Dabar jau su šypsena jis prisimena įvykius, kuomet nusprendė pasivažinėti po savo kaimą.
„Kaime labai daug gatvių atnaujinta, turime stadioną, takelius naujus, tad pasivažinėjimui jie labai tinka.
Išties tądien puikiai leidau laiką važinėdamasis, kol neužsukau į V. Koncevičiaus gatvę. Važiavau pro daugiabučių namų kiemus, gatvele, kol neįvažiavau į nemenką gatvės duobę. Tuomet nesuvaldžiau paspirtuko ir kritau ant asfalto. Galva atsidūrė prie pat šaligatvio.
Smūgio būta labai stipraus – visas persisukau į kitą pusę. Po smūgio skaudėjo visą kūną, sunku buvo pajudėti“, – prisiminė A. Petrauskas.
Duobės nepastebėjo
Vyriškis, paklaustas, ar nepastebėjo duobės, ar tiesiog nespėjo sureaguoti teigė, kad palijus duobės visai nebuvo matyti.
„Duobutė buvo pilna vandens, tad jos aš net nemačiau. Važiavau, kol ratas neįkrito į ją. Tada ir tėškiausi į žemę. Galvojau, kad jau viskas, kad jau paskutinioji. Visą kūną skaudėjo, veidas buvo sumuštas, baisu“, – atsiduso paspirtukininkas.
Vyras yra patyręs vairuotojas, didžiąją savo gyvenimo dalį paskyręs būtent darbui su technika, mašinomis. Jis nori perspėti kitus, kad ir šie būtų atsargūs, mat didelei nelaimei užtenka visai nedidelės duobutės gatvėje.
„40 metų išdirbau vairuotoju su kombainais visokiausiais, įvairia technika, sunkiasvorėmis mašinomis ir be nuotykių, o čia su paspirtuku vos galvos nenusisukau: nukritau prie pat bordiūro vos galvos į jį nepyliau“, – aiškino vyriškis.
Įspėja paspirtukininkus
„Rinkos aikštė“ susisiekė su Pelėdnagių seniūnija, kur paaiškėjo, kad šiemet kaime gatvių išdaužos jau buvo tvarkomos – duobės buvo taisomos asfaltu, o apie naujas išdaužas seniūnija informacijos nėra gavusi.
Kauno apskrities policija perspėja paspirtukininkus, kad kelionė dviračiu ar paspirtuku gali būti ne tik pramoga, bet ir gresianti nelaimė.
Pareigūnai įspėja, kad šioms transporto priemonėms taip pat galioja kelių eismo taisyklės, o važiuoti jomis privalu saugiai bei atsakingai.
Važiuoti važiuojamąja dalimi paspirtukais (greitis iki 25 km/val., galia ne didesnė kaip 1 kW) galima tik sulaukus 14 metų, o turintiems mokyklos išduotą dviratininko pažymėjimą – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims.
Keliaujant per pėsčiųjų perėją, paspirtuką reikia vestis, kaip ir dviratį.
Važiuojant šaligatviu ir pasivijus ta pačia kryptimi einantį pėsčiąjį, privaloma sumažinti važiavimo greitį, kad galėtumėte saugiai apvažiuoti priekyje einantįjį.
Draudžiama paspirtuku vežti keleivius, jeigu nėra įrengtų specialių sėdėjimo vietų.