• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žinantieji, kad teks dalyvauti darbo pokalbyje, neretai klausia savęs, kokios informacijos reikės darbdaviui, ko šis paklaus, kuo domėsis, kokiam pokalbio scenarijui reikia nusiteikti. Darbo pokalbis neretai kelia nerimą ir ypač glumina tuos kandidatus, kurie dar nė karto nėra kalbėjęsi dėl darbo su potencialiu darbdaviu. Kokios dažniausios pokalbių dėl darbo temos ir kokių dalykų dažniausiai klausia darbdavys?

REKLAMA
REKLAMA

Pasak darbo paieškos portalo CVbankas.lt respondentų, kiekvienas darbdavys pokalbio pradžioje būtinai pasidomi kandidato asmenybe, paprašo papasakoti apie save. Ši pokalbio tema apima daugybę dalykų: mokymąsi mokykloje, turimą išsilavinimą, stipriąsias ir silpnąsias asmens savybes, laisvalaikio leidimo būdus, šeimyninę padėtį, žalingus įpročius, užsienio kalbų mokėjimą, gebėjimą vairuoti ir pan. Klausiama paprastų, elementarių dakykų, tačiau darbdavys bet kada gali paprašyti įsivaizduoti save vienoje ar kitoje situacijoje ir papasakoti, kaip kandidatas spręstų vieną ar kitą problemą, per kiek laiko atliktų tam tikrą darbą ir pan.

REKLAMA

CVbankas.lt apklausoje dalyvavę darbuotojai nurodo, kad darbo pokalbio metu nemenkas dėmesys skiriamas ir informacijai apie buvusią darbovietę, jei kandidatas jau yra dirbęs. Klausiama, kokia buvo ankstesnės įmonės veikla, už kokias funkcijas darbuotojas buvo atsakingas, kodėl išėjo iš darbo, kodėl nori keisti darbo vietą ir pan.

REKLAMA
REKLAMA

Darbdaviui, pasak CVbankas.lt respondentų, labai svarbi ir kandidato motyvacija. Kiekvienas darbdavys tikisi, kad priimtas į darbą žmogus tinkamai atliks jam skirtas užduotis, kad padirbęs keletą mėnesių pasidarys lojalus įmonei darbuotojas, o ne nuspręs vėl ieškoti naujos darbo vietos. Taigi pokalbio dėl darbo metu darbdavys stengiasi įvertinti, ar rimtai naujo darbo atžvilgiu būtų nusiteikęs darbuotojas, nori sužinoti, kaip kandidatas atsirenka, kurioms įmonėms siųsti savo CV, kodėl darbo ieškantysis nori dirbti būtent toje konkrečioje įmonėje ir pan. Darbdavys norės išgirsti kandidato poziciją, kodėl turėtų įdarbinti būtent jį, o ne kitą darbo ieškantįjį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbantis dėl darbo darbdavys būtinai paklaus, kokie yra kandidato pageidavimai bei tikslai naujoje darbovietėje. Darbdavys norės išsiaiškinti, kaip darbo ieškantysis įsivaizduoja, koks atlyginimas jam turėtų būti mokamas. Jei darbuotojo ieškoma nestandartiniam darbo laikui, darbdavys norės sužinoti, ar kandidatui toks laikamas būtų tinkamas. Kandidato gali būti paprašyta papasakoti, kaip jis įsivaizduoja būsimą darbo dieną, kuo jam patraukli įmonė, kurioje nori dirbti, ir pan.

Pasak CVbankas.lt respondentų, nėra dviejų vienodų darbdavių, todėl numatyti visų būsimų darbo pokalbio temų neįmanoma, nes skirtingi darbdaviai gali gilintis į skirtingus dalykus. Tačiau vis dėlto minėtos temos yra dažniausios, o komentarus šiomis temomis galima apgalvoti iš anksto – tuomet su darbdaviu bus galima kalbėti tiksliau ir konkrečiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų