Kol galvos užimtos šimtais reikalų, ne vienam pasimiršta ir poilsis po šventės – medaus mėnuo arba povestuvinė kelionė. Žinomi Lietuvos kelionių organizatoriai ir švenčių planuotojai atskleidė lietuvių įpročius, planuojant savo povestuvines keliones ir patarimais, į ką atkreipti dėmesį.
Ką nuveikti už 100 eurų?
Vienas populiariausių pigių kelionių organizatorių „Makalius“, jaunavedžiams turi ne vieną įspūdingą ir romantiška pasiūlymą. Visgi, kaip portalui tv3.lt pripažino Rimvydas Širvinskas, nemaža dalis lietuvių laukia kelionės kaip dovanos arba tiesiog pamiršta apie ją iki paskutinės akimirkos.
„Dažnai žmonės paskutinę akimirką prisimena, jog norėtų iškart po vestuvių išvykti į povestuvinę kelionę. Tvirtina, kad dėl užimtumo kitais reikalais, ją tiesiog pamiršo ir pinigų jai nebe daug liko. Ir tada jau klausia patarimo, nors visgi, už 100 eurų irgi galima susiorganizuoti.
Čia viena iš jaunavedžių klaidų, nes jie neplanuoja. Dar yra dalis galvojančių, kad kas nors padovanos kelionę. Ir ką pastebiu, kelionių, išvykų dovanojimas populiarėja. Visgi, povestuvinės kelionės skirta ne tik pailsėti, bet ir geriau save pažinti, vienam kitą. Jau vis dažniau juokaujama, kad reikėtų ir priešvestuvinės kelionės poroms. Nes per vienos ar dviejų dienų išvykas tik gerosios savybės matosi.
Anaiptol, vienas iš variantų, jeigu jau negavo kaip dovanos, o pailsėti norisi – rinktis savaitgalio kelionę į vieną iš Europos miestų, pavyzdžiui, Paryžių, Romą. Kitas variantas – pailsėti prabangiame SPA Lietuvoje.
Lietuviai vis dar dažniausiai tuokiasi vasarą ir svajoja apie povestuvines keliones į egzotiškesnes vietas. Deja, vasarą tokių krypčių yra mažiau, nes ten ne sezono metas. Todėl siūlau žmonėms atidėti tokias keliones iki spalio-lapkričio mėnesių“, – atskleidė R. Širvinskas.
Jis prisiminė ir porą, kuri įrodė, kad medaus mėnuo už šimtą eurų – misija įmanoma.
„Mano klientų pora leidosi į povestuvinę kelionę tranzuodami. Jie stengėsi per dvi savaites tranzuodami aplankyti kuo daugiau vietų su turimu šimtu eurų.
O kas gi gavosi! Jie grįžo po mėnesio, aplankę beveik visą Europą ir dar užsidirbę šiek tiek, nes gatvėje grodavo. Įvairiuose miestuose turėdami draugų, pernakvodavo pas juos ir keliaudavo toliau. Tai buvo ir puikus santykių išbandymas bei nerealus nuotykis“, – prisiminė R. Širvinskas.
Kur keliauja Lietuviai?
Suplanuoti vestuvių šventę – didelis iššūkis, todėl nenuostabu, kai jaunųjų pora šventės pabaigoje krenta į lovą kaip po sunkiausių darbų. Būtent tada ir norisi galvoti apie atostogas, kad ir trumpas. Tai kiek reikėtų paskirti lėšų ir kur verta keliauti?
„Visokiausių būdų yra, bet ką aš rekomenduoju, tai nusimatyti povestuvinei kelionei biudžete nusimatyti bent 500 eurų. Nes vis tiek jos norisi šiek tiek geresnės, kokybiškesnės, ar krypties įdomesnės.
Visgi, poros ir pačios, ir aš joms patariu rinktis išvyką į salas, nes jos atrodo labai romantiškai. Bene labiausiai pamėgtos yra Kreta, Malijorka, Maldyvai. Taip pat išvykos į Azijos šalis, Tailandą, JAV. Dar žmonės eško sąsajų su savo poros pažintimi, svarbiomis datomis ar vietomis. Be to, dažnai jie savo kelionėms išsikelia kažkokius tikslus, nori ką nors reikšmingo nuveikti ar pamatyti“, – kalbėjo R. Širvinskas.
Pasak jo, geriausia kelionę pradėti planuoti po vestuvių datos pasirinkimo. Nes jau daugėja porų, kurios taikosi prie geresnių kelionių pasiūlymų.
„Dar ką rekomenduoju planuojantiems – niekada nekeliauti iškart po vestuvių. 7 proc. vien mūsų klientų tokias keliones pramiega povestuvinę kelionę. Kartais pramiega, pamiršta įsijungti žadintuvą, nakvoja ne namuose ar prastai jaučiasi.
Yra ir kita problema – iškart išvykę po vestuvių žmonės gauna sąskaitas ar kažkokius laiškus su nebaigtais atsiskaitymais. Geriau kelias dienas pasilikti ramiam susitvarkymui tokių reikalų ir tada jau vykti, kai jokios problemos nebetrukdo“, – dalinosi patarimais kelionių organizatorius.
Medaus mėnesio kelionė – bendroje vestuvių sąmatoje
Viena geidžiamiausių vestuvių planuotojų Lietuvoje Laura Vagonė su portalu tv3.lt pasidalino savo klientų įpročiais. Pasirodo, dauguma renkasi kelionę iškart po vestuvių.
„Šiemet kaip tik poros į bendrą vestuvių sąmatą pradėjo įtraukinėti medaus mėnesio keliones. Žinoma, pasiklausia kur kiti važiuoja, kokios populiariausios vietos ir kokie atsiliepimai. Nors tikrai būna ir spontaniškų sprendimų, pavyzdžiui būna ir taip, kad kitą dieną po vestuvių perka, ką įmanoma ir iškeliauja.
Didžioji dalis medaus mėnesį įsivaizduoja tolimuose kraštuose, tokiuose kaip Filipinai ar Maldyvai. Bet irgi yra dalis, kurie tiesiog pasiima automobilį ir leidžiasi į kelionę po Europą: Pietų Prancūziją, ar Italiją.
Iš mano klientų, apie 80 proc. iškart važiuoja, o likę 20 proc. planuojasi pagal atostogas, darbus, grafikus ir orus“, – pasakojo L. Vagonė.
Pasak moters, iš jos klientų tik maža dalis kelionę gauna kaip dovaną.
„Aš manau, kad niekas nesitiki gauti dovanų kelionę ar poilsį. Ir galbūt tik apie 15 proc. porų gauna kažką panašaus iš tėvų. Man tai atrodo pakankamai individualus dalykas, kaip ir lėšų paskyrimas. Kaip aš sakau – tai ir vestuves turbūt už šimtą eurų galima surengti. Tik tada jau reikia tikėtis visai kitokių dalykų. Nors Lietuvoje, manau, sunkoka būtų paatostogauti už šimtą eurų“, – tvirtino vestuvių planuotoja.
Be to, ji pabrėžė, kad nesureikšmina medaus mėnesio ir skatina labiau koncentruotis į tokio gyvenimo kūrimą, kad jis atrodytų kaip ištisas medaus mėnuo.
Planuojančių iš anksto – laukia sėkmė
„Tez Tour“ VR ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė atskleidė, kiek lietuviai skiria dėmesio medaus mėnesio kelionės planavimui, kiek tam skiria pinigų ir į ką turėtų atkreipti dėmesį.
„Kalbant apie poilsiautojų iš Lietuvos, vykstančių į povestuvines keliones įpročius, pasitaiko įvairių situacijų. Keliones perkama ir nuosekliai planuojant, ir, pasitaiko, paskubomis. Vis tik pastebime tendenciją, jog povestuvines keliones būsimieji jaunavedžiai paprastai planuoja prieš 3 mėnesius ir daugiau. Tačiau povestuvinę kelionę po užsienio šalis rekomenduotina planuotis maždaug prieš pusmetį, t. y. likus 6 mėnesiams iki svarbiosios dienos datos.
Povestuvinės kelionės įprastai planuojamos vasarą, tačiau vasara (liepa–rugpjūtis). Kaip ir visur, taip ir povestuvinėse kelionėse galioja taisyklė, jog kuo anksčiau susiplanuojama, tuo daugiau laimima. Taip ne tik mažiau streso patiriama rikiuojant savo planus, bet ir gaunama geresnių pasiūlymų už itin prieinamą kainą. Skubotai priimant sprendimus yra didelė tikimybė, jog galite nusivilti gavę ne tai, ko tikėjotės.
Kaip kad kiekvienų vestuvių scenarijus yra skirtingas, taip ir povestuvinės kelionės – labai individualu. Tačiau norintiesiems pakeliauti, rekomenduojame Ispaniją, Italijos Siciliją, Riminį, Sardinijos salą, Neapolio regioną, Graikiją, Tailandą ar Kubą.
Ir priešingai, norintiesiems ramiai pabūti dviese ir pasimėgauti geru oru bei jūra rekomenduojame Turkiją, Egiptą, Kiprą, taip pat minėtas Graikijos salas Kretą, Rodą, Dominikos respubliką ar JAE“, – nurodė I. Aukštuolytė.
Pasak jos, povestuvinių, kaip ir visų kitų, kelionių kainos tiesiogiai priklauso nuo jaunavedžių poreikių.
„Jeigu pora nori tiesiog pasilepinti saule, jūra ir jaukiu buvimu dviese, Turkijoje gali kainuoti apie 1500 Eur. Tuo tarpu jei norima ne tik gero oro ir ramaus pasilepinimo, bet ir vestuvių ceremonijos ant jūros kranto, kelionės paketas kainuos jau brangiau, nes prisidės papildomos viešbučio paslaugos. Povestuvinės kelionės kaina priklauso ir nuo kelionės trukmės. Akivaizdu, jog keliauti po Tailandą tris savaites kainuos brangiau nei savaitę atostogauti Kretos saloje.
Net ir savarankiškai išsirinkus kelionę, prieš užsisakant tokią kelionę svarbu informuoti kelionių agentą ar kelionių organizatorių apie tai iš anksto. Mat, viešbučiai, žinodami, jog apsistos jaunavedžiai, specialiai šiai progai paruošia kambarius ir pažeria kitokių malonių staigmenų, o kelionių organizatoriai taiko povestuvinėms kelionėms nuolaidas. Pavyzdžiui, visai tikėtina, jog pasisakius, kad neseniai atšokote vestuves, viešbutis gali surengti romantišką vakarienę dviems ant jūros kranto“, – tvirtino tarptautinės kompanijos atstovė.