Agresyvus gyvūnas įsmuko į Rusijos Astrachanės srities namų valdą prie upės, sužalojo šeimininkų šunį ir išgąsdino daugiavaikę šeimą.
Laukinis žvėrelis, užsikrėtęs pasiutligės virusu, įsmuko į privataaus namo kiemą Astrachanėje ir vos nesužalojo tėvų ir jų vaikų. Jauną mamą Žaną Lialiną ir jos mažylius puolė ginti sarginis šuo, kuris pabandė nuvyti ondatrą nuo namų. Žvėrelis puolė laikos ir Kaukazo aviganio mišrūną ir jį smarkiai sužalojo. Šuo Ričardas pradėjo loti ir atkreipė šeimininkės dėmėsį.
„Aš išgirdau mūsų šuns lojimą ir išėjau pažiūrėti, kas vyksta, - pasakoja portalui „Life News“ Žana Lialina. - Jei atvirai, iš pradžių aš pagalvojau, kad ten gyvatė. O paskui pamačiau, kad tai uodega, o ten, tamsoje, dar kūnelis su kailiu“. Žanos14 metų duktė puolė į namą, kad iškviestų gelbėtojus. Ypatingųjų situacijų ministerijai pavaldūs žmonės, išvykę pagal iškvietimą, susisiekė telefonu su susijaudinusia moterimi ir paaiškino jai saugumo taisykles.
„Kada mes išgirdome, kad į namo kiemą pateko laukinis agresyvus žvėrelis, mes patarėme šeimininkei užrakinti vaikus, atitraukti šunį ir nemėginti sugauti nežinomo žvėrelio, - paaiškino „Life News“ Astrachanės avarinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Aleksandras Boltovas.
Po keleto minučių trys vaikai – nuo 2 iki 14 metų - su įdomumu stebėjo pro langą, kaip gelbėtojai gaudo ondatrą. Pati operacija truko apie 20 minučių: pasislėpusio nuošaliame kamputyje graužiko beveik neįmanoma buvo išvilioti į šviesą, kad būtų galima užmesti jam ant kaklo kilpą.
„Vaikai susidomėję stebėjo ondatrą, kuri, beje, elgėsi agresyviai, - prisimena Žana. - Tačiau gelbėtojai atliko darbą profesionaliai ir pagavę žvėrelį patalpino jį specialiame konteineryje“.
Po keleto minučių Žana ir vaikai išgirdo dar vieną nemalonią naujieną: pakeliui į veterinarijos kliniką ondatra nugaišo. Specialistai patvirtino diagnozę – pasiutligė.
Ondatra, arba, kaip ji dar vadinama, muskusinė žiurkė – žiurkėninių šeimos graužikų būrio žinduolis. Šis pusiau vandeninis graužikas kilęs iš Šiaurės Amerikos, seniai aklimatizavosi Eurazijoje, taip par ir Rusijoje (Lietuvoje, kaip rašoma Vikipedijoje, ondatros gyvena nuo 1954 metų iš Archangelsko atvežus 82 žvėrelius – balsas.lt). Iš išorės ondatra panaši į žiurkę, nors ji gerokai didesnė, negu paprasta pilkoji žiurkė. Suaugę graužikai sveria iki 1,5 kilogramo. Kūno ilgis kartu su uodega – 40-65 cm.