• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„No Angel“ knyga, kurios pavadinimas skamba „Paslaptingas Bernio Ecclestono gyvenimas“, parašyta Tomo Bowerio – vieno iš geriausių Britanijos žurnalistų tyrėjų, atkreipė rimtą spaudos dėmesį.

REKLAMA
REKLAMA

Pačiam „Formulės-1“ komercinių teisių savininkui knyga nepatiko. Kalbama, kad kai jis sužinojo, jog Boweris atskleidė tam tikras santuokos su Slavika detales ir parašė apie 2009 skyrybas, Bernie buvo toks supykęs, kad metė į sieną mobilų telefoną.

REKLAMA

Bet pagrindinė knygos tema – ne asmeninis žmogaus, kuris verslo karjerą pradėjo kaip automobilių pardavėjas, gyvenimas, o rašoma apie jo fantastinius sugebėjimus uždirbti milžiniškus pinigus. Savo knygoje Boweris pakankamai nuodugniai papasakojo apie tai, jog Ecclestonas sugebėjo parduoti „Formulę-1“ ne mažiau kaip penkis kartus ir visada išsaugodamas kontrolę. Bernie uždirbo apie 2,5 milijardų svarų sterlingų.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbant apie Ecclestono skyrybas, Boweris rašo, jog santykiai su buvusia žmona buvo panašūs į karą. Po skyrybų Bernie sumokėjo Slavikai apie 750 milijonų svarų sterlingų – tai rekordinė suma Didžiojoje Britanijoje. Galbūt tai vienintelis jo biografijos momentas, kur jam pačiam teko sumokėti tokią didelę sumą.

Gali būti, kad Boweris tikrai kažkur pasinaudojo Ecclestono pasitikėjimu: pagal „The Times“, Bernie tikrai atskleidė daug informacijos bendrų kelionių metu savo privačiame lėktuve ir leidęs bendrauti su daugeliu artimiausių verslo partnerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Knygoje pasakojama, kaip Bernie palaipsniui virto galingu vadovu, kuriam priklauso „Formulė-1“, ir asmeniniu monarchų ir pop-žvaigždžių draugu, tačiau knygoje nėra jokių akivaizdžių įrodymų, kad komercinė Ecclestono veikla buvo neteisėta.

Ir šiuo metu, kai jam 80, jis toliau lieka savo poste, kasmet iš investicinio fondo „CVC Capital Partners“ gaudamas po 2,5 milijonų svarų sterlingų kaip atlyginimą ir dar apie milijoną premijos. Fondas, kuriam priklauso kontrolinis „Formulės-1“ akcijų paketas, kompensuoja visas Ecclestono išlaidas, taip pat apmoka kurą jo privačiam „Falcon“ lėktuvui, kurio kaina 40 mln. svarų sterlingų.

REKLAMA

Boweris pabrėžė, kad savo komercinę sėkmę Ecclestonas pasiekė dėka greitos reakcijos ir verslo sugebėjimų, kurių reikia sudarant sutartis arba vedant derybas su partneriais. Pavyzdžiui, knygoje pateikiamas įvykis, kurį papasakojo Ronas Dennisas, buvęs „McLaren“ komandos vadovas: derybose dėl naujos „Concordo“ sutarties jis Ecclestonui pareiškė, kad „ši sutartis nebus pasirašyta“.

„Ar esi pasiruošęs lažintis?“, – pasakė Bernie. Čia pat buvo sudarytos lažybos: nugalėtojas pasiimtų 250 tūkstančių svarų sterlingų. Tada Ecclestonas pasiėmė rašiklį ir pasirašė dokumentus stebint Dennisui. „Mes neaptarėme, kiek žmonių turi ją pasirašyti“, – pergalingai pasakė Bernie ir gavo savo laimėjimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų