• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį paskelbė nuosprendį byloje dėl maždaug prieš ketverius metus išaiškintos korupcijos Migracijos departamente.

Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį paskelbė nuosprendį byloje dėl maždaug prieš ketverius metus išaiškintos korupcijos Migracijos departamente.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dvi anksčiau Migracijos departamente dirbusios moterys – Audronė Jusevičienė ir Agnė Urnavičienė – kurios pripažino kaltę, atleistos nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, dar trys asmenys pripažinti kaltais, jiems už prekybą poveikiu skirtos piniginės baudos.

REKLAMA

Advokato padėjėju dirbusiam Agniui Ismailovui skirta 5 tūkst. 573 eurų bauda, Miroslavui Romančikui skirta 8 tūkst. 322 eurų bauda, o jo sutuoktinė Renata Romančikienė nubausta 6 tūkst. 703 eurų bauda, BNS pranešė teismo atstovė spaudai Guoda Paužaitė.

Apie šį ikiteisminį tyrimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai pranešė dar 2012 metų rudenį. Tada STT ir prokuratūra informavo, kad tiriama galima korupcinė schema, pagal kurią ne Europos Sąjungos šalių piliečiai, pageidaujantys gauti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje arba tokius leidimus prasitęsti, mokėjo pinigus tarpininkaujantiems advokatams bei advokatų padėjėjams.

REKLAMA
REKLAMA

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, tuometinis advokato padėjėjas A.Ismailovas Vilniuje siekė, kad verslininkas M.Romančikas, pasinaudodamas savo pažintimis, paveiktų Migracijos departamento darbuotojus, kad kai kuriems užsieniečiams būtų greičiau nei kitiems išduoti leidimai laikinai gyventi Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už šią tarpininkavimo „paslaugą“ kaltinamajam M.Romančikui galėjo būti mokama nuo 100 iki 300 eurų. Byloje kaltinimai pateikti ir M.Romančiko sutuoktinei R.Romančikienei, ji Migracijos departamente anksčiau ėjo skyriaus vedėjos pareigas.

REKLAMA

Prokurorė Vilma Vidugirienė yra sakiusi, kad sąskaitų išrašų duomenys patvirtina mokėjimus valstybės tarnautojams, kurie darė poveikį, kad sprendimas būtų priimtas greičiau, rastos piniginės lėšos.

„Buvo dirbama pagal schemą: dokumentams pakliuvus pas migracijos darbuotoją, už sutartą atlygį kitų darbuotojų buvo prašoma (juos sutvarkyti) greičiau ne pagal bendrą eilę, o greičiau. Buvo aptariamos sumos, buvo kalbama, ar sutinka gauti atlygį. Tai nebuvo atsitiktinai veiksmai, gerai suplanuota veikla, dirbama pagal schemą. Negalima teigti, kad vienintelis ar atsitiktinis prašymas, kurio negalima atsisakyti“, – yra sakiusi prokurorė.

REKLAMA

Teismą jau anksčiau pasiekė buvusio advokato Arūno Merkio ir buvusio advokato padėjėjo Ignoto Ungailos byla. Ji buvo išskirta iš 2012 metais pradėto ikiteisminio tyrimo. Buvęs advokato padėjėjas kaltintas kyšių davimu advokatui, kad šis paveiktų Migracijos departamento tarnautojus greičiau priimti sprendimus. Tuo metu advokatas įtartas priėmęs kyšius ir, pasinaudodamas savo pažintimis su valstybės tarnautojais, siekęs juos paveikti, kad šie paspartintų nurodytų užsienio piliečių prašymų nagrinėjimą.

Prieš teismą stoję A.Merkys ir I.Ungaila visiškai pripažino kaltę. A.Merkiui teismas skyrė 4518 eurų baudą, o I.Ungaila nuo bausmės atleistas pagal laidavimą.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų