• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išgirdusi riksmus vienoje iš darželio grupių, klaipėdietė neliko abejinga. Užsukusi išsiaiškinti, kas vyksta, ji pasipiktino grupės auklėtojos elgesiu. Šaukdama ant verkiančio berniuko, ji vis klausė: „nori dar, ar nori dar?“ Ugdymo įstaigos vadovai tikina, jog prieš vaiką smurto nebuvo. Esą didžiausia problema – garsiakalbės auklėtojos.

Išgirdusi riksmus vienoje iš darželio grupių, klaipėdietė neliko abejinga. Užsukusi išsiaiškinti, kas vyksta, ji pasipiktino grupės auklėtojos elgesiu. Šaukdama ant verkiančio berniuko, ji vis klausė: „nori dar, ar nori dar?“ Ugdymo įstaigos vadovai tikina, jog prieš vaiką smurto nebuvo. Esą didžiausia problema – garsiakalbės auklėtojos.

REKLAMA

Incidentas įvyko Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Inkarėlis“. Šią įstaigą klaipėdietės vaikas lankė laikinai, kol nuolatinė jos lankoma ugdymo įstaiga atostogavo.

Kartą atėjusi surinkti dukros daiktų, moteris sako išgirdusi šaukimą ir vaiko verksmą. Tam ji neliko abejinga, tad užsuko įsitikinti, ar vaikas yra saugus.

Išvydusi, kad grupės auklėtoja šaukia ant vaiko, riksmus moteris nutraukė. Apie situaciją pranešė ugdymo įstaigos vadovams bei internete įspėjo šią įstaigą lankančių vaikų tėvus.

REKLAMA
REKLAMA

„Sovietinio auklėjimo“ metodas

„Noriu informuoti tėvelius, kurie savo mažuosius veda į „Inkarėlio”, „Bitutės“ klasę. Mano mergaitė ten taip lankė, kol atostogavo mūsų darželis. Šiandien nuėjus surinkti jos daiktų, išgirdau berniuko verksmą, bet ne šiaip verksmą, o raudas. Tada prasidėjo auklėtojos rėkimas: nori dar, klausiu ar nori dar?

REKLAMA

Užėjau į klasę, auklytė dėliojo lėkštes pietums ir mane pamačiusi tiesiog perbalo, nes auklėtoja savo „sovietinio auklėjimo" metodą tęsė tualete.

Man įėjus ji buvo nugara į mane. Buvo pasistačiusi tą berniuką prie kriauklės ir palenkusi galva rėkė jam: nori dar?

Berniukas tiesiog kūkčiojo, prie lango mergaitės irgi išsigandusios žiūrėjo. Man užrėkus „ką tu čia darai?” (atsiprašau už tokį kreipimąsi į suaugusį žmogų, tiesiog tuo metu galvojau išvis, kad čiupsiu už rankos aš jai).

REKLAMA
REKLAMA

Ji atsisuko ir pradėjo vaidybos spektaklį: „oi, kaip išsigandot”. Ir prasidėjo: jis blogas, jis labai blogas, jis mergaitės kepurę į tešlyną įmetė, kito vaiko paspirtuką išpurvino.

Buvo paklausta ar ji turi teisę tą vaiką mušti ir rėkti ant jo? Ji pripažino, kad rėkė, bet nemušė. Tada paklausiau, jei nemušė, kodėl buvo siūloma dar? Ką ji siūlė jam? Tyla...

Tada apsisukus nuėjau pas direktorę, kurios nebuvo. Tada pas pavaduotoją, paaiškinus jai viską, atsakymas: gerai, mes pakalbėsim. Sakau su kuo Jūs pakalbėsit, jei net nepaklausėte, kuri klasė, paprašiau, kad eitų su manimi”, - istoriją pasakojo klaipėdietė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Taip šaukiu, na ir ką?“

„Nuėjus ji tiesiog pažiūrėjo į auklėtoją, o ji toliau tiesiog mykė, kad jis blogas. Paklausiau, ką ji tuo metu veikė, kai tas vaikas ale visus purvino, nors klasėje tik kokie 5 vaikai. Atsakymo nebuvo, o paklausus ar ji taip pat rėkia ir auklėja savo anūkus, atsakymas mane pribloškė: taip šaukiu, na ir ką?“ - istoriją pasakojo klaipėdietė.

REKLAMA

Vėliau moteris tikino išsiaiškinusi, kad išėjusi iš klasės ji sutiko ne ugdymo įstaigos vadovės pavaduotoją, o ūkvedę. Kiek vėliau susisiekus su įstaigos vadovės pavaduotoja, mat direktorė atostogauja, jai buvo patikinta, kad situacija bus išsiaiškinta ir išspręsta.

„Pasirodo ta mergaitė su manimi buvo ūkvedė. Pavaduotoja patikino, kad bus sureaguota ir ji tučtuojau eis su ja kalbėtis ir su vaikais. Atsakymas: „Na taip, žmogus senyvo amžiaus, jau ruošiasi į pensiją, bet supraskit – trūksta pedagogų, reiktų jaunesnių, bet kur jų gauti?“, - prisimena klaipėdietė.

REKLAMA

Vėliau darželio direktorės pavaduotoja mamai paaiškino, kad ši neturėjo teisės eiti į vaikų grupę iš kurios sklido triukšmas.

„Kalbu su pavaduotoja. Ji pasakė, kad aš išvis neturėjau teisės eiti į grupę be leidimo, o pasakius, kad turiu vaizdo įrašą, ji pasakė, kad aš neturiu teisės filmuoti ir, kad visas darželis yra labai piktas ant manęs.

Tiesiog šaunu! Sakė, kad esu labai nedėkinga, nes jos man tą mėnesį suteikė darželį ir aš joms taip atsidėkoju. Žinokite po tokių akibrokštų, aš suprantu, kodėl žmonės į nieką nereaguoja, nes tai tiesiog neveikia!” - teigė klaipėdietė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Garsus tonas

Lopšelio-darželio „Inkarėlis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Juškienė tv3.lt teigė, kad situacija buvo išspręsta dar prieš ją paviešinus.

„Mes jau situaciją kontroliavome prieš patenkant šiai informacijai į viešą erdvę. Auklėtoja parašė paaiškinimą, su tėveliais susisiekėme ir viską išsprendėme. Tik nesuprantu, kodėl visi skambina, mes nebegalime dirbti. Paskutinė diena prieš atostogas, o negalime net ramiai darželio uždaryti“, - guodėsi D. Juškienė.

REKLAMA

Pasak pavaduotojos, incidentas įvyko priešmokyklinio amžiaus vaikų grupėje. Berniukas kartu su auklėtoja prie kriauklės plovė išteptą kepurę. Vaikui esą suduota nebuvo. Garsiu tonu auklėtoja klausė: ar nori dar būti baramas?

„Aš nuėjau pas vaikus išsiaiškinau, susisiekiau su tėveliais, viską išsiaiškinom. Ten juk priešmokykliniai vaikai, nieko jie nesumeluos.

REKLAMA

Tiek vaikai pakomentavo, tiek ir jis pats: ar nori dar būti baramas, ar dar nori būti baramas?“, - pasakojo D. Juškienė.

Neturėjo teisės įeiti

Anot jos, moteris užeiti į grupę, iš kurios sklido triukšmas neturėjo teisės.

„Ji į tą grupę net vaiko neveda. Jos vaikas į lopšelinio amžiaus grupę eina. O ji atėjo, į svetimą grupę įsiveržė, ko negali daryti. Paksui sako, aš jums atsiųsiu filmuotą medžiagą, bet juk mes negalime filmuoti vaikų, o čia ji... Kai atėjo tėveliai pasiimti vaiko, sakau jums atsiųs filmuotą medžiagą, tai tėveliai pasipiktino.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tas vaikas pas mus nuo lopšelio eina, jis nuostabus vaikas. Bet tų išdaigų visiems pasitaiko. Moteris gynė mūsų vaiką, nepašnekėjus su mumis. Situacija buvo tuoj pat išspręsta“, - aiškino direktorės pavaduotoja.

Esą tai pirmas atvejis, kuomet kažkas skundžiasi šios grupės auklėtojos darbu. Iki šiol jos veikla buvo vertinta itin gerai, darbuotoja yra gavusi ne vieną padėka.

Problema – garsiakalbės auklėtojos

Ugdymo įstaigos vadovės pavaduotoja sako, šioje situacijoje įžvelgianti tik vieną problemą.

„Aš tik matau vieną problemą čia – mes esam garsai kalbančios. Pedagogų čia yra profesinė liga. Nes mes pradedam tyliai šnekėti ir garsyn, garsyn, garsyn. Nevaldom balso. Mes pripratę šnekėti auditorijai. Bet vaikai jau pripratę prie mūsų.

REKLAMA

Šiandien bus posėdis ir skirsime auklėtojai nuobaudą. Negalime kalbėti pakeltu tonu, turime mokėti paaiškinti vaikams ramiai, o ne šaukiant ir rėkiant.

Jokio mušimo nebuvo. Ir tėvams atėjus prašiau apžiūrėti vaiką, ir šiandien dar pasiskambinom, pasiklausėm. Vakar atnešė puokštę gėlių auklėtojai, atsiprašė, kad paskutinę dieną tokios problemos. Bet sakom, juk ne jūs tas problemas keliat“, - kalbėjo D. Juškienė.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų