl ateina kasdienybė, rutina, ir pamatai, kad tam, kad tikslų pasiektum, reikia nuosekliai dirbti, ir kai kuriems žmonėms tas ponaujametinis slogutis ateina“, – teigė psichologas Antanas Mockus.
A.Mockus sako, kad labai svarbus savo tikslų ir norų įgyvendinimo planavimas. Esą reikėtų savo siekius išskaldyti į mažus žingsnelius, padaryti planą ir viską rašytis užrašinėje, ar darbo kalendoriuje.
„Daug žmonių neturi elementarių planavimo įgūdžių, tiesiog stinga. Kas yra prioritetas, kas svarbu, kas nesvarbu, kad kažkokį darbelį įsirašyt į kalendorių, turėti kalendorių, ne visi jį turi. Kai kurie sako, kad planus laiko galvoj, aš klausiu – ar prisimetat? Ar tikrai?“ – kalbėjo psichologas.
Psichologas sako, kad nuosekliai dedant pastangas bei planuojant, norus gali pavykti įgyvendinti, ir kitais metais tų pačių tikslų į savo sąrašą gali nebeprireikti rašyti.