Įvairius smulkios buitinės technikos gedimus šalinantys pirkinių draudimo ir pratęstų garantijų specialistai teigia, kad nereikia skubėti keisti seno daikto nauju. Jį reikia tiesiog tinkamai prižiūrėti ir laiku diagnozuoti „ligą“.
Dažnai žmonės nežino, kaip naudoti pačius elementariausius buities prietaisus, tokius kaip mikrobangų krosnelė, dulkių siurblys, lygintuvas ar virdulys, tačiau jų gedimai buityje labiausiai gadina nuotaiką. Mat nutinka tada, kai prietaisų labiausiai reikia.
Yra švara – nėra gedimų
Specialistai pastebi, kad dažniausiai smulkioji buitinė technika genda dėl netinkamos priežiūros. „O jeigu ji gerai prižiūrima ir tvarkingai naudojama, paprastai tarnauja ilgiau“, – teigia garantijų centro atstovas Robertas Undro.
Bene dažniausiai dėl netinkamos priežiūros genda mikrobangų krosnelės. Regis, jai daug priežiūros ir nereikia. Tačiau jei dažnai joje šildomas maistas ir pamirštama ją išvalyti, ant sienelių renkasi sukietėję riebalai ir maisto dalelės, kurie vėliau sudega, sudarydami visas sąlygas atsirasti pažeidžiamoms zonoms.
Pasak R. Undro, pagrindinės elgesio su mikrobangų krosnele taisyklės labai paprastos: tereikia pasirūpinti vidine ir išorine švara, šildyti maistą specialiuose induose, nestatyti įrenginio prie ventiliacijos angų, kur jis gali perkaisti ir perdegti.
Mikrobangų krosnelėje jokiu būdu negalima naudoti metalinių įrankių ir indų su metalizuotomis detalėmis. Užtenka vieną – du kartus juos panaudoti ir krosnelė gali sugęsti. Taip pat negalima įjungti tuščios mikrobangų krosnelės.
Svarbi ir priežiūra, ir profilaktika
Švaros ir priežiūros reikalauja ir dar vienas svarbus buities pagalbininkas – dulkių siurblys. „Pati subtiliausia ir jautriausia šio prietaiso dalis – variklis, kuris netinkamai prižiūrimas gali perdegti“, – sako garantijų centro atstovas. Jo teigimu, dažniausiai pirkinių draudimo ir pratęstų garantijų specialistams tenka rūpintis būtent dulkių siurblių variklio gedimais, dalį jų pavyksta pašalinti, dalis įrenginių tiesiog keičiami naujais.
„Jei norite išvengti gedimų, būtina reguliuoti įrenginio darbo krūvį – negalima palikti įrenginio įjungto. Nuolat tikrinkite maišelį ar talpą dulkėms rinkti ir laiku juos keiskite. Galiausiai bent keletą kartų per metus reikėtų įrenginį iš esmės patikrinti – išardyti nuimamas dalis ir viską išvalyti. Tiesa, filtrus reikėtų valyti dažniau ir bent kartą per metus pakeisti naujais“, – tvirtina R. Undro.
Specialistas taip pat pabrėžia, kad griežtai draudžiama dulkių siurbliu, kuris neskirtas skysčiams siurbti, švarinti patalpas po namų remonto, siurbti gipso, betono dulkes. Sekantį kartą siurbliuojant, užtenka įsiurbti, kad ir labai nedidelį kiekį skysčio ir jis susimaišęs su gipsu ar betonu tiesiog viską „suklijuoja“ siurblio viduje. Siurblio variklis sugenda nepataisomai ir tuomet jį galima išmesti.
Rūpinasi ne tik stambios buitinės technikos garantijomis
Garantijų centro specialistas teigia, kad dalis smulkiosios buitinės technikos, tokios kaip lygintuvai ir elektriniai virduliai, dažnai genda, nes jų laiku nenukalkina. Jiems gali pakenkti ir įtampos svyravimai elektros tinkle. Dažnai perdega nekokybiški kaitinimo elementai arba tenai.
Smulki virtuvės technika genda, kai naudojama ne pagal gamintojo nurodymus. Dažnai šeimininkės mėgsta į kokteilių plaktuvą ar smulkintuvą pridėti daugiau maisto produktų nei leidžiama ir taip pavojingai didina įrenginio apkrovas. Taip pat negalima šių buitinių prietaisų peiliukus ir plastmasines detales plauti indaplovėse. „Dėl to peiliukai atšimpa, o detalės praranda tvirtumą“, - neslepia pirkinių draudimo ir pratęstų garantijų specialistas.
Buitinės technikos bei elektronikos paslaugų įmonės direktorė Kristina Pangonienė duoda daugiau buitinės technikos ilgaamžiškumo receptų. „Kai prietaisas vis tik sugedo, o gamintojo garantija yra pasibaigusi, gali labai praversti įsigytas pratęstos garantijos planas. Turėdami jį būsite ramus, kad jūsų prietaisą pataisys arba pakeis nauju nemokamai“, – sako ji pridurdama, kad tokio pobūdžio remonto darbai ir juos garantuojančios pirkinių draudimo bei pratęstų garantijų paslaugos Lietuvoje sparčiai populiarėja. Jei anksčiau lietuviai jas dažniau užsisakydavo stambiai buitinei technikai, tai šiuo metu netrūksta norinčiųjų apsisaugoti nuo nemalonumų ir drausti smulkius buitinius įrenginius.
Turintiems pirkinio draudimą, sugedęs įrenginys suremontuojamas ar pakeičiamas nauju net ir gamintojo garantijoje nenumatytiems įvykiams: apipylus vandeniu, sudaužius, kilus gaisrui ar policijos patvirtintos vagystės atveju. Pratęsta garantija yra analogiška gamintojo suteiktai garantijai, tik galioja ilgiau – nuo 1 iki 5 metų.