Anot jų, 24-erių panevėžietis prieš įšokdamas į baseiną atliko neleistiną judesį, dėl ko jo laikas buvo anuliuotas, o aukso medalis atiteko antroje pozicijoje finišavusiam kinui Sun Yang.
Netrukus internete išplito vaizdo įrašas, kuriame matyti neleistinas plaukiko judesys prieš startą.
Iškart po paskelbtos diskvalifikacijos, Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) atstovai pateikė oficialų protestą dėl tokio teisėjų sprendimo.
Visgi, jis buvo greitai atmestas, nors mūsiškiai dar ilgai bandė ieškoti tiesos.
Momento da desclassificação do lituano Rapsys.#NatacaoNoSportTV pic.twitter.com/MEOruRa7wU
— Olympic Esporte (@OlympicEsporte) July 23, 2019
LPF prezidentas Emilis Vaitkaitis, bendraudamas su portalo „swimswam.com“ žurnalistu tikina padaręs viską, kad įtikintų pasaulio vandens sporto šakų federaciją (FINA) dėl D. Rapšio nekaltumo, tačiau galutinis sprendimas liko nepakeistas.
Anot E. Vaitkaičio, Lietuvos delegacija iš FINA taip ir nesulaukė jokio konkretaus paaiškinimo, kurį tiksliai taisyklių punktą pažeidė panevėžietis.
Jis taip pat prasitarė, kad dar prieš pateikiant protestą sulaukęs arbitro Caroso Zalenskio žodžių, kad pateiktas protestas tėra pinigų švaistymas ir sprendimas pakeistas nebus.
Dėl to lietuviai savo rašte pažymėjo, kad šis teisėjo atsakymas vertintas kaip „išankstinis nusistatymas“.
Pranešama, kad mūsiškiai už protesto pateikimą turėjo sumokėti 500 Šveicarijos frankų, kurie grąžinti nebuvo.
LPF prezidentą stebina faktas, kad FINA oficialus atsakymas parašytas ranka ant tuščio balto popieriaus lapo, kuriame nėra jokių rekvizitų.
Anot jo, paprašius užpildyti šį dokumentą tinkamai, arbitras C. Zaleski pasakė, kad neketina veltui gaišti laiko.
Protesto rašte Lietuvos delegacija nurodė, kad prieš startą baseine buvo nemažai triukšmo, kas galėjo padaryti įtaką D. Rapšiui.
Visgi, teisėjų sprendimu, starto metu nebuvo jokio triukšmo, todėl nėra pagrindo manyti, kad tai galėjo sutrukdyti lietuviui ir jo varžovams.