• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslo metams įsibėgėjus, dar ne visos ugdymo įstaigos turi higienos pasus. Dėl įvairių nustatytų pažeidimų šie veiklai vykdyti privalomi dokumentai uostamiestyje neišduoti 6 įstaigoms. Tokia situacija itin pykdo smulkiuosius verslininkus. Anot jų, versle taikomi kur kas griežtesni reikalavimai bei sankcijos. Be higienos pasų vargu ar šie galėtų vykdyti veiką.

Mokslo metams įsibėgėjus, dar ne visos ugdymo įstaigos turi higienos pasus. Dėl įvairių nustatytų pažeidimų šie veiklai vykdyti privalomi dokumentai uostamiestyje neišduoti 6 įstaigoms. Tokia situacija itin pykdo smulkiuosius verslininkus. Anot jų, versle taikomi kur kas griežtesni reikalavimai bei sankcijos. Be higienos pasų vargu ar šie galėtų vykdyti veiką.

REKLAMA

Uostamiestyje 6 ugdymo įstaigos vis dar neturi higienos paso. Dokumento, liudijančio kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus bei suteikia jo turėtojui teisę verstis jame nurodyta ūkine komercine veikla.

Higienos paso neturi dėl nebaigtų remonto darbų

Klaipėdoje be higienos paso veiklą vykdo: 3 gimnazijos, viena progimnazija ir 2 neformaliojo ugdymo įstaigos. Moksleivių saviraiškos centre vis dar vyksta persirengimo kambarių prie sporto salės remontas. Klaipėdos „Vaikų laisvalaikio centre“ tvarkomi dokumentai dėl pastatų paskirties ugdymo veikloms pritaikymo.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl teberemontuojamų patalpų higienos pasas nesuteiktas ir Vytauto Didžiojo gimnazijai ir „Saulėtekio" pagrindinei progimnazijai. Pastarojoje tik baigiamos remontuoti laiptų pakopos.

REKLAMA

Higienos paso „Varpo" gimnazija neturi, nes nepateikti dokumentai dėl renovacijos darbų užbaigimo, iki šiol neatiduota vertinti ir priešgaisrinė sistema.

Vydūno gimnazija neturi šio dokumento, nes nėra sutvarkytas lauko aikštynas bei dėl neseniai atnaujintų tualetų.

Ir nors įprasta, jog be higienos paso turėtų būti stabdoma įmonių veikla, mokyklos - veikia.

„Šis dokumentas būtinas vykdant veiklą, tame tarpe ir švietimo įstaigų. Tačiau kai kuriose nustatomi pažeidimai kurių negalima taip greit pašalinti. Mūsų nustatytas didžiausias terminas jiems pašalinti yra 3 mėnesiai. Už tad yra pareikalauta tų trūkumų pašalinimo garantijos. Per kiek laiko numatoma pašalinti pažeidimą. Yra tokių, kurių per 3 mėnesius neįmanoma sutvarkyti, tada užklausiame savivaldybės, kada numato pašalinti trūkumus. Nes skirstydami pinigus jie pakoreguoja biudžetą atsižvelgdami į mūsų nustatytus pažeidimus,“ - kalbėjo Asta Šlepetienė.

REKLAMA
REKLAMA

Versle taikomi griežtesni reikalavimai

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė sako, jog šioje situacijoje su verslu būtų pasielgta kur kas griežčiau. Esą iškart būtų stabdoma veikla ir pateikti įsipareigojimai susitvarkyti.

„Visose srityse su verslu kalbama daug griežčiau ir reikalavimai yra griežtesni, ir sankcijos griežtesnės. Valstybės ar savivaldybės įmonėse ženkliai rečiau sustabdoma veikla. Verslui labai greitai pritaikomos sankcijos, greitai sureaguojama. Būna atvejų, kai atliekamas patikrinimas sureagavus į vadinamąjį anoniminį skambutį. Ir jeigu neranda pažeidimų – už tai nėra jokios atsakomybės, nepaisant to, kad patikros metu verslo atstovai patiria stresą, sumenkinamas netgi jų įvaizdis, nes pasitaiko atvejų, kai patikrinimai vykdomi esant lankytojams. Radus pažeidimų, liepiama susitvarkyti nedelsiant, kitaip stabdoma veikla. Šveitimo įstaigose žiūrima paprasčiau, matyt dėl to, kad už jų būklę atsakinga pati valstybė,“ - portalui tv3.lt komentavo Z. Sorokienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau uostamiesčio visuomenės sveikatos centro atstovai tikina, jog yra tekę stabdyti įstaigos veiklą, kai buvo trūkę kanalizacijos vamzdynai ir sugedusi šildymo sistema.

Dirbant be higienos paso - baudos

Lietuvoje iš viso veikia apie 1500 vaikų lopšelių-darželių ir daugiau kaip 1000 bendrojo lavinimo mokyklų. Šiai veiklai būtino leidimo – higienos paso (LHP) neturi dalis tiek Vilniuje, tiek Kaune bei kituose regionuose esančios ugdymo įstaigos, kurios yra išaiškinamos operatyviosios kontrolės metu.

REKLAMA

„Priežastys, dėl kurių kai kurioms ugdymo įstaigoms neišduodami LHP, regionuose yra skirtingos, dažna priežastis yra per didelis vaikų skaičius ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų grupėse, pastatų, patalpų ar teritorijos neatitiktis higienos normos reikalavimams,” - kalbėjo NVSC Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėja Irena Taraškevičienė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai įspėja, kad vykdant ūkinę komercinę veiklą be LHP gresia didelės baudos.

REKLAMA

Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojus Administracinių nusižengimų kodeksui nustatyta, kad besiverčiantys ūkine komercine veikla be LHP, sulauks baudos nuo 300 eurų iki 850 eurų, o nusižengus pakartotinai – nuo 900 eurų iki 1700 eurų. Kartu su bauda NVSC nustato privalomuosius reikalavimus pašalinti trūkumus ir gauti LHP.  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų