• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pritaikant kelis paprastus būdus per tą patį laiko tarpą, galima nuveikti žymiai daugiau, rašo „Inc.com“.

REKLAMA
REKLAMA

1. Pašalinkime savo ego

Kai kuriuos darbus darome ne tam, kad pasiektume rezultatų, bet tam, kad patenkintume savo ego. Pavyzdžiui, galbūt esate kokio nors komiteto narys tik dėl to, kad tai gražiai atrodys jūsų CV.

REKLAMA

Dalykai, kuriuos daugiausia darome dėl savo ego, yra laiko švaistymas. Bet kas ką darome tam, kad atrodytume šauniau ar dėl to, kad tai yra „kieta“. Prasmingi darbai atneša žymiai daugiau šlovės, nei tokia veikla, kuria užsiimame vien šlovės vardan.

2. Sukurkite laimės lentyną

Laimingesni žmonės dirba geriau. Tad paskirkite vieną lentyną, kur sudėtumėte daiktus, atnešančius jums džiaugsmą. Pavyzdžiui, rėmelius su šeimos nuotraukomis.

REKLAMA
REKLAMA

3. Žinokite, kaip pasakyti ne

Yra labai svarbu žinoti, kaip taktiškai pasakyti „ne“. Daugelis mūsų sakome „taip“ tam, kad nepasirodytume nemandagūs ar nedraugiški, ar nepaslaugūs. Deja, tai reiškia, kad mes prisiimame daugiau darbų, nei galime padaryti.

Atsakymas gali būti, kad ir labai paprastas: „Atsiprašau, bet tiesiog neturiu laiko.“

4. Atsisakykite vieno „smagaus“ įsipareigojimo

Visi turime kažkokių veiklų, kuriomis užsiimame iš įpročio. Pavyzdžiui, kvailo serialo žiūrėjimas ar kompiuterinio žaidimo žaidimas. Reikia įvertinti tokias veiklas: ar jos mums padeda atsipalaiduoti, ar tiesiog yra tapusios blogu įpročiu?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai galima patikrinti paprastu būdu: ar užsiimtumėte šia veikla per atostogas. Jeigu ne, vadinasi yra tikimybė, kad jums tos veiklos nereikia.

5. Nusistatykite ribas

Pabaigos terminai ir darbotvarkės nustato parametrus, bet dažniausiai ne gerąja prasme. Mes instinktyviai pritaikome savo darbus prie mums iš šono nustatytų ribų. Tačiau darbas turėtų užimti tiek laiko, kiek iš tikrųjų reikia laiko jam padaryti.

REKLAMA

Pavyzdžiui, pabandykite socialiniams tinklalapiams per dieną skirti tik 10 minučių. Pirmą dieną susinervuosite, nes nespėsite visko, ko jums reikia padaryti. Antrą dieną, jūs instinktyviai atmesite kelis dalykus, kurie nėra svarbūs. Trečią dieną jūs nuspręsite susidėlioti prioritetus arba pasitelkti įrankius, leidžiančius greičiau dirbti su skirtingais socialiniais tinklais.

REKLAMA

Penktą dieną suprasite, kad 10 minučių užtenka per akis, kad padarytumėte visus reikalingus darbus.

Tad pasirinkite užduotį, nusistatykite limitą ir laikykitės to laiko limito. Būtinybė, neišvengiamybė – yra kūrybingumo motina.

6. Ruoškitės iš vakaro

Kiekvieną dieną pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, turi būti pats svarbiausias. Jis padės susikaupti visą dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš vakaro sudarykite sąrašą darbų, kuriuos reiks nuveikti pirmiausia. Nusiteikite rytiniam sprintui. Pradėję rytą greitu tempu, greiti išliksite visa dieną.

7. Pergalvokite savo ryto rutiną

Tik nubudę pulkite veikti. Atsikelkite, nusiprauskite, pavalgykite ir pradėkite darbus. Laiko pasivolioti lovoje ar atsipalaiduoti – nėra.

8. Pakeiskite įpročius

Pergalvokite užduotis, kurias darote nuolat. Dekonstruokite jas ir pabandykite padaryti jas greičiau. Pavyzdžiui, valgymas. Jei einate pietauti kažkur, tai atima labai daug laiko. Reikia nuspręsti, kur valgyti, ką valgyti, vykti į valgymo vietą, užsakyti, laukti užsakymo ir panašiai. Tad geriau kartais atsinešti kokio nors sveiko maisto į darbo vietą.

REKLAMA

9. Perkelkite vieną užduotį

Kai kurie žmonės galvoja, kad visus darbus, kuriuos jie yra pajėgus padaryti, jie turėtų padaryti patys. Tačiau juk už nedidelę pinigų sumą, galima pasamdyti žmones padaryti paprastus darbus, kurie užima daug laiko. Pavyzdžiui, pasamdyti kaimynų paauglį nupjauti žolę.

10. Nebedarykite klaidos, kurią nuolat darote

Jei yra kažkokia užduotis, kurią darydami nuolat pridarote klaidų, sugaištate labai daug laiko, besistengdami ją ištaisyti. Tad verta pasistengti išmokti daryti tą užduotį be klaidų, kad nereiktų kiekvieną kartą švaistyti laiko ir nervų.

REKLAMA

11. Išnaudokite kelią iki darbo

Daugelis žmonių praleidžia krūvas laiko vykdami į darbą ir iš jo. Išnaudokite jį. Klausykite audio knygų, tinklalaidžių (podcastų) arba padarykite kelis lengvo pobūdžio darbo skambučius.

Arba kelyje į darbą mokykites užsienio kalbos. Tyrimai rodo, kad žmonių, kalbančių bent dviem kalbomis smegenys sensta lėčiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

12. Išsirinkite užduotį, kuriai sutelksite visą savo dėmesį

Milijonai tyrimų rodo, kad kelių užduočių darymas vienu metu – neveikia. Kai kurie tyrimai netgi teigia, kad daryti kelias užduotis vienu metu – kvaila.

Ar jūs su tuo sutinkate, ar ne – nesvarbu. Tačiau visada yra viena veikla, kuri yra tokia svarbi, kad reiktų visa dėmesį sutelkti tiktai jai ir nesiblaškyti ties kitomis užduotimis.

Pabandykite išsirinkti užduotį ir dirbti tik su ja. Pažiūrėkite, ar jums pavyks ją atlikti geriau. Labai tikėtina, kad jums išties seksis ją atlikti geriau ir galbūt tai taps nauju įpročiu jūsų darbe.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų