Tai kabinetas, kuriame, kai neatostogauja, dirba žmogus, praeitą gegužę gavęs turbūt didžiausią atlygį tarp visų valstybės valdomų įmonių vadovų – 26 tūkstančius eurų. Tiesa, toks suma EPSO-G, kuri valdo elektros ir dujų perdavimo tinklais besirūpinančias įmones, direktorių pasiekė tik kartą per metus.
Nemano, kad tokie priedai – teisingi
Sodra pranešė, kad vidutinė šios įmonės darbuotojo alga gegužės mėnesį čia – 9000 eurų. darbuotojams gyvenimas pasaldėjo dėl to, kad už metus išmokėta kintamoji algos dalis – priedas už gerus rezultatus, kurie siekia trečdalį metinio uždarbio. Seimo narys Jurgis Razma nemano, kad tokie priedai – teisingi.
Energetikos įmonės EPSOG valdyba žeria faktus. Sako, kad grynasis įmonės pelnas per metus išaugo tris kartus iki beveik 40 milijonų eurų. Pastovi vadovo alga – apie 5700, o mėnesio priedas siekė 1700 eurų. Bet sako, kad rasti už tokią algą norinčius dirbti atsakingą darbą – sudėtinga.
Pasidomėjome ir kitų didžiausių valstybės valdomų įmonių vadovų algomis. Jos siekia 5000-7000 eurų. Pavyzdžiui, dešimtis milijonų per metus į valstybės biudžetą atriekiančio Lietuvos energijos vadovo alga – 6777 eurai.
Algos pribloškia
Kitų, aukščiausių šios įmonės vadovų algos – 5000 eurų. Tačiau penktadalis jų pernai iš darbo išėjo. Susirado darbus, kur už tokią atsakomybę jiems siūlo kartais ir perpus didesnę algą.
Naujas „Lietuvos geležinkelių“ vadovas gauna panašią algą kaip ir senasis, prie kurio, įtariama, ir grobstyti milijonai. Naujas geležinkelių direktorius 6400 eurų alga nesiskundžia.
„Lietuvos oro uostų“ vadovo alga su dalimi už gerus rezultatus popieriuje beveik siekia 5300 eurų. Apie valstybės valdomų įmonių algas klausiame žmonių.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: