Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikų Priimamojo skyriaus vadovas Dalius Matkevičius pasakoja, kad atšilus orams jau susilaukia kreipimųsi dėl patiriamų traumų – be nubrozdinimų neišvengiama ir kaulų lūžių, vidinių organų pažeidimų. Pagrindinės to priežastys – žmonių neatsakingumas ir šalmų bei kitų apsauginių priemonių nedėvėjimas.
„Šiemet mes matome, kad kol kas pirmi mėnesiai, pirmos kregždės yra ne tokios gausios ir per kelias savaites kada suaktyvėjo elektrinių paspirtukų judesys mieste – sunkių, didelių traumų neturime.
Turime lengvas traumas, tai yra minkštų audinių pažeidimai, žaizdos, nubrozdinimai odos, apatinio žandikaulio lūžiai, bet ne komplikuoti.
Galime palyginti, kad per praėjusius du metus turėjome tą kylančią kreivę traumų tiek lengvų, tiek sunkių traumų, mirties atvejų išvengta, tačiau skaičiai buvo įspūdingi palyginus su 2021 metus su 2022 metais”, – sako D. Matkevičius.
Pasak Priimamojo skyriaus vadovo, dauguma tokių atvejų nutinka tamsiu paros metu, kuomet naktį mieste pasilinksminę žmonės neblaivūs nusprendžia lipti ant paspirtuko ir skuosti namo.
„Pagrindinis neramumas yra tai, kad daug traumų įvyksta nakties metu, didelė dalis pacientų, kurie yra atvežami greitosios medicinos pagalbos automobiliais, būna apsvaigę nuo alkoholinio arba narkotinių medžiagų. Negalime, aišku, ištiri ar tai buvo nesaugus greitis, ar tas apsvaigimas įtakojo visą tą dalyką, bet natūralu, kad apsvaigęs žmogus ne taip gerai valdys transporto priemonę”, – vardija jis.