• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pavaldiniai ne visada sutiks su vadovo priimamais sprendimais, tačiau stiprūs lyderiai žino, kaip suburti savo darbuotojus apie, iš pirmo žvilgsnio, nepopuliarią idėją, rašo inc.com

Pavaldiniai ne visada sutiks su vadovo priimamais sprendimais, tačiau stiprūs lyderiai žino, kaip suburti savo darbuotojus apie, iš pirmo žvilgsnio, nepopuliarią idėją, rašo inc.com

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiau nei 60 knygų išleidęs karjeros specialistas Johnas Maxwellas vadovams pataria neužmigti ant populiarumo laurų. „Anksčiau ar vėliau teks susidurti su pasipriešinimu, – pasakoja ekspertas. – Vadovavimas primena lipimą į kalną: pagrindinis iššūkis – įveikti kliūtį, užuot jai pasidavus.“

REKLAMA

J. Maxwellas pataria, kaip dirbti su užsispyrusiais darbuotojais, besipriešinančiais pokyčiams.

Pokyčiai sukuria trintį

Žmonės yra įpročių formuojamos būtybės, todėl kiekvienas pokytis kelia grėsmę nusistovėjusiai rutinai. J. Maxwellas pataria pasipriešinimo nepriimti asmeniškai – tai kur kas fundamentalesnis instinktas, nei bet kokia idėja. „Lyderiai visada bus linkę judėti pirmyn, tačiau pavaldiniams tai nepatiks, mat juos gąsdina nežinomybė“, – inc.com pasakojo autorius. Pašnekovo teigimu, žmonės daug mieliau renkasi žinomas problemas, nei nežinomus sprendimus.

REKLAMA
REKLAMA

„Reikia suprasti, kad dideli pokyčiai neateina sklandžiai – visada bus norinčių nesutikti“, – teigia J. Maxwellas.

20-50-30 taisyklė

Karjeros specialisto teigimu, 20 proc. darbuotojų parems naujas idėjas, 50 proc. neturės aiškios nuomonės, o likę 30 proc. priešinsis bet kokiems pokyčiams, rašo inc.com. Autorius pataria nešvaistyti laiko įtikinėjant besipriešinančius – tai tik sukels papildomų problemų. Kur kas tikslingiau sutelkti dėmesį ties neapsisprendusiais, į pagalbą pasitelkiant tuos, kurie ir taip tiki pokyčių svarba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausia – konkretus tikslas

J. Maxwellas įsitikinęs, kad kiekvienam, susiduriančiam su sunkiu periodu, reikėtų turėti aiškų tikslą. Darbuotojai turi žinoti, kad sunkus jų darbas sukurs kažką naudingo ir svarbaus. „Tikras vadovas turi nuolatos priminti savo kolektyvui, kad pasiektų tikslų nauda – jau netoliese. Neturėdami tikslo žmonės greit pavargsta ir netenka motyvacijos“, – mintimis dalinosi J. Maxwellas.

REKLAMA

Problemas įvardinti nuo pradžių

Inc.com teigimu, pranešant apie pokyčius, privalu darbuotojams pranešti ir apie sunkumus, laukiančius priešakyje. Nežinodami apie ateityje kilsiančias problemas, darbuotojai ims skųstis išaugusiu krūviu ar nelauktais pasikeitimais. „Svarbu, kad darbuotojai žinotų, kad už sunkų darbą jiems bus atlyginta, tačiau ne ką mažiau svarbu pabrėžti, kad pokyčių takas nebus rožėmis klotas, – aiškina J. Maxwellas. – Pats pokyčių kelias dažniausiai klostosi tokia seka, kad prieš situacijos pagerėjimą, ši pablogėja.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų