Prancūzijos tyrėjai oficialiai nustatė antrojo džihadisto, dalyvavusio bažnyčioje surengtame išpuolyje, per kurį buvo nužudytas kunigas, tapatybę, ketvirtadienį pranešė vienas prokuratūros šaltinis.
Tyrėjai nurodė, kad tas asmuo buvo 19-metis Abdel Malikas Petitjeanas, nukautas policijos per antradienį įvykdytą išpuolį vienoje Normandijos regiono bažnyčioje kartu su bendraamžiu Adeliu Kermiche'u, laukusio teismo dėl kaltinimų terorizmu.
Tyrėjai pridūrė, kad šis jaunuolis buvo pakliuvęs į teisėsaugos akiratį, kai mėgino išvykti į Siriją.
Tiedu jaunuoliai įsiveržė į bažnyčią šiauriniame Sent Etjen diu Ruvrė miestelyje per rytines mišias ir prie altoriaus perrėžė gerklę 86 metų kunigui, sunkiai sužalojo dar vieną žmogų, bet galiausiai buvo nušauti policijos. Per šią įkaitų dramą buvo pagrobtos dar trys vienuolės ir maldininkas, bet jie nenukentėjo.
Abu džihadistai buvo prisiekę ištikimybę grupuotei „Islamo valstybė“ vaizdo įraše, kurį trečiadienį paskelbė šio ekstremistų judėjimo naujienų agentūra „Amaq“.
Prokuratūros šaltinis sakė, kad A.M.Petitjeanas anksčiau nebuvo teistas, o policija neturėjo jo pirštų atspaudų arba DNR mėginio, todėl palaikų atpažinimas užtruko ilgiau.
Tačiau jis buvo minimas policijos dokumentuose po to, kai birželio 29 dieną mėgino patekti į Siriją iš Turkijos, nurodė šaltinis.
Tyrėjams atpažinti jaunuolį padėjo jo motinos DNR mėginys.
Išpuolis bažnyčioje buvo trečias iš surengtų per pastarąsias dvi savaites Prancūzijoje ir Vokietijoje, kurių užpuolikai tvirtino esantys ištikimi „Islamo valstybei“.
Šis faktas kelia didelį nerimą Europai dėl jaunų, dažnai nestabilios psichikos žmonių, įtikinčių IS propaganda ir raginimais rengti atakas savo šalyse.
IS taip pat tvirtino, kad Mohamedas Lahouaiejas Bouhlelis, nužudęs 84 žmones, kai liepos 14 dieną nukreipė sunkvežimį į minią Prancūzijos pietiniame Nicos mieste, buvo vienas iš jos karių, nors nebuvo nustatyta jokių tiesioginių užpuoliko ryšių su šia grupuote.
Prancūzijos bažnyčios užpuolikai buvo prisiekę ištikimybę IS, rodo vaizdo įrašas
Du džihadistai, atakavę bažnyčią šiaurės Prancūzijoje ir nužudę jos kunigą, buvo prisiekę ištikimybę grupuotei „Islamo valstybė“ (IS), rodo trečiadienį paskelbtas vaizdo įrašas, tyrėjams tebesistengiant nustatyti antrojo užpuoliko tapatybę.
Tas išpuolis buvo trečias iš surengtų per pastarąsias dvi savaites Prancūzijoje ir Vokietijoje, kurių užpuolikai tvirtino esantys ištikimi „Islamo valstybei“. Šis faktas kelia didelį nerimą Europai dėl jaunų, dažnai nestabilios psichikos žmonių, įtikinčių IS propaganda ir raginimais rengti atakas savo šalyse.
IS taip pat tvirtino, kad Mohamedas Lahouaiejas Bouhlelis, nužudęs 84 žmones, kai liepos 14 dieną nukreipė sunkvežimį į minią Prancūzijos pietiniame Nicos mieste, buvo vienas iš jos karių, nors nebuvo nustatyta jokių tiesioginių užpuoliko ryšių su šia grupuote.
Prancūzija tebegedi dėl incidento, kai du jaunuoliai antradienį įsiveržė į bažnyčią šiauriniame Sent Etjen diu Ruvrė miestelyje per rytines mišias ir prie altoriaus perrėžė gerklę 86 metų kunigui, sunkiai sužalojo dar vieną žmogų, bet galiausiai buvo nušauti policijai.
Per šią įkaitų dramą buvo pagrobtos dar trys vienuolės ir maldininkas, bet jie nenukentėjo.
Pareigūnai paskelbė, kad vienas iš užpuolikų buvo 19-metis prancūzas džihadistas Adelis Kermiche'as, laukęs teismo dėl kaltinimų terorizmu, laikytas namų arešte ir įpareigotas devėti elektroninę apyrankę, nors prokurorai ragino nepaleisti jo iš kalėjimo.
Tyrimui artimi šaltiniai sakė, kad A.Kermiche'o namuose rado tapatybės kortelę, priklausančią 19-mečiui Abdel Malikui P., kuris tikriausiai buvo antrasis užpuolikas.
Pasak jų, Abdel Malikas „labai panašus“ į vyrą, ieškotą kovos su terorizmu policijos kelios dienos prieš pastarąją ataką, baiminantis, kad jis gali įvykdyti kokį nors išpuolį.
Vaizdo pranešime, kurį paskelbė IS naujienų agentūra „Amaq“, matomi du barzdoti vyrai, vadinantys save Abu Omaro ir Abu Jalilo al Hanafi slapyvardžiais. Susikibę rankomis jis prisiekia „paklusnumą“ IS vadovui Abu Bakrui al Baghdadi.
Paryžiaus prokuroras Francois Molinsas sakė, kad A.Kermiche'as dukart mėgino nuvykti į Siriją, naudodamasis svetima tapatybe.
Po vėliausio jo arešto Turkijoje pernai gegužę tas jaunuolis buvo laikomas suimtas Prancūzijoje iki šių metų kovo, kol teismas nusprendė skirti jam namų areštą ir įpareigojo dėvėti elektroninę apyrankę.
Annie Geslin, daug metų dirbtusi su A.Kermiche'o motina, sakė naujienų agentūrai AFP, kad „jis buvo jauniausias vaikas ir turėjo psichologinių problemų“.