Gyvenimas kareivinėse ir ištvermės žygiai – naujausia iki vestuvių norinčių „atgauti formą“ JAV nuotakų mada.
Jeigu ne savo noru vyktų į „sustiprinto lieknėjimo stovyklas“ ir už tai nemokėtų, moterys, trokštančios iki savo vestuvių atsikratyti nereikalingų kilogramų, turėtų neabejotiną teisę už psichologinį spaudimą ir patyčias paduoti į teismą savo instruktorius bei trenerius. „Judinkis tu, lašinine, kelk va šitą rąstą ir galvok apie tai, kaip juoksis tavo pamergės, kai eisi prie altoriaus įsispraudusi į vestuvinę suknelę kaip bezė pyragėlis!”
Tai ne filmo „Metalinis apvalkalas“ („Full Metal Jacket“) parodija, rašo Italijos dienraštis „La Stampa“. Kėlimasis ryte pasigirdus švilpukui, karstymasis lynais, šliaužiojimas po spygliuota viela ir net tankais, įžeidinėjimai – anaiptol ne pasirengimas karui. Mes – Amerikoje, kur priešvestuvinės treniruočių stovyklos (bridal bootcamp) jau populiaresnės už sporto aikštynus ir garsius dietologus. O dabar, pasak dienraščio, ši mada pasiekė ir Europą, konkrečiai – Angliją, kur ji buvo šiek tiek modifikuota (tačiau tai nėmaž neatsiliepė jos sėkmei). Šioje šalyje stovyklos, panašios į „Trudy Dixon“ Wokinghame, netoli Londono, rengiamos ir vyrams.
Dienraščio teigimu pažadai labai gundantys: „Jūs sulieknėsite, išsiugdysite puikią laikyseną, sustiprinsite krūtinės raumenis, jei jūsų suknelė bus su korsažu. Mes pakelsime sėdmenis, jeigu pasirinksite lengvą krentančią suknelę, pagerinsime nugaros ir rankų raumenų tonusą. Treniruotės siekiant šių rezultatų bus sunkios, bet nepamirštamos, per visą savo gyvenimą jūs neturėjote tokios patirties.“
Ar tai grasinimas? Anaiptol, rašo „Stampa“. Toks kreipimasis traukia apkūnias moteris, kurios, norėdamos įgyti naują figūrą, net užsirašo į stovyklautojų eilę. Sukurta daugybė treniravimosi programų: yra intensyvūs kursai, per kuriuos merginos po 5 – 6 valandas per dieną šokinėja per virvutę, kopia į stačias sienas, šliaužioja po purvą, prakaituoja, darbuojasi – ir pratrūksta raudoti iš nevilties, nes nebegali pakelti kamufliažinę uniformą dėvinčių trenerių riksmų. Kitos, norėdamos atrodyti gražiau, vyksta stovyklauti likus savaitei kitai iki vestuvių: kėlimasis 5 val. 25 min., kelios minutės – lovai pasikloti, po to lengvi pusryčiai, o tada jos jau būna pasirengusios stumdyti džipus ir ritinti rąstus. Kitos, atsargesnės, tenkinasi 3 – 4 treniruočių valandomis per savaitę. Kainos, suprantama, irgi svyruoja: nuo 30 dolerių už vieną užsiėmimą iki 600 už savaitę.
Siūlomi pratimai visose programose gana panašūs, didžiausi skirtumai susiję su „guru“, pastebi dienraštis. Šie vadovai ne šiaip dėstytojai, o skyrininkai – skyrių vadai. Kanadietis Markas Vendraminis, vienos populiariausių stovyklų Šiaurės Amerikoje dėstytojas, sako, kad būtent jis sumanė tokius kursus, paprašytas vienos sporto klubo, kuriame tuo metu dirbo, klientės.
Siekti maksimalaus rezultato, mirti iš nuovargio – tokią karinių stovyklų filosofiją Markas Vendraminis nusprendė taikyti toms, kurios, pasak jo, ją priėmė labai entuziastingai. Būsimąsias nuotakas, kurios pačios sau nepatinka, tas, kurios baiminasi svetimos nuomonės ir nuogąstauja, kad jos visą dieną bus dėmesio centre, jis įtikinėja tokiais žodžiais: „Įsivaizduokite, kad atėjo vestuvių diena. Įsivaizduokit, kad į jus žiūri dešimtys akių, ir jūs galite sau pasakyti: taip, šiandien aš atrodau puikiai!”
Tokios scenos, tegul ir įsivaizduojamos, įkvėps kiekvieną, todėl karinio parengimo stovyklos anaiptol nebūna tuščios. Netgi priešingai. Tačiau M. Vendraminis žengė dar toliau: jis išrado „sunkiojo metalo“ stovyklas (heavy metal bootcamp) – treniravimosi stovyklavietes, kuriose patys sunkiausi pratimai atliekami griaudint sunkiajam rokui. „Mano stovykla sukuria atominės bombos efektą, – sako jis. – Tai Apokalipsė, būkite tikri – per mažai nepasirodys!“
Allano Fine‘o jūrų pėstininkių treniruočių stovykloje Albertoje taisyklės griežtos: kėlimasis – švintant, jokių vėlavimų, bausmės – atsilenkimai ir bėgimas ratais aplink kiemą. „Kad taptum mūsų komandos nariu, daug nereikia, - sako jis. – Butelis vandens, sportinė avalynė ir avantiūristinė dvasia.“ Stovyklautojos su juo sutinka. Jos – idealios karės, sako, kad jaučiasi puikiai, net jei likus kelioms dienoms iki vestuvių neturi jėgų apsivilkti vestuvinės suknelės – taip stipriai skauda raumenis. Nė viena nuotaka, turinti bent menkiausią antsvorį, nė neketina atsisakyti treniruočių kurso. Rinkodaros burtininkai pasirūpino netgi tomis, kurios neturi pinigų tokiam pasirengimui: jau sukurtos programos, labai panašios į naudojamas stovyklose, kurias galima vykdyti namų sąlygomis, rašo „Stampa“.