Kalėjimų reikalų ministerijos atstovas, kuris pranešė žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičių, sakė, kad devyni kaliniai mirė nuo kulkų.
Šie mirtini susirėmimai kilo ankstų antradienį Jose Antonio kalėjime Ansoategio valstijos rytiniame Barselonos mieste. Ši įkalinimo įstaiga laikoma viena neramiausių šalyje.
Šiame kalėjime buvo vykdomos reformos, kuriomis iš dalies siekta nuginkluoti kalinius, tačiau „ten tebėra ginklų ir maištaujančių kalinių“, pridūrė ministerijos atstovas.
„Šiuo metu vis dar vyksta tyrimas, ir šį trečiadienį atsakingieji pasirodys teismuose“, – sakė jis.
Pareigūnas nesutiko detaliai pakomentuoti incidento priežasčių.
Viena kalinių teisių grupė sakė, kad minėtoje įstaigoje įvyko gaujų kova dėl faktinės kalėjimo kontrolės.
„Tai buvo lyg sukilimas prieš gaujos vadą, kuris buvo nužudytas per kovą“, – sakė Carlosas Nieto (Karlosas Nietas) iš teisių gynimo grupės „Window on Freedom“.
„Grupuotė, kuri norėjo perimti valdžią, buvo kaliniai, perkelti iš Venesuelos Bendrųjų pataisos namų“, esančių apie 350 km į vakarus, teigė jis.
Venesuelos kalėjimų stebėsenos centras, nevyriausybinė organizacija, stebinti padėtį įkalinimo įstaigose, nurodė, kad pernai šalies kalėjimuose buvo nužudyta 14 kalinių.
Kalinių skaičius šalyje išaugo nuo 55 iki 88 tūkst. Daugelis jų perpildytuose kalėjimuose laukia teismo. Visgi vyriausybė nepateikia oficialių duomenų, kiek Venesueloje yra kalinių.
Oficialiai šalies kalėjimuose yra 35 tūkst. vietų.