„Teismas išnagrinėjęs baudžiamąją bylą (...) nusprendė Karoliną Adomaitytę pripažinti kalta ir skirti bausmę – laisvės atėmimą penkeriems metams pataisos namuose“, – pranešė teisėja Danguolė Šiugždinytė.
Kardomoji priemonė jai pakeista į suėmimą ir merginą nuspręsta suimti teismo salėje: iki šiol laisvėje buvusią merginą iš salės išsivedė konvojaus pareigūnai.
Prokuroras Andrius Kuršinas prašė jai skirti aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę.
Merginai paskirta švelnesnė bausmė nei numatyta sankcijoje. Paskirdamas tokią bausmę teismas įvertino, kad merginai diagnozuoti asmenybės sutrikimai, ji gydyta, charakterizuojama teigiamai. Mergina davė parodymus.
Be to, nusikaltimas nebuvo baigtas – nutrūkęs pasikėsinimo stadijoje nusikaltimas baudžiamas lengvesne bausme, kalbėjo teisėja.
Teismo duomenimis, vaikui pasekmių neliko – jis yra sveikas. Sumažinti pasekmes stengėsi ir pati mama, kuri pati ėmė kviesti pagalbą.
Kaltinamoji yra jauno amžiaus, neteista, galiojančių nuobaudų neturi.
„Kaltinamoji gailisi padariusi nusikaltimą ir davė parodymus“, – kalbėjo teisėja.
Nuosprendyje pažymima, kad mergina vaiką mylėjo.
Uždaruose posėdžiuose nagrinėtos bylos duomenimis, pernai vasario 10-osios rytą moteris įmetė savo vaiką į kieme esantį daugiau nei 5 metrų gylio šulinį. Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad tuo metu šulinys buvo beveik pilnas, o vandens temperatūra tesiekė 4 laipsnius, taigi kaltinamoji sukėlė realų pavojų savo sūnaus gyvybei.
Išsigandusi to, ką padarė, tuoj pat nubėgo pas šalia gyvenantį kaimyną, kuris atbėgęs ištraukė berniuką iš šulinio ir jį atgaivino.
Moters advokatė žurnalistams yra sakiusi, kad merginos poelgį nulėmė sudėtinga jos emocinė būklė.
„Ji jį pamaitino, uždėjo švarias sauskelnes, aprengė. Ir nunešė į šulinį ir padėjo šulinyje ant vandens – ant nugarytės į šulinį paguldė, o tada nulėkė kaimynui skambinti.
Tiesiog sveiku protu, logiškai sunku kažką paaiškinti. Labai gaila mergaitės“, – kalbėjo advokatė Angelė Fominienė.
Remiantis teismo psichologinės ekspertizės išvadomis, kaltinamoji įvykio metu jautė didelę emocinę įtampą, tačiau, specialistų tvirtinimu, galėjo suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti.
Tiek moters advokatė, tiek ją į teismą atlydėjusi mama teigė, kad moteris labai išgyvena dėl to, kas įvyko, vaikas jai rūpi.