Sprendžiant iš tų nuotrupų, kurias publikuoja „The Guardian“, L. Brežnevo ir R. Nixono pokalbis labiau primena dviejų draugiškų kaimynų pasišnekėjimą prie sklypus skiriančios tvoros, negu JAV ir SSRS lyderių šaltojo karo metu vykusį pokalbį. Pavyzdžiui, L. Brežnevas pasakojo, kad išskrido iš Maskvos lyjant lietui ir atskrido taip pat ne į puikų orą, o tai – geras ženklas. Sovietų lyderis taip pat parodė amerikiečių politikui savo portsigarą su gudriu užraktu, pažymi „The Los Angeles Times“.
„Matote, aš turiu dėžutę su cigaretėmis. Čia yra specialus laikrodinis mechanizmas, aš negaliu (dėžutės – red. past.) atidaryti anksčiau nei po valandos“, - pasakojo L. Brežnevas. - „Ji pati atsidaro kas valandą“, - pažymėjo generalinis sekretorius.
„Tai puikiai disciplinuoja“, - pajuokavo atsakydamas R. Nixonas.
Ką JAV prezidentas pasakojo apie savo šeima, nepasakojama. O L. Brežnevas pokalbio metu (jis vyko dalyvaujant vienam vertėjui) teko atsiprašinėti už giminaičius, kurie negalėjo priimti pakvietimo ir atvažiuoti kartu su juo į Ameriką.
„Aš norėjau pasiimti su savimi sūnų, tačiau jis turi savo sūnų. Problema tame, kad mano anūkas šiais metais baigia mokyklą“, - pasipasakojo L. Brežnevas. Pasak žurnalistų, sovietų lyderis itin smulkiai nupasakojo priežastis, kodėl negalėjo atvyko jo žmona, sūnus ir anūkas.
„Jam (anūkui – red. past.) egzaminai, iš pradžių baigiamieji, o vėliau ir stojamieji į Maskvos valstybinį universitetą. Jūs puikiai suprantate, kokie būna tėvai“, - pridūrė L. Brežnevas, pažymėjęs, kad jo sūnus bus „nervingai vaikštinės koridoriumi“ laukdamas, kol jo sūnus pabaigs mokslus.
Beje, apie politiką jie taip pat spėjo pakalbėti. „Ar reikia mus kaltinti tuo, kad mes – didesni? Ar reikia mus kaltinti tuo, kad mes – stipresni?“ - užduoda klausimą Brežnevas ir pats į jį atsako. - „Nei JAV, nei Sovietų sąjunga niekada nevirs Liuksemburgu, kur visą armiją sudaro 78 policininkai“.
Tai – vienintelis sovietų ir amerikiečių lyderių pokalbis, įrašytas Baltuosiuose rūmuose ir yra puikus „Šaltojo karo laikų Richardo Nixono diplomatijos“ pavyzdys.
94 nauji įrašai, paviešinti Prezidentinėje bibliotekoje ir Richardo Nixono muziejuje, buvo padaryti vos keli mėnesiai iki jo atsistatydinimo. Tai, kaip JAV galva bandė išsipainioti iš Watergate'o skandalo taip pat atsispindi paviešintuose įrašuose.