Tekste „Populiariai picerijai – skaudus kirtis iš buvusios darbuotojos: skiestas padažas ir nebegaliojantys produktai“ buvo pažymėta, kad „įmonė darbuotojus vilioja puikiais atlyginimais, tačiau mėnesio pabaigoje darbuotojai žadėtos algos neva neišvysta“; buvusi įmonės darbuotoja pasakojo mėnesio pabaigoje neišvystanti žadėto užmokesčio.
„Pasiūlė atlygimą 4,2 euro už valandą, bet skelbime buvo nurodyta nuo 700 eurų atlyginimas. Gavau 450 „į rankas“. Valandų man nepriskaičiavo, išmetė po vieną valandą pietų, išmetė naktines valandas, niekas neapmokėjo viršvalandžių, dar man turėjo pritaikyti PNPD, nes auginu vieną vaiką, kurio taip pat nepritaikė“, - tv3.lt pasakojo Rimantė.
„Čili pica“ portalą informavo, kad darbo užmokestis ir kitos darbo apmokėjimo sąlygos tarp kiekvieno darbuotojo ir įmonės suderinami individualiai bei įtvirtinami darbo sutartyje, kuri sudaroma laisva šalių valia prieš darbuotojui pradedant darbą. Įmonė nurodė, kad darbuotoja sudarydama darbo sutartį sutiko dirbti taikant suminę darbo laiko apskaitą.
Be to, pažymėjo, kad pagal Darbo kodeksą pietų pertrauka nėra įskaitoma į darbuotojo darbo laiką bei tai, kad pati darbuotoja nebuvo pateikusi prašymo taikyti papildomą neapmokestinamą pajamų dydį apskaičiuojant darbuotojo darbo užmokestį. „Čili pica“ pateikė ir moters atlyginimo lapelių kopijas. Įmonė taip pat informavo, kad nėra gavusi jokių pretenzijų iš darbuotojos nei dėl neva neteisingai apskaičiuoto darbo užmokesčio, nei dėl klaidingai užfiksuoto darbo laiko.
Moteris teigė dirbantis ne numatytą darbo laiką, o viršvalandžius, už kuriuos jai nesumoka: „Rimantė pasakojo, kad Pilaitėje esanti picerija darbą pradėdavo 11 val., tačiau moteris teigia turėdavusi ateiti anksčiau, pasiruošti, mat dirbo viena. Vis dėlto už papildomą darbą Rimantė užmokesčio neva nesulaukė. Picerijoje moteris išdirbo pusantro mėnesio.“
„Faktiškai pagal juos darbas buvo nuo 11 val. iki 23 val. darbo dienomis. O penktadienį ir šeštadienį nuo 11 val. iki 1 val. nakties. Bet ateidavau 10 val. ryto į darbą, nes reikėdavo pasiruošti darbui, už tą valandą niekas nemokėjo pinigų“, - tvirtino Rimantė.
Įmonė portalą informavo, kad konkrečioje picerijoje, kur dirbo moteris, darbas organizuojamas pagal iš anksto sudaromą darbo grafiką, su kuriuo darbuotojai supažindinami laikantis teisės aktuose numatytos tvarkos; įmonė jokių darbuotojos skundų dėl darbo laiko normas viršijančios darbo nėra gavusi.
Straipsnyje buvusi darbuotoja taip pat teigė, kad „Pradėjus nuo picų kepimo, kepėjos esą paprašyta kepti ne tik picas, bet ir kebabus bei mėsainius“.
Kaip portalą informavo „Čili pica“, darbuotojos tiesioginės pareigos neapsiribojo konkretaus patiekalo gamyba ir darbdavys turėjo teisę reikalauti jos gaminti kitus patiekalus. Darbuotoja buvo priimta į įmonės kepėjos pareigas.
Buvusi darbuotoja portalui pasakojo apie neva picerijoje naudojamą prastos kokybės maistą ir sąmoningai prastinamą patiekalų receptūrą.
„Padažas tai būdavo „Campino“ (pomidorų padažas su prieskoniais – red. past.). Gaudavome jį jau gatavą plastikiniuose indeliuose ir jis yra gan tirštas, normalus padažas. Tai tiesiog jį liepdavo atskiesti su vandeniu, paprastu iš krano. Aš dar sakau, ar su virintu atskiesti, ne, tiesiog iš krano įpili vandens ir viskas.
Dar buvo itališki miltai, pamiršau, kaip jų pavadinimas. Eidavo „Malsenos“ miltai. [Recepte] reikėdavo dėti itališkus, „Malsenos“ eidavo labai mažai, tai man liepdavo itališkų miltų dėti mažiau, o „Malsenos“ daugiau, nes tie pigesni. Ir šiaip taupyti viską. <...>
Lipdukus kiekvieną vakarą reikėdavo nuplėšti. Vištienai, dar kažkam yra galiojimo valandos. Pavyzdžiui, galioja šešias ar dvylika valandų, marinuota višta galioja dvylika valandų. Tai vakare nuo vištos nuplėši ir pratęsi galiojimą – užklijuoji lipduką, kad toliau galioja ta pati, nors jos galiojimas jau pasibaigęs“, - dėstė moteris.
Kaip portalą informavo „Čili pica“, darbuotojos tiesioginės pareigos neapsiribojo konkretaus patiekalo gamyba ir darbdavys turėjo teisę reikalauti jos gaminti kitus patiekalus.
Taip pat, pasak „Čili pica“ nurodė, kad patiekalų receptūros yra kiekvieno viešojo maitinimo subjekto individualaus pasirinkimo reikalas ir būtų nelogiška darbuotojų reikalauti nesilaikyti sukurtų receptūrų, į kurių sukūrimą įmonė investuoja dideles tiek laikos sąnaudas, tiek lėšas.
Įmonė taip pat nurodė, kad kavinėje, kurioje dirbo darbuotoja, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko 2017 m. tik vieną patikrinimą, kuriuo metu nebuvo užfiksuota esant produktų su pasibaigusiu tinkamumo vartoti terminu. UAB „Čili pica“ taip pat nurodė, kad nei pati įmonė, nei kompetentingos institucijos nėra gavusios nėra gavusi skundų dėl nekokybiško maisto.
Portalo www.tv3.lt redakcija atsiprašo UAB „Čili pica“ dėl tikrovės neatitinkančios ir dalykinę reputaciją žeminančios informacijos paskelbimo.
Taip pat, pasak „Čili pica“, patiekalų receptūros yra kiekvieno viešojo maitinimo subjekto individualaus pasirinkimo reikalas ir būtų nelogiška darbuotojų reikalauti nesilaikyti sukurtų receptūrų.
Portalo www.tv3.lt redakcija atsiprašo UAB „Čili pica“ dėl tikrovės neatitinkančios ir dalykinę reputaciją žeminančios informacijos paskelbimo.