Laura Mureikaitė
Kaip pasirūpinti plaukais pavasarį, kad jie būtų purūs ir žvilgėtų it reklamos paveikslėlyje? Visų pirma pasirūpinkite tinkama jų priežiūra. Maža gudrybė kartais padaro didžiausius stebuklus. Netikite? Parengėme jums subtilių triukų, kurie padės dar geriau pasirūpinti plaukais.
Plovimas. Kodėl mėnesį naudotas plaukų šampūnas ir kondicionierius staiga tampa nebe tokie veiksmingi? Anaiptol ne todėl, kad plaukai prie jų pripranta. Priemonių poveikis susilpnėja, nes trinkdami galvą ne visada juos kruopščiai išskalaujate, taigi dalelės nusėda ant plauko paviršiaus, apsunkę plaukai ima sparčiau riebaluotis, atrodo negražiai nukarę. To tikrai išvengtumėte, jei kartą per mėnesį išskalautumėte plaukus obuolių acto tirpalu (dviem šaukštams acto – litras vandens).
Džiovinimas. Karšta džiovintuvo srovė ne tik džiovina, bet ir labai sausina plaukus. Jei juo atkakliai darbuositės tol, kol plaukai bus visiškai sausi, juos neišvengiamai perdžiovinsite. Kur kas mažiau drėgmės plaukai praras, jei džiovintuvą išjungsite, kai jie bus dar truputėlį drėgni ir leisite baigti džiūti natūraliai.
Atšaldykite. Jei plaukus ką tik išdžiovinote karšto oro džiovintuvu, lyginote ar garbanojote žnyplėmis, neskubėkite formuoti šukuosenos ir jos tvirtinti laku. Visų pirma palaukite keliasdešimt sekundžių, kol plaukai atvės, ir tik tada tvirtinkite šukuoseną. Atvėsę plaukai kris kur kas dailiau!
Kryptis. Kas vakarą pašukuokite plaukus ne tik jų augimo, bet ir priešinga kryptimi. Tai aktyvuos kraujotaką galvos odoje, be to, papurens plaukus, jie kris dailiau ir labiau žvilgės.
Sklastymas. Nusibodote patys sau? Norite pasikeisti akimirksniu? Pats paprasčiausias būdas tai padaryti – tiesiog pakeisti sklastymo vietą. Daugeliu atvejų pasikeitusi sklastymo vieta gali padėti paslėpti ataugančias kitos spalvos plaukų šaknis (jos taps nebe tokios pastebimos) ar net riebaluotus plaukus (ties sklastymo linija jie susiriebaluoja greičiausiai, tad pakeitus sklastymo vietą susiriebalavimo gali ir nebesimatyti).
Putos. Jei padauginsite plaukų formavimo putų, šukuosena taps sunki ir sulipusi. Priežastis paprasta: viršutiniam plaukų sluoksniui tenka daugiausia putų, tad jis labiausiai nukenčia. Kad taip nenutiktų, pirma putomis išsitrinkite delnus, tada braukite ne nuo kaktos sprando link, o atvirkščiai, prieš plaukų auginimo kryptį. Tik tuomet atsargiai paskirstykite priemonę šukomis ar šepečiu.
Lakas. Nekada nepurkškite plaukų lako ant visos šukuosenos. Juo sutvirtinkite tik atskiras sruogas, nukreipkite lako srovę iš apačios į viršų. Tik taip lakas šukuosenos nepriplos, neapsunkins plaukų.
Plaukų šveitimas
Plaukų šveitimas – suragėjusių senų ląstelių ir riebalų rūgščių, susikaupusių ant galvos odos paviršiaus, šalinimas. Ši procedūra pagerina plaukų šaknų maitinimą, paspartina jų augimą, stimuliuoja galvos odos tonusą, papildo ją deguonimi. Tai suteikia plaukams sveikatos, atkuria jų žvilgesį.
Šveitimo procedūrą efektyviai atlieka juodos duonos plutelių kaukė. Pluteles užpilkite verdančiu vandeniu ir palaikykite parą. Gautą košelę kruopščiai masažuojamaisiais judesiais įtrinkite galvos odą. Tokia kaukė laikoma ne trumpiau nei valandą, tada nuplaunama tekančiu vandeniu. Po to galva ištrenkama kaip įprasta. Duonos gumulėliai išsiskiria savybe sutraukti nešvarumus nuo galvos ir plauko paviršiaus.
Specialiosios priemonės
Kai įprastos priežiūros per mažai, metas plaukus atgaivinti intensyviau veikiančiomis specialiomis priemonėmis. Tai – plaukams gaivinti ir stiprinti skirtos kaukės.
Maitinamasis mišinys su kiaušiniu
Sumaišykite du nedidelius kiaušinius su 50 mililitrų negazuoto mineralinio vandens ir 15 mililitrų obuolių acto ar citrinų sulčių. Lėtai maišykite 30 sekundžių. Gerai įtrinkite galvos odą ir išplaukite šiltu vandeniu (jei vanduo bus per karštas, kiaušinį gali sutraukti, taigi atsargiai!).
Mišinys su žolėmis (suteikia blizgesio)
Susmulkinkite keletą laurų lapų ir sumaišykite su sauja ramunėlių žiedų ir penkiais mililitrais skysto muilo. Masažuodami užtepkite ant plaukų. Gerai išplaukite.
Šiltas aliejus (suteikia blizgesio ir purumo)
Pašildykite alyvuogių aliejų. Įtrinkite juo visą galvos paviršių. Apvyniokite galvą polietilenu ir palaukite 20 minučių. Sušilus aliejus įsigers į plaukų šaknis. Išplaukite ir gerai išskalaukite plaukus.
Vitaminų paletė gražiems plaukams
Norint išlaikyti sveikus ir žvilgančius plaukus labai svarbu pasirinkti tinkamus vitaminus. Dėl bet kokio maistingųjų medžiagų trūkumo plaukai gali imti lėčiau augti, nusilpti ir net slinkti.
* Vitaminas A (lengviausiai įsisavinamas iš pieno produktų, morkų, sumaišius jas su šlakeliu riebalų). Pagreitina plaukų augimą, neleidžia prarasti elastingumo.
* Vitaminas B (kiaušinio trynys, žalios lapinės daržovės, nepoliruoti ryžiai). Užkerta kelią plaukų riebalavimuisi.
* Vitaminas C (švieži vaisiai ir daržovės). Kai jo netruks, plaukai taps stipresni ir gyvybingesni.
* Vitaminas E (brokoliai, briuseliniai kopūstai, sojos produktai, kviečių gemalai). Šis vitaminas suteiks plaukams tvirtumo, purumo ir žvilgesio.
* Nesočiosios riebalų rūgštys, kurių gausu aliejuje. Kai organizme trūksta šių medžiagų, plaukai ima sausėti, tampa trapesni, lūžinėja, šakojasi galiukai, gali atsirasti pleiskanų.
Plaukų būklė, pradėjus taisyklingai maitintis, pagerės ne anksčiau nei po trijų mėnesių. Plaukų ląstelės pirmosios pajunta maistingųjų medžiagų trūkumą, tačiau jomis pasinaudoja paskutinės. Taigi pirmiausia trūkstamomis medžiagomis apsirūpins visi kiti organai ir tik tada jos pateks iki plaukų.
Švaros diena plaukų šepečiams
Plaukų šepečiai surenka dulkes ir nešvarumus, o ant jų paviršiaus nepastebimai susikaupia įvairiausių kosmetinių priemonių, kurias naudojate šukuosenai formuoti, nuosėdos. Todėl kartą per savaitę patariama šepetį švariai išplauti.
* Išrinkite šepečio šerelius apsivijusius plaukus. Geriausias įrankis, palengvinantis šią užduotį – šukos retais danteliais: pašukuokite jomis šepetį.
* Į platų dubenį pripilkite šilto vandens, įlašinkite keletą lašų šampūno. Pamirkykite jame panardintą šepetį 2–3 minutes.
* Plaudami šepetį galutinai pašalinkite visus įsivėlusius plaukus ir nuvalykite visus nešvarumus, po vandeniu šukomis dar kartą perbraukite šepečio šerelius, pirštais patrinkite pagrindą, kuriame šereliai ar danteliai įtvirtinti.
* Išskalaukite šepetį po drungnu tekančiu vandeniu, nukratykite ir palikite džiūti šereliais žemyn kriauklėje ar ant rankšluosčio – kad visiškai išvarvėtų vanduo, subėgęs po pagrindu.