Patvinusios Misisipės aukščiausias vandens lygis šeštadienį juda žemyn upe, o savanoriai smėlio pripiltais maišais stengiasi išsaugoti srautų plaunamus pylimus JAV Vidurio vakarų regione ir nepraranda vilties, jog nuostoliai nebus labai dideli.
„Kartais nebežinai verkti ar juoktis. Bet mes čia Vidurio vakaruose linkę labiau juoktis“, - sakė Charlotte Hoerr, kurios vyras Brentas Hoerras turi ūkį netoli upės.
Nuo nesiliaujančių liūčių patvinusi upė, negailestingai ardydama krantus, šią savaitę pralaužė daugiau kaip 20 pylimų. Daugybė miestelių ir dirbamos žemės plotų atsidūrė po vandeniu.
Nuo gegužės pabaigos per potvynius ir audras Vidurio vakaruose žuvo 24 žmonės, nuostoliai siekia milijardus dolerių. Laukiama, kad ši nelaimė prisidės prie maisto kainų augimo Jungtinėse Valstijose ir pasaulyje.
Prarasta iki 2 mln. ha pasėlių JAV regione, kuris yra didžiausias grūdų eksportuotojas pasaulyje. Dėl potvynių grūdų, jautienos ir kiaulienos kainos šią savaitę pasiekė rekordines aukštumas, kai pasaulyje plinta infliacija, sukelta vis labiau brangstančių energijos išteklių.
Misisipės salpoje užlieta tūkstančiai hektarų žemės naudmenų, bet kelias pastarąsias dienas nelijo, todėl vandens srautai rimsta, pylimai taip smarkiai nebeardomi.
„Atrodo, kad blogiausias krizės laikotarpis jau praėjo“, - sakė JAV žemės ūkio biuro tarnautojas Blakeas Roderickas, gyvenantis netoli Hanibalo miesto, kuriame vaikystėje gyveno garsusis Markas Twainas.
Tačiau dar laukiama, kad šeštadienį šį paupio miestą pasieks aukščiau Misisipėje esanti potvynio banga. Todėl dar nerimaujama, kad vanduo gali pakilti aukščiau pylimų. „Jeigu smėlio maišai nelaikys, vanduo užlies žemės ūkio laukus ir gyvenvietes“, - sakė JAV armijos inžinierių korpuso atstovas Ronas Fournier.