• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus šiltajam sezonui, prasideda ir švenčių vajus – visi skuba išnaudoti gerus orus gražiausioms gyvenimo šventėms. Ne išimtis ir krikštynos, tik šiemet jos, panašu, bus kuklesnės ir mažesnės, sako švenčių organizavimo įmonės „Artišokas“ įkūrėja Elena Survilienė.

Prasidėjus šiltajam sezonui, prasideda ir švenčių vajus – visi skuba išnaudoti gerus orus gražiausioms gyvenimo šventėms. Ne išimtis ir krikštynos, tik šiemet jos, panašu, bus kuklesnės ir mažesnės, sako švenčių organizavimo įmonės „Artišokas“ įkūrėja Elena Survilienė.

REKLAMA

Švenčių organizatorė pastebi, kad šiemet krikštynų tendencijos keičiasi, o viskas daugiausiai atsiremia į pinigus, nors į vaikų krikšto  šventes vis dar išlieka populiaru keliauti su vokeliais, į kuriuos dedamos sumos varijuoja.

Krikštynų biudžetai traukiasi

Kalbėdama apie šių metų krikštynų tendencijas, E. Survilienė apibendrina jas paprastai ir aiškiai – biudžetai traukiasi, kainos auga ir šiek tiek keičiasi pats šventės formatas.

„Pastebimas paradoksas – biudžetai mažėja, o kainos didėja. Matyt, tas ir yra, kaip pati suprantu ir galiu paaiškinti, kodėl mažėja biudžetai – nes žmonės nebežino, ko tikėtis, kainos labai sparčiai auga, žmonės prisibijo, dėl to yra linkę taupyti“, – svarsto pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasiteiravus, kas labiausiai brango, ji pastebi, kad sparčiausiai kyla maisto produktų kainos, taip pat ir dekoro detalių, pavyzdžiui, balionų ar gėlių, tad tenka ieškoti išeičių:

REKLAMA

„Plinta praktika, kad vaikiškas stalas, jeigu šventė keliasi į vaikų erdvę, nebėra kaip įsivaizduojame restorane, su servetėlėmis, lėkštėmis, taurėmis. To yra atsisakoma, žmonės renkasi vienkartinius indus, bet dabar jie yra gražūs ir fotogeniški, tad toks pasirinkimas tikrai nėra nuostolis.

Be to, vaikams tai yra saugesnis variantas, nes jie laksto, juda, o stiklai yra stiklai. Vaikų šventėje vienkartinis indas, ypač jei jis gražus, yra geresnis pasirinkimas.“

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat renkamasi sujungti saldų stalą su vaikų stalu, kad nereikėtų papildomų dekoro detalių – viskas gražiai telpa vienoje vietoje ir pavyksta sutaupyti.

Dekoras krikštynose pasirenkamas vis vaikiškesnis, paprastas ir vėjavaikiškas, be didelės pompastikos.

Šventės tampa asmeniškesnės

Dar vienas pokytis šiemet, kurį pastebi švenčių organizatorė, tai pasikeitusi šventės vieta. Kaip sako švenčių organizavimo įmonės „Artišokas“ įkūrėja, krikštynos anksčiau buvo panašios į mažas vestuves, o dabar tampa panašesnės į didelį gimtadienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Anksčiau krikštynos buvo švenčiamos restoranuose, sodybose – erdvėse, kurios tinka ir suaugusių šventėms. Šiais metais labai pasimatė tendencija, kad tėvai eina į vaikų erdves, pradėjo švęsti žaidimų kambariuose, kurie anksčiau daugiau buvo skirti gimtadieniams. Nemažai kas švenčia savo kieme, asmeninėje erdvėje, sodyboje“, – pastebi E. Survilienė.

Keičiantis šventės vietai, persikeliant į žaidimų kambarius ar kitas vaikiškas erdves, keičiasi ir tai, į ką orientuota šventė – dažnai krikštynos būdavo labiau suaugusiųjų šventė, o šiemet vis labiau koncentruojamasi į mažuosius šventės dalyvius.

REKLAMA

„Krikštynos vis dažniau yra orientuotos į vaikus, paskutiniu metu tai ypač pasimatė. Pasikeitė erdvė, kur švenčiamos krikštynos, pati krikštynų koncepcija – didelis dėmesys skiriamas vaikų stalui, dekoras, apipavidalinimas yra vaikiškas, nėra labai gausus“, – dalijasi pašnekovė.

Siekiant išlaikyti vaikiškumą šventėje, vietoj vedėjų didesnėse šventėse žmones užima animatoriai. Tai puikus būdas vaikams turėti linksmą šventę ir įtraukti į veiklas tėvus.

REKLAMA

Visgi, kaip pastebi krikštynų organizatorė, kartu su biudžetais traukiasi ir svečių skaičius – ratas, kuriame švenčiama, mažėja:

„Buvo net keli klientai, kurie pradžioje norėjo didelės šventės, bet paskui vis tiek suėjo į šventę šeimos rate. Ši tendencija labai pastebima, būtent šiais metais. Šventė sumažėjo net ir žmonių kiekiu – tai irgi yra taupymo būdas.“ 

Dovanos telpa vokeliuose

Viena tendencija, kuri nesikeičia jau kurį laiką ir tampa vis populiaresne – piniginės dovanos. Jos pakeičia fizines dovanėles, įvairius daiktus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ši tendencija nesikeičia nežinau, kiek metų, pinigai yra pagrindinė dovana ir ne vien per krikštynas. Anksčiau per gimtadienius dažniau nešdavo dovanas, bet dabar ir gimtadienio proga labai paplitęs pinigų dovanojimas“, – sako švenčių organizavimo įmonės „Artišokas“ įkūrėja.

Sulaukus kvietimo į krikštynas, neretai galvos skausmu tampa nežinojimas, kokią pinigų sumą dėti į vokelį. Vis dėlto, svarbiausia, kad atsižvelgtumėte į savo finansines galimybes – į šventę esate kviečiami todėl, kad žmonės nori kartu švęsti, o ne tam, kad šventė atsipirktų:

REKLAMA

„Nei vestuvėse, nei krikštynose nėra konkrečiai įvardintos sumos, kiek reikia dėti pinigų. Kiekvienas deda tiek, kiek jis įvertina savo galimybę įdėti ir, galbūt, ryšį su žmonėmis.

Paprastai, visi žinome, kad artimiesiems žmonės deda daugiau, draugai deda mažiau – tai visiems žinoma gyvenimo tiesa. Tikrai nėra nustatyta, kiek vokelyje turi būti pinigų.“

Galima ir be balių apsieit,o bažnytoriams tai niekad negana zaptai plačiausi pas juos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų