Nemenčinėje veikiančios įmonės atstovai neslepia – darbuotojų piktnaudžiavimas alkoholiu buvo didelė problema. Kartą vienam jų nustatytas net keturių promilių girtumas.
Kad nenukentėtų gamyba ir darbuotojai, įmonė nusprendė įdiegti kasdienę blaivumo patikrą.
Tad įmonėje buvo įtaisyti štai tokie du blaivumo matuokliai. Į jį darbuotojas turi papūsti ateidamas į darbą, grįždamas į jį, pavyzdžiui, po pietų pertraukos, ir netgi išeidamas iš darbo. Dviejų matuoklių nuoma įmonei per mėnesį atsieina 390 eurų.
Iš viso Lietuvoje savo darbuotojus pačios taip ėmė tikrinti maždaug 50 darboviečių, kur dirba pavojingų profesijų atstovai. Dabar naujuoju būdu kasdien tikrinami apie 10 tūkstančių žmonių.
Iš viso į pavojingųjų sąrašą patenka 35 profesijos. Darbo inspekcija ir kai kurie seimūnai siekia, kad toks tikrinimas rizikingose įmonėse būtų privalomas nuo naujų metų.
Daugiausia sunkiai sužalotų ir žuvusių neblaivių darbuotojų tenka statybų sektoriui dėl kritimų ir aukščio ir nesaugaus krovinių tvarkymo. Per dešimt metų mirtinas traumas patyrė 150 darbuotojų, iš jų trečdalis buvo neblaivūs. Sunkiai susitraumavo daugiau nei 400 darbuotojų, iš jų net kas penktas buvo neblaivus.
Plačiau apie tai TV3 reportaže