Dažniausiai moteriškų marškinių sagos būna įsiūtos kairėje pusėje, o vyrų – dešinėje. Tačiau, kodėl yra numatyta tokia tvarka?
Pasak Melanie M. Moore, moteriškų palaidinių prekės ženklo „Elizabeth & Clarke“ įkūrėjos, visa tai yra susiję su tuo, kaip moterys rengdavosi praeityje – XIII a.
Kalbėdama portalui „Today“ Melanie paaiškino: „Kuomet sagos buvo išrastos XIII a., jos, kaip ir dauguma kitų naujovių, buvo labai brangios.
Tuo metu turtingos moterys pačios nesirengdavo – jomis rūpindavosi jų tarnaitės. Dauguma tarnaičių buvo dešiniarankės, todėl joms būdavo daug lengviau priešais stovinčiai moteriai susagstyti suknelę.“
Tradicija išliko iki šių dienų
Melanie tęsė, kad dėl vyriškų marškinių sagų, yra keletas skirtingų teorijų, kodėl jos yra visuomet siuvamos dešinėje pusėje. Visgi, daug kas priklauso ir nuo laikotarpio, rašoma mirror.co.uk.
Tačiau ji priduria, kad „paprastai“ daugelis vyriškos mados elementų gali būti paaiškinami kariuomenės istorijos. Moteris daro prielaidą, kad dauguma vyrų yra dešiniarankiai, todėl užsisegus sagas dešinėje marškinių pusėje yra daug lengviau pasiekti ginklą, įkištą į marškinius iš „dominuojančios“ pusės.
Reaguodami į tokius Melanie pastebėjimus, socialinės žiniasklaidos vartotojai dalinosi savo įspūdžiais. Vienas jų, pasirodo, tik neseniai sužinojo, kad moteriškų ir vyriškų marškinių sagos skiriasi. Visgi, kitas vartotojas pridūrė, kad dėl tokių skirtumų jis nesuka sau galvos.