Sandra internetu rodo Klaipėdos prieglaudoje dūkstančią kalytę Kirą jos būsimai šeimininkei Danijoje. 29-erių klaipėdietė, dešimtmetį gyvenanti ir studijuojanti Danijoje, sako nebegalėjusi abejingai stebėti, kiek daug Lietuvoje beglobių niekam nereikalingų gyvūnų. Tad sukūrė interneto svetainę ir sugalvojo, kad mūsų gyvūnus galima pasiūlyti danams.
Danijos gyventojai internete gali nusižiūrėti šuniuką, tada susisiekia su Sandra, ji papasakoja apie keturkojį ir sutvarko visus dokumentus, kad šuo ar katinas galėtų atskristi į Daniją. Pasirodo, šioje šalyje beglobių gatvėse išvis nėra, nedaug jų ir prieglaudose.
Būtent griežta sistema ir atgraso nuo minties atsibodusį augintinį tiesiog švystelėti į gatvę. Žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų, pasak pašnekovės, pasitaiko gal kartą per mėnesį, o tada laukia ne tik milžiniškos baudos, bet ir kalėjimas. Sandra sako, kad beglobiams naujus šeimininkus renka labai atsakingai. Prašoma užpildyti sutartį, o joje – ir klausimai apie namus, pajamas ar darbą – mat norima įsitikinti, kad šeimininkas išties turės laiko augintiniui. Nors idėjai – dar tik mėnuo, netrukus trys šunys išskris į Daniją. Du iš jų – dideli vilkšuniai, kuriems Lietuvoje rasti namus nelengva.
„Linksmųjų pėdučių“ steigėja sako, kad iš prieglaudoje kaskart esančių pusšimčio gyvūnų per mėnesį šitaip naujus namus užsienyje galėtų rasti maždaug penki. O ateityje prieglaudos turėtų tapti nebent laikina stotele staiga šeimininkų netekusiems beglobiams, kur jiems netektų būti iki pat dienų galo.
Daugiau apie tai žiūrėkite TV3 žinių reportaže: