Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius patvirtino Aukštojo mokslo tarybą, kurią sudaro 15 narių.
Tarybos pirmininku paskirtas Vytautas Pakalniškis, Mykolo Romerio universiteto profesorius, o pavaduotoju – Andriejus Edvardas Ancuta, koncerno „Achemos grupė“ Strateginio vystymo centro direktorius, Nacionalinės darniosios chemijos technologijų platformos tarybos pirmininkas.
Pirmą kartą sudaryta visuomenės interesui atstovaujanti, demokratiškai išrinkta Aukštojo mokslo taryba. Kandidatus galėjo teikti ne vien aukštosios mokyklos, bet ir įvairios asociacijos, visuomeninės organizacijos, savo kandidatūras taip pat galėjo siūlyti ir atskiri asmenys.
Šiai institucijai tenka labai svarbi misija – efektyviai prisidėti prie aukštųjų mokyklų valdymo, būti ministerijos patarėja strateginiais aukštojo mokslo klausimais“, – sako švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius.
Į naująją Aukštojo mokslo tarybą šiemet buvo pasiūlyta daugiau nei aštuoniasdešimt kandidatų. Pagal Tarybos nuostatus, kandidatas į tarybos narius turi būti pripažintas visuomenėje žmogus, pasiekęs mokslo, kultūros, švietimo ar kitos srities rezultatų, išmanąs apie Lietuvos bei pasaulio aukštojo mokslo tendencijas.
Tarybos narius slaptu balsavimu siekdama, kad būtų atstovaujama tiek akademinei bendruomenei, tiek socialiniams partneriams, išrinko ankstesniosios kadencijos bei švietimo ir mokslo ministro sudaryta komisija, pirmininką ir jo pavaduotoją paskyrė švietimo ir mokslo ministras.
Pagal Tarybos nuostatus, švietimo ir mokslo ministro sprendimu, trečdalis kandidatų rotacijos principu išrenkami dvejiem metams, o kiti – ketveriems metams.
Šiemet priimtame Mokslo ir studijų įstatyme numatoma keisti aukštųjų mokyklų valdymo modelį į jų valdymą įtraukiant ne tik akademinės bendruomenės, bet ir visuomenės atstovus. Aukštojo mokslo taryba yra Švietimo ir mokslo ministerijos patariamoji institucija strateginiais aukštojo mokslo plėtros ir kokybės gerinimo klausimais.
Taryba vertins ir atrinks kandidatus į švietimo ir mokslo ministro skiriamus universitetų ir kolegijų tarybų narius.
Universitetų ir kolegijų tarybos numatys strateginius aukštųjų mokyklų tikslus, tvirtins aukštųjų mokyklų misijas. Tarybos taip pat rinks rektorius, užtikrins aukštosios mokyklos atskaitingumą ir ryšį su visuomene bei steigėjais.