Užsienio žiniasklaida atskleidė, kas laukia Anglijos.
Pakilimas į sostą
Karalienė Elžbieta II į sostą įžengė 1952 m. vasario 6 d., tą dieną, kai mirė jos tėvas karalius George'as VI. Tą dieną vyriausia karaliaus dukra princesė Elžbieta tapo naująja Didžiosios Britanijos karaliene. 1952 m. vasario 8 d., lydima savo vyro Philipo, Elžbieta prisiekė Slaptoje taryboje ir pasirašė sosto paveldėjimo priesaiką.
Elžbietos II karūnavimas įvyko 1953 metų birželio 2 dieną Vestminsterio abatijoje – toje pačioje vietoje, kur 1947 metais įvyko princesės vestuvės su princu Philipu. Tai buvo pirmasis britų monarcho karūnavimas, kuris buvo tiesiogiai transliuojamas per televiziją ir jį stebėjo 27 mln.
Operacija Londono tiltas
Po karalienės mirties jos privatus sekretorius paskambins ministrei pirmininkei ir pasakys tokią frazę: „London Bridge nugriuvo“. Toliau premjerė apie jos mirtį informuos 15 valstybių, kuriose valdo monarchė, vadovus.
Tik po to priešais Bakingemo rūmus bus padėta apie šį įvykį informuojanti gedulo lenta. Dėl 12 dienų gedulo nuo karalienės mirties iki jos laidojimo sustos verslas ir socialinis gyvenimas šalyje. Bus uždarytos biržos, bankai, o televizijos kanalai, ypač BBC, pakeis savo prekės ženklą iš raudonos į juodą, o visos pramoginės programos bus pašalintos iš eterio. Monarcho laidotuvių diena bus paskelbta oficialia švente.
Tegyvuoja karalius
Lygiai taip pat, kaip princesė Elžbieta tapo karaliene tą dieną, kai mirė jos tėvas George'as VI , jos vyriausias sūnus princas Charlesas per naktį taps naujuoju Didžiosios Britanijos karaliumi. Pagal tradiciją karališkoji valdžia niekada nesustoja, o kai tik vienas monarchas miršta, jo įpėdinis iškart užima jo vietą.
Būtent dėl šios priežasties karališkasis standartas (vėliava), kaip ir kitos vėliavos, gedulo metu niekada nekeliamas iki pusės stiebo. Kitą dieną po karalienės mirties jos įpėdinis duos priesaiką, o abu parlamento rūmai taip pat prisieks ištikimybę karaliui.
Toliau naujasis karalius keliaus į JK. Beje, dar nėra žinoma, kokį vardą Charlesas pasirinks karūnavimui – tai gali būti Karolio III, Pilypo II, Jurgio VII ar Artūro I vardai. Naujojo karaliaus vardas bus paskelbtas kartu su oficialiu pranešimu, kur bus kalbama apie savo motinos Elžbietos II mirtį. Naujojo karaliaus karūnavimas pagal tradiciją įvyks ne anksčiau kaip po 5-6 mėnesių po karalienės palaidojimo.
Karalienės laidotuvės
Valstybinės karalienės Elžbietos II laidotuvės vyks praėjus 10-12 dienų po jos mirties. Monarcho kūnas Vestminsterio abatijoje bus iki laidotuvių, kad žmonės galėtų ateiti ir atsisveikinti su karaliene. Ceremonijai bus paruošti du milijonai gėlių puokščių iš karališkųjų šiltnamių ir gėlynų. Po atsisveikinimo abatijoje, į kurią bus pakviesti apie du tūkstančius svečių, monarcho karstas bus nugabentas į Vindzoro pilį, kur Elžbieta II bus palaidota Šv. Jurgio koplyčioje šalia savo tėvo, motinos Elžbietos ir sesers princesės Margaret.
Laidotuvių išlaidos
Karalienės Elžbietos II mirtis šaliai atneš didelių finansinių nuostolių ir šaliai kainuos apie 6 mln. Po monarcho mirties įvyksta kito monarcho karūnavimas, kuriam bus išleista nemaža pinigų suma. Taip pat bus perspausdinta visa nacionalinė valiuta su naujojo karaliaus atvaizdu, antspaudai, pasai, policijos uniformos, karinės uniformos ir net himno žodžiai „God Save the Queen! bus pakeistas atgal į „God Save the King!“ ir daugelis daugelio kitų.