• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasario 22 d. įvyksiančios kasmetinės gerų idėjų ir inovacijų konferencijos „TEDxVilnius 2014“, kurios tema šį kartą bus „The Future Is Ours“, organizatoriai paskelbė pirmuosius pranešėjus, kurie specialiai renginiui į Vilnių atvyks iš Italijos, Nyderlandų ir Švedijos.

REKLAMA
REKLAMA

Mėgstantiems įvairius dalykus konstruoti savo rankomis, „TEDxVilnius“ komanda į konferenciją pakvietė svečią iš Italijos – Carlo De Michelas. Jis yra vienas iš projekto „OSVehicle“ kūrėjų ir mano, jog automobilį sudėlioti iš atskirų detalių gali kiekvienas.

REKLAMA

„Tik įsivaizduokite, kaip pasaulis pasikeistų, jei automobilį galėtume įsigyti tarsi nesurinktus baldus, o po to patys jį sukonstruotume ir pritaikytume prie savo poreikių“, – sakė „TEDxVilnius“ atstovė spaudai Rūta Kruliauskaitė ir pridūrė, jog apie tai renginio dalyviams ir papasakos svečias iš Italijos.

Susirinkusieji konferencijoje taip pat turės progą išgirsti ir dar labiau, iš pirmo žvilgsnio, beprotiškos idėjos pristatymą. Apie savo viziją, kaip žmonės turėtų užkariauti vandenynus ir juose apsigyventi, pasakos Koenas Olthuisas iš Nyderlandų.

REKLAMA
REKLAMA

„Jis daugelį metų gyvena Amsterdame ir puikiai žino, ką reiškia nuolatinė kova su vandeniu. Tenykščiai gyventojai kiekvieną dieną grumiasi su jūra. Todėl K. Olthuisas žino, kad tokį mūšį galima laimėti ir mano, jog žmonės turėtų vis rimčiau svarstyti galimybę apsigyventi plūduriuojančiuose miestuose. Jo teigimu, viena svarbiausių prielaidų tai padaryti – nuolatos auganti pasaulio gyventojų populiacija“, – pasakojo R. Kruliauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, šių metų renginyje bus skiriama daug dėmesio ne tik technologijų vystymosi ir jų įtakos žmogaus gyvenimui aptarimui, bet ir švietimo tobulinimo bei modernizavimo iššūkiams. Galinčių pasiūlyti, kaip su jais susidoroti, buvo ieškoma tarp tų, kurie šia tema galėtų kalbėti remdamiesi savo patirtimi, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

REKLAMA

Vienas tokių – švedas Carlas Barstadas, kuris inicijavo projektą „Kids Hack Day“. Jo tikslas – kurti įtraukiančią ir lengvai prieinamą „klasę“, kurioje vaikai mokytųsi vedami smalsumo, o problemas spręstų mąstydami kūrybiškai.

„Juk šiais laikais ypač daug diskutuojama, apie spartų informacinių technologijų vystymąsi ir švietimo sistemos atsilikimą nuo jų. Šio atotrūkio mažinimu bei mokymo proceso patrauklumo didinimu ir užsiima C. Barstadas“, – tęsė R. Kruliauskaitė.

Anot jos, netrukus bus paskelbta ir daugiau artėjančios konferencijos pranešėjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų