„Maximos“ prekybos tinklo atstovai papasakojo, kas padeda pirkėjams sutaupyti ir paskaičiavo, kiek pasirinkus didesnę pakuotę kainuoja vienas indų plovimas ar rūbų skalbimas.
Renkantis didesnes prekių pakuotes užtikrinama ilgesnė produkto naudojimo trukmė, retėja poreikis dažnai pirkti tam tikrus maisto produktus ar priemones naudojamus kasdien buityje.
Norinčių sutaupyti žvilgsnis krypsta į vieną
Lietuviško minėto prekybos tinklo Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė dalinasi, kad neretai didesnes pakuotes įpratę rinktis įgudę taupyti pirkėjai, rašoma pranešime spaudai.
„Taupyti mėgstantiems pirkėjams pagrindiniu įvairių prekių rodikliu dažnu atveju tampa ne konkrečiai nurodyta vertė lentynoje už tam tikrą kiekį ar svorį, bet produkto kilogramo, litro ar kito mato vieneto kaina. Taip žvelgdami į didesnio kiekio prekės vertę pirkėjai realiai įvertina, kas jiems apsimoka labiau – ar rinktis mažesnę, ar didesnę pakuotę.
Neretai tokius apsipirkimus, kurių metu nusprendžiama pasirinkti didesnes pakuotes, pirkėjai derina prie parduotuvėje vykstančių specialių akcijų, pasiūlymų ar mugių, kurių metu siūlomos reikšmingos kainų nuolaidos, mat tai padeda jiems dar labiau sutaupyti“, – dalinasi įžvalga I. Trakimaitė-Šeškuvienė.
Vienas indų plovimas kainuoja 17 centų
Pavyzdžiui, kaip priduria I. Trakimaitė-Šeškuvienė, esant galimybei pasirūpinti didesnėmis jau pamėgtų prekių ženklų pakuotėmis ar dar iki šiol nematytais gaminiais, šiuo metu puiki proga pasirūpinti maisto, higienos ir švaros produktais reikšmingai pigiau.
„Pastebime, kad esant specialiems kainų pasiūlymams pirkėjai dažniau linkę užsipirkti įvairių švaros ar buitinės chemijos priemonių. Taip pasirūpinama ne tik jų atsargomis ilgesniam laikui, bet ir reikšmingai sutaupoma.
Pavyzdžiui, pasinaudojus teminio mėnesio ypatingais kainų pasiūlymais ir pasirinkus didesnę indaplovės tablečių pakuotę, kurioje – 100 vienetų kapsulių, vienas indų plovimas kainuos apie 17 centų, o maždaug 4 litrų skalbiamojo gelio pakuotės užteks ne tik 80–88 kartams, bet ir vienas skalbimas kainuos mažiau nei 18 centų. Įprastai vieno indų ar rūbų plovimo kaina būna perpus didesnė ir siekia nuo 30 iki 40 centų“, – dalinasi I. Trakimaitė-Šeškuvienė.
Renkantis didesnes pakuotes išleidžiama apie 25 proc. mažiau
Be to, įvairūs tyrimai rodo, kad perkant įvairias XXL, extra, mega, max ir hyper ar kt. ženkliukais pažymėtas prekes, vidutiniškai išleidžiama apie 25 proc. mažiau nei įsigyjant mažesnio tūrio ar mažiau vienetų talpinančias įvairių produktų pakuotes.
Vis tik, prekybos tinklo atstovė priduria, kad būtų galima pajusti pirkimo didesniais kiekiais naudą, svarbu gaminius naudoti ekonomiškai, jų neeikvoti be reikalo. Pavyzdžiui, į skalbimo mašiną pilti tiek skalbiklio ar dėti skalbimo miltelių, kiek rekomenduojama ant produkto pakuotės.
„Kitu atveju sutaupymus nesunku iššvaistyti. Kai namuose yra pakankamai tam tikros prekės atsargų, dažnai nejučia imama jų netaupyti. Na, o perkant didesnius kiekius maisto prekių svarbu įvertinti jų galiojimo terminus ir galimybę produktus suvartoti iki jų pabaigos“, – pažymi ji.