Lietuvos gyvūnų teisių globėjų „Tuščių narvų“ išplatintame pranešime pasakojama, kad porą mėnesių industrinėje viščiukų broilerių fermoje vakarų Lenkijoje dirbęs aktyvistas slapta kamera filmavo, kaip atrodo viščiukų auginimas.
Užfiksuotuose vaizduose galima matyti, kaip darbuotojai surinkinėja kasdien mirštančių viščiukų lavonus, o tuos, kurie per silpni, kad išgyventų, užmuša trenkdami į kietą paviršių – metalines konstrukcijas ar kibiro kraštą.
Vienas darbuotojas, apmokęs aktyvistą dirbti, darbą fermoje palygino su Holokaustu: „Visai kaip Hitleris Aušvice, tu čia turėsi daryti tą patį.“
Kaip teigia aktyvistai, vienas iš viščiukų, kurį nufilmavo užmušant, turėjo 3 kojas.
„Tokia anomalija patyrusiems darbuotojams nepasirodė neįprasta. Taip pat nužudomi akli ar kitaip fiziškai deformuoti gyvūnai. Fermoje ilgesnį laiką dirbantis žmogus paaiškina, kad tokie gyvūnai negali priaugti pakankamai svorio per 5-6 savaites ar nebus prekinės išvaizdos, todėl švaistyti pašaro jiems neverta“, – teigia „Tušti narvai“ atsiųstame pranešime.
Pridedama, kad po kelių savaičių augimo viščiukai pasidaro tokie dideli, kad sunkiai juda. Apsivertę viščiukai negali atsistoti ir jeigu darbuotojai laiku neapverčia ant kojų, gyvūnai miršta iš troškulio.
„Kadangi didžioji dalis gyvūnų gerovės problemų viščiukų fermose kyla dėl laikymo sąlygų ir naudojamų gyvūnų veislių, logiška manyti, jog ir Lietuvos industriniuose paukštynuose gyvūnai kenčia panašiai. Gyvūnams paukštynuose suteikiama labai nedaug erdvės – 1 kv. m. gali būti sugrūsta net iki 26-ių paukščių. Mėsai auginami viščiukai išveisti taip, kad per kuo trumpesnį laiką priaugtų kuo daugiau svorio. Jų raumenys auga taip greitai, kad skeletas nespėja prisitaikyti, ir didelė dalis viščiukų sunkiai vaikšto arba išvis negali paeiti. Dėl ilgo kūno kontakto su šlapiu ir nešvariu kraiku, viščiukams dažnai išsivysto kojų ir krūtinės nudegimai ar dermatitas,“ – svarsto gyvūnų apsaugos organizacijos „Tušti narvai“ vadovė Gabrielė Vaitkevičiūtė.
Lietuvos gyvūnų teisių globėjai taip pat svarsto, kad kadangi per šių metų pirmą ketvirtį į Lietuvą buvo importuota 6966 tonų vištienos iš Lenkijos, galėjo taip nutikti, kad vištiena iš tokių fermų, kaip vaizdo įraše, atkeliavo ir į mūsų parduotuvių lentynas.