„Viena grupė buvo didelė, ją sudarė 10 asmenų, jie nebuvo įleisti. Keturi prisistatė Pakistano piliečiais, trys jų turėjo dokumentus. 6 prisistatė Afganistano piliečiais, tai patvirtinančius dokumentus turėjo tik trys“, – Eltai ketvirtadienio rytą sakė VSAT atstovas Giedrius Mišutis.
Pasak jo, ši neteisėtų migrantų grupė įžengė ten, kur nėra įrengtas fizinis barjeras. Asmenys buvo sulaikyti ir apgręžti po procedūrų.
Kiti pavieniai, migrantai, neįžengė, jie pabėgo pamatę pasieniečius.
Tuo metu Latvijos pasienio tarnyba trečiadienį apgręžė net 55 neteisėtus migrantus, o Lenkijos pareigūnai pranešė antradienį į savo šalį neįleidę 110 neteisėtų migrantų.
Lenkija skelbia sustabdžiusi užsieniečių teisę teikti tarptautinės apsaugos prašymus Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje, išskyrus teisės aktais nustatytas pažeidžiamas grupes,.
Lenkijos pasieniečiai sako, kad tai būtina dėl besitęsiančios sudėtingos padėties Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje bei bandymų nelegaliai kirsti Lenkijos sieną, dažnai agresyvių tai bandančių padaryti užsieniečių grupių.
Teisės į prieglobstį sustabdymas, Lenkijos sienos apsaugos tarnybos teigimu, pašalina vieną iš pagrindinių užsieniečius pritraukiančių veiksnių ir jų bandymus nelegaliai kirsti Lenkijos sieną, nors tokių neteisėtų migrantų tikslas – keliauti į kitas Europos Sąjungos (ES) valstybes nares ar Jungtinę Karalystę.
Pernai VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos neleido įsibrauti 1002 asmenims, šiemet – 220.
Iš viso nuo Baltarusijos sukeltos migracijos krizės pradžios į šalį neįleista 23,1 tūkst. neteisėtų migrantų.
Migrantai į rytines ES šalis ėmė plūsti 2021 m., Vakarai dėl to apkaltino Minsko režimą.