Komisijos pirmininkas, kino režisierius Audrius Stonys paskelbė laureatų pavardes ir formuluotes, už ką jos skiriamos.
Rašytojas Kazys Saja premiją pelnė už „mamutų“ medžiojimą teatre ir prozoje, kino režisierius Mantas Kvedaravičius – už bebaimę dokumentiką, už ryškų pėdsaką Lietuvos ir pasaulio kino padangėje, rašytojas Rimvydas Stankevičius – už klasikos geną šiuolaikinėje poezijoje, operos solistas Edgaras Montvidas – už sėkmingą kūrybinę veiklą garsinant Lietuvos dainavimo mokyklą pasaulio scenose, kompozitorė Žibuoklė Martinaitytė-Rosaschi – už šviesotamsos gelmę šiuolaikinėje muzikoje, kino režisierė Giedrė Žickytė – už veržlų ir įspūdingą kūrybinį šuolį.
A. Stonys padėkojo komisijos nariams už nelengvą darbą išrenkant laureatus.
Komisijos nariai – architektas Audrius Ambrasas, aktorius Vladas Bagdonas, filosofas Jonas Dagys, muzikologė Jūratė Katinaitė, rašytoja Danutė Kalinauskaitė, kompozitorius Šarūnas Nakas, vizualaus meno kūrėjas Artūras Raila, teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė, literatūrologė Jūratė Sprindytė, menotyrininkė Jūratė Tutlytė.
Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija šiemet vertino 30-ies visuomenės pasiūlytų kandidatų veiklą kultūros ir meno srityje ir iš šio sąrašo iš pradžių atrinko dvylika pretendentų gauti premijas.
Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.
Kasmet skiriamos premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų (BSI) dydžio. Nuo 2022-ųjų birželio 1-osios vienas BSI – 46 eurai, tai reiškia, kad kiekvienam laureatui bus išmokėti 36 800 eurų (prieš mokesčius).
Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatų diplomai ir ženklai įteikiami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.
Fotokoliažas iš Marcin Muchalski, Andriaus Ufarto, Viganto Ovadnevo, Vidmanto Balkūno, Teodoro Biliūno, Žygimanto Gedvilos / BNS nuotraukų